czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Protest handlowców i klientów

Protest handlowców i klientów

Protest handlowców i klientów
Data publikacji: 2018-09-29 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1419 353807

Gwarno było w sobotnie (29 września) przedpołudnie na targowisku przy ulicy Władysława IV w Koszalinie, gdzie weekendowe zakupy robią mieszkańcy osiedla Północ. Na rynku pojawił się też prezydent Piotr Jedliński, aby dziennikarzom przedstawić miejskie plany na temat przyszłości targowiska.

Tydzień wcześniej poszła fama, że ratusz chce zlikwidować punkt handlowy, który tworzy blisko 50 stoisk. Sprzedawcy i klienci postanowili działać. Wspólnie jednego dnia zebrali 400 podpisów pod protestem do magistratu.

- Jesteśmy tu już osiem lat, sprzedajemy owoce i warzywa - powiedziała pani Iwona, która handluje z mężem Janem na rynku. - Boimy się utracić miejsce pracy, bo nie stać nas na płacenie wysokiej dzierżawy za punkty gdzie indziej. Poza tym nie narzekamy na brak klientów, bo korzystają głównie osoby starsze, dla których, obok tanich towarów, bliskość targowiska jest istotną potrzebą.

Prezydent Koszalina nie kryje, że teren rynku i otoczenia zamierza uporządkować, co oznacza zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego tej części miasta. Po remoncie ulicy Połczyńskiej, to kolejne wyzwanie dla samorządu. W bliskiej okolicy targowiska znajdują się m.in. Klub Seniora Rady Osiedla Tysiąclecia, przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 21 czy siedziby ludzi biznesu na terenach prywatnych.

- To zadanie na lata, a na razie trwa zbieranie wniosków do planu - uspokaja niepokoje handlowców włodarz.

Konkretów i terminu poprawy warunków funkcjonowania targowiska nie zdradził. Tymczasem trwa kampania wyborcza do samorządu, w której każdy głos się liczy, a urzędujący prezydent zabiega o reelekcję. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Na rynku przy ulicy Władysława IV w weekendy zwykle panuje wzmożony ruch. - Co tutaj można kupić? Od mydła do powidła - żartowali klienci. Ani oni, ani handlowcy nie dopuszczają myśli o likwidacji targowiska.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie