Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Gdy politycy mówią o sporcie...

Data publikacji: 2019-09-28 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Gdy politycy mówią o sporcie...
Marek Kolbowicz jest twarzą młodzieżowych imprez masowych mających się wkrótce odbyć w Szczecinie. Fot. Robert STACHNIK (arch.)  

Szczecińscy politycy Platformy Obywatelskiej nawołują do zorganizowania dwóch młodzieżowych imprez sportowych o dużym masowym zasięgu, ale niewielkim prestiżu i randze: Bałtyckich Igrzysk Młodzieży i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Ta pierwsza impreza miałaby się odbyć w roku 2021, decyzja ma zapaść w październiku, natomiast OOM w Szczecinie planowany jest na rok 2023. Koszt organizacji obu imprez wyniósłby kilka milionów złotych, tylko część pochodziłaby z ministerstwa.

Bałtyckie Igrzyska Młodzieży rozgrywane są od 20 lat. Gospodarzami dwóch pierwszych edycji byli Niemcy, następnie cyklicznie co dwa lata odbywały się w innych państwach, między innymi w Danii, na Łotwie, Rosji, a także na Białorusi. W tym roku młodych sportowców rywalizujących w 15 dyscyplinach gościła 60-tysięczna szwedzka miejscowość Karlstad.

W latach 2005 i 2009 gospodarzami były też polskie miasta Szczecin i Koszalin. Mało kto pamięta o tych wydarzeniach. Przedstawiciele Zachodniopomorskiej Federacji Sportu jako jeden z argumentów podają liczbę obiektów powstałych w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 88% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-09-2019

 

Autor: Wojciech Parada 
Fot. Robert Stachnik (arch.)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA