czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny mandat za smog

Kolejny mandat za smog

Kolejny mandat za smog
Data publikacji: 2019-01-18 23:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 2130 372240

Zaprezentowane po raz pierwszy w grudniu zeszłego roku drony do wykrywania smogu po raz kolejny okazały się skuteczne. W piątek (18 stycznia) nad ranem straż miejska dokonała interwencji w jednym z domów na Świerczewie.

Informacje o możliwości palenia niebezpiecznymi odpadami otrzymali strażnicy jednocześnie od zaniepokojonego mieszkańca, jak i od operatorów drona. Po wejściu na posesję, funkcjonariusze znaleźli deski, przygotowane na opał. Deski te zostały zerwane wcześniej z podłogi - były bejcowane i lakierowane. Spalenie ich spowodowałoby spore zanieczyszczeniem środowiska. W związku z tym, strażnicy wymierzyli karę, wypisując mandat.

Drony zostały po raz pierwszy pokazane przez Urząd Miasta Szczecin w pierwszej połowie grudnia i weszły do służby niedługo potem. Jak podkreślali wtedy przedstawiciele magistratu, dopilnowano dopełnienia wszystkich formalności, przez co operatorzy mają pełne prawo użyć dronów do inspekcji dowolnej posesji w mieście.

(NaP)

Fot. SM

Kolejny mandat za smog Kolejny mandat za smog

Komentarze

Palacze na przystankach
A kiedy w końcu straż czy policja zajmie się palaczami na przystankach palącymi często w tłumie innych osób Co z tego że jest zakaz i mandaty skoro nigdy nie widziałem i nie słyszałem i ukaraniu kogokolwiek Ile tego jest można zobaczyć po ilości niedopałków na ziemi na przystankach - za to też jest mandat i też nie stosowany
2019-01-20 11:52:54
@antypatol
ale palenie papierosów wam nie przeszkadza... nie przeszkadza wam wasz dieselek...
2019-01-19 22:14:21
@antypatol
A widziałeś kiedyś akt zgonu z wpisaną przyczyną "smog"?
2019-01-19 20:20:11
antypatol
Karać , karać i jeszcze raz karać wszystkich ,którzy skazują innych na wdychanie trucizny !! ( rocznie w PL umiera z powodu smogu ludność miasta wielkości Stargardu ) Dotarło ??
2019-01-19 18:04:23
Stołczyn
Zapraszam drona po godz 16 pod komin fosfanu a nie biednych ludzi karcie za palenie drewna
2019-01-19 15:42:56
hahaha
bejca i lakier jako źródło smogu ... no kompletna paranoja... jeśli to było lite drewno to palenie litym drewnem nawet bejcowanym niczym nie różni się od palenia np litym drewnem sosnowym...
2019-01-19 15:01:07
Szczecin Polska
Za 10lat może dotrze do tych pustych dzbanów że panenie gumoleum i VW Passat w dieslu to szkodliwy,rako twórczy smród.
2019-01-19 14:45:40
jerzyn
Jaki mandat to leżą deski ,skont straż miejska wie że one służą do spalenia .Czy one już były w piecu jeżeli tak to jaki piec musi być długi .Czy człowiek pod wþływem alkoholu prowadząc rower, skuter a nawet motocykl ma dostać mandat bo jest podejrzenie ,ze on może kiedyś jechać tym pojazdem .Wiem że palenie takimi rzeczami należy ścigać ale nie wpadajmy w paranoje .
2019-01-19 14:17:53
JA
Dron za 30tys. A mandat ile? 500zł?
2019-01-19 11:00:08
Picman
I tak trzymać , dorwać każdego debila.
2019-01-19 09:43:24
Mieszkaniec GUMIENIEC
I BARDZO DOBRZE TAK TRZYMAĆ A TERAZ ZAPRASZAM NA GUMIEŃCE.
2019-01-19 03:49:32
marek
Na zdjęciu widać deski w kontenerze do wywiezienia.Deski były przygotowane do spalenia? Czyli jeszcze nie spalone. To jakim sposobem dron zmierzył trujący dym?Z artykułu wynika ,że samo podejrzenie palenia jest karane.
2019-01-19 00:34:56