Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Dymiąca zajezdnia

Data publikacji: 16 kwietnia 2019 r. 17:52
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2019 r. 16:18
Dymiąca zajezdnia
 

„Przesyłam zdjęcia dokumentujące, jak truje okolicznych mieszkańców i pracowników zakład PKS przy ul. Heyki” – pisze w liście Czytelniczka. „W pobliżu pracują setki, jak nie tysiące już osób (korporacja IT, sanepid, duży zakład krawiecki…) oraz mieszkają zwykli obywatele”.

Jak dodaje, sprawa była już zgłaszana do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. „Przeprowadzono kontrolę, która wykazała nieprawidłowości. Na tym temat zakończył się, a zakład wciąż truje. Mieszkańcy i pracownicy pobliskich firm wielokrotnie dzwonili do straży miejskiej, jednakże jak widać na załączonych zdjęciach – efektów brak. Na szczęście zbliża się już wiosna, może będzie lepiej” – ma nadzieję autorka listu.

– Kontrole, owszem, były i są prowadzone i to dosyć regularnie – informuje st. insp. Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej Szczecin. – Wynika to z ustawicznych zgłoszeń od jednego z mieszkańców Szczecina. Ostatnia kontrola była przeprowadzona w połowie marca, w sumie w ciągu dwóch miesięcy było tych kontroli pięć. Za każdym razem nie było podstaw do interwencji, palony jest

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-04-2019

 

Autor: Natan Pawłowski
Fot. Czytelniczka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Ustawa o OZE?
2019-04-17 22:23:20
Skąd wiesz że to są śmieci? Idę o zakład że opał jest legalny i dopuszczony do sprzedaży. I tu się kończy twoja argumentacja. Przez 30 lat ci "patole" byli okradani przez elity IIIRP - musisz teraz przełknąć tę gorzką pigułkę i zacząć spłacać długi jakie zaciągnięto. O jakich inwestycjach piszesz? O tym ze spece od marketingu w PO nie potrafili w 8 lat nawet zdecydować się czy będą budować elektrownie jądrową zapewniającą bezemisyjną produkcją energii elektrycznej? Ty się nie będziesz zniżał z prostego powodu - nie masz o tym zielonego pojęcia... nawet nie wiesz ile turbin wiatrowych potrzeba by zastąpić jeden blok elektrowni węglowej... Na histerie polecam neospasmine a czyste powietrze to luksus za który musisz zapłacić ale to chyba spokojnie zrozumiesz jak zwolennik liberalizmu rynkowego.
Ustawa o OZE?
2019-04-17 20:19:20
Nie , sorrki nie ten poziom , nie będę się zniżał , pal śmieciami dalej będziesz zdrowszy i ty i twoja rodzinka , grunt , to rozdawanie kasy przez PIS i jej przejadanie przez patoli z 500+... i brak inwestycji!! Oddechu pełną piersią życzę i mniej propagandy TV PIS... P.s. sam TVN nie oglądam zamiast dużo czytam i włączam myślenie...
Ustawa o OZE?
2019-04-17 18:44:51
O czym ty do mnie mówisz? przecież ty nie wiesz co to jest capacity factor - nie wiesz że OZE to energia kosztująca od 2 do 6 razy więcej - jak już napisałem chcesz mieć czyste powietrze, bierzesz kasę w rękę (to rozumiesz) idziesz i proponujesz: "sfinansuje wam kocioł elektryczny i pokryje różnice w koszcie ogrzewania" - po prostu... Paradoksalnie PiS chciał w tej ustawie zadbać o wasze zdrowie bo wprowadził wymóg by wiatraki budowano w miarę bezpiecznej odległości od domów. PO nie zrobiło NIC by obniżyć emisje w Polsce, do tego teraz barany wypisują się coś o smogu a jeżdżą dieslami które są GŁÓWNYM źródłem smogu i co ważniejsze ci którzy tak bardzo martwią się smogiem chcą wymusić by PiS zaakceptował nowe normy emisji PEM które podniosą poziom smogu elektromagnetycznego 100 razy... Brawo wy - nieuki...
Niemcy importują więcej rosyjskiego węgla
2019-04-17 18:32:50
Niż Polska kiedykolwiek, nie byłoby potrzeby importowania rosyjskiego węgla gdyby profesjonalne management rządów PO nie przekazał praw do eksploatacji złóż węgla w Polsce zagranicznym firmom a przy okazji też nie sprzedał węglarek. Jedli palą legalnym opałem to możecie co najwyzej zaproponować im sfinansowanie modernizacji źródła ciepła i pokrywanie różnicy kosztów miedzy obecnym paliwem a nowym - czystym. Chcecie mieć powietrze to zapłaćcie - to język prof Balcerowicza który powinniście świetnie rozumieć - wszystko ma swoją cenę - ile gotowi jesteście zapłacić za czyste powietrze?
@05:45:45
2019-04-17 18:26:53
Powiem ci tak : jak udowodnisz przewagę paliw kopalnianych trujących planetę nad pozyskiwaniem energii odnawialnej to możemy podyskutować , ale to co przedstawiłeś to wybacz...przeczytaj jeszcze raz i pomyśl!!O ogniwach fotowoltaicznych, pompach ciepła , rozumiem ,że słyszałeś, a co do wiatraków to szybko uchwalono tzw. ustawę odległościową od zabudowań ( 10 -ciokrotność wysokości wiatraka z maksymalnie podniesionym skrzydłem) i pytanie co bardziej przeszkadza mieszkańcom kopcący komin , czy wiatrak 800m od domów ?? Po wtóre co zostawisz swoim potomkom na ziemi segregując śmieci na palne i niepalne i kopcąc węglem?? Po co nam samochody elektryczne Morawieckiego , jak prąd pozyskujemy z węgla zatruwając sami siebie?? Mamy 2 co do wielkości elektrociepłownię- trucicielkę na świecie , czy coś jeszcze potrzebujesz , aby zmienić myślenie i zadbać o siebie i planetę po której stąpasz ??
@05:45:45
2019-04-17 12:32:46
A wiesz ile ludzi umiera rocznie z powodu otyłości? Co najmniej dwa Stargardy albo może i dwa Szczeciny. To zdaniem twojej tvnowskiej logiki wystarczający powód, żeby zabronić ludziom odżywiania się, bo ogrzewania już odmawiasz. Pewnie sam przesiadujesz w kożuchach... O! Przepraszam! To nieakceptowalne!... w polarach (te jak wiadomo każdemu lemingowi są w przeciwieństwie do kożuchów eko :)) żeby nie szargać środowiska. Szacun za konsekwencję! A miałem cię za durnia. Najgorsze jednak znowu zostawiłem ci na koniec. PiS jedno mówi, a co innego robi. Obecnie zaśmiecanie Polski i jej systemu energetycznego wiatraczkami dostało ku trwodze mieszkających w pobliżu ludzi mocne zielone światło. Jako leming, za którego myśli TVN nawet nie zauważyłeś, że nikt już nie pyszczy o wiatraczkach, be te budują się w najlepsze, a wszystkie uregulowania prawne są po myśli lobbystów tej branży, więc ci siedzą cicho. Protestują tylko zwykli mieszkańcy obdarzeni tym "ekoluxem" w swoim pobliżu. I jak ty lemingu z odruchem Pawłowa (PiS = węgiel = anty eko) teraz sobie z tym poradzisz??!
@'@Pala legalnym opałem '
2019-04-17 05:45:45
Nawet jak jest legalny to zatruwa !! W Polsce umiera rocznie miasto wielkości Stargardu właśnie z tego powodu , nie wspominam o astmie , alergiach itp. PONJAŁ Pisia tuzo intelektu i wychowanku Ojdyra z Torunia ??Czas z tym skończyć , a ustawę o Odnawialnych źródłach energii kto zaorał , jak nie twój .ebany PIS ??
@'@Pala legalnym opałem '
2019-04-17 01:46:02
A po co PiS-owi ten węgiel ty intelektualisto jeden rodem z TVN? Już zapomniałeś, że Polska jest - jak wy to nazywacie - w Europie i wschodnia granica Polski jest zewnętrzną granicą Unii Europejskiej i rządzą nią uregulowania unijne, które widać nie zabraniają wwozu węgla mimo, że podobno Unia jest anty węglowa i stosuje sankcje wobec Rosji? Wracając do PiS-u, to jego rząd wprowadził normy jakościowe węgla sprzedawanego odbiorcom indywidualnym, które wykluczają handel paliwem niskiej jakości. Najgorsze dla wychowanka TVN zostawiłem jednak na koniec: to nieprawda, że węgiel rosyjski jest złej jakości! Ma mniej siarki i popiołów od polskiego. I jak ty lemingu teraz sobie z tym poradzisz??!
@Pala legalnym opałem
2019-04-16 20:17:47
Sam sobie wdychaj to gów.o , a innym pozwól żyć tępaku pisowski ... , bo to PIS sprowadza w milionach ton , tani kopcący węgiel od Rusków !!
Pala legalnym opałem
2019-04-16 19:25:36
Zawsze możecie zaproponować na swój koszt modernizacje i pokrywanie kosztów...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA