Sobota, 04 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jedynka za zdalne nauczanie

Data publikacji: 23 lipca 2020 r. 07:34
Ostatnia aktualizacja: 01 stycznia 2021 r. 15:16
Jedynka za zdalne nauczanie
 

Jak będzie wyglądała nauka w szkołach po wakacjach? Wciąż nie wiadomo. Na temat nauczania zdalnego Skriware przeprowadził wśród nauczycieli ankietę. Jej wynik jest przygnębiający. Co drugi nauczyciel za przygotowanie do pracy zdalnej wystawił polskiej szkole jedynkę.

Z ankiety, którą przeprowadził Skriware, start-up edukacyjny, wynika, że ponad 70 proc. nauczycieli przed pandemią nigdy nie prowadziło zajęć w sposób zdalny. Sytuacja, w jakiej nagle się znaleźli, nie pozwoliła im przygotować się, by stopniowo wprowadzić nowe metody pracy. Jednocześnie towarzyszyła jej niepewność, jak długo ten stan potrwa. Prawie połowa nauczycieli uważa, że szkoły nie były przygotowane do przejścia na nauczanie zdalne, a dwie trzecie nauczycieli przyznało, że wsparcie instytucji rządowych było niewystarczające.

Ponad 40 proc. nauczycieli oceniło, że udało im się całkowicie przenieść zajęcia do sieci. Zdecydowana większość zawdzięcza to jednak samym sobie. Blisko połowa (48 proc.) mogła liczyć na wsparcie innych nauczycieli, a 30 proc. - na pomoc ze strony personelu technicznego szkoły.

Nauczyciele

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-07-2020

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Jarosław Bzowy (arch.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mateuszek-kłamczuszek
2020-07-23 16:02:02
Ale burdel w tej oświacie, a raczej, co z niej pozostało... Oświata to ruina. mateuszek-klamczuszek
Krytyk Społeczny.
2020-07-23 10:50:02
Taka forma nauczania to tryb awaryjny i może być stosowana w określonym czasie.Jeżeli rząd uczynił sobie z tego stałą formę i stosuje non stop wobec nauczycieli różnego rodzaju zawoalowane metody nacisku i dyscyplinowania-to środowisko im szybciej temu zaprotestuje i wyrazi swoją dezaprobatę tym dla nich i uczni lepiej.To są rzecz jasna represje i związek zawodowy nauczycieli nie może dalej biernie temu się przyglądać.Jak widać rządzący uczynili sobie z ustawy covidowej narzędzie do rządzenia w każdym obszarze naszego życia osobistego oraz zawodowego wykorzystują nagminnie i go nadużywają.W kuluarach mówi się głośno o nauce hybrydowej.Rząd skrywa te informacje ale dyrektorzy szkół już otwarcie mówią,że takie sondowanie jest aby wdrożyć taką formę nauki.Politycy obozu władzy uważają,że im gorzej wyedukowane społeczeństwo tym łatwiej nimi rządzić.Jak widać po ostatnich wyborach z podziałem na wykształcenie głosujących idealnie wpisuje się to w demontaż oświaty i drogę jaką PiS sobie obrał.
@ e-nauka
2020-07-23 10:36:09
Kpisz, czy od drogę pytasz? Od czego jest MEN? Od czego jest nie-rząd? Od 2018 roku nie-rząd wydał 16 milionów złotych na zintegrowaną platformę edukacyjną, i co? Nie ma. Przypomnij sobie jak to sejm, gdzie każdy poseł posiada sfinansowany przez podatników tablet, miał problem ze zdalnymi obradami. Przypomnij sobie, jak to Sąd Najwyższy, że odbywał posiedzeń, bo Pierwsza Prezes uznała, że zdalne obrady przekraczają umiejętności sędziów.
sid
2020-07-23 10:17:13
To wina ministerstwa edukacji, nie przygotowali szkół na zdalne nauczanie
MM
2020-07-23 10:09:40
Rodzice też zostali zostawieni sami sobie. W bardzo wielu przypadkach zdalne nauczanie ograniczało się do: "W tym tygodniu temat:..... Przeczytajcie i nauczcie się........ Zróbcie zadania..........
e-nauka
2020-07-23 09:21:30
Może najwyższy czas, aby dyrektorzy szkół wzięli się do pracy i skończyli z politykowaniem. Ktoś nad tym panuje, co robi miasto?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA