Piątek, 09 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Dopalacze kuszą młodych ludzi. Domestos i trutka na szczury

Data publikacji: 13 czerwca 2019 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Dopalacze kuszą młodych ludzi. Domestos i trutka na szczury
 

Zbliżające się wakacje to dla młodych ludzi wyjazdy, nowe znajomości i imprezy. Bywa, że podczas spotkań z rówieśnikami młodzież szuka dodatkowych doznań i sięga po dopalacze. Z badania „Dopalacze w twojej szkole i okolicy” wynika, że młodzi ludzie doskonale wiedzą, gdzie je kupić. Tymczasem w województwie zachodniopomorskim w ub.r. po zażyciu dopalaczy zmarło pięć osób, a 85 z silnym zatruciem trafiło do szpitali.

– Skład chemiczny tych środków ulega ciągłym zmianom. Producenci nie tylko nie podają składu, ale często nawet nie wiedzą, z czego powstają te środki. Dlatego często ich zażycie prowadzi do śmierci – podkreślił Przemysław Mazek z WSH TWP w Szczecinie, pomysłodawca konkursu „Bez dopalania. Nie dajmy się zabić”.

Z informacji funkcjonariuszy szczecińskiej policji wynika, że w wyniku analiz w składzie dopalaczy odnajdywano nawet Domestos i trutkę na szczury. Producenci dopalaczy na opakowaniu drukują napis: „Produkt kolekcjonerski”, co ma oznaczać, że jest on nie do spożycia. To zabezpieczenie, gdyż zażycie tych środków może prowadzić do śmierci.

Z danych GUS wynika, że w 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-06-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Marzena Domaradzka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obywatel
2019-06-13 15:41:16
Powinni trafiać po odtruciu automatycznie do psychiatryka jako samobójcy.I obowiązkowa informacja do szkoły czy pracodawcy . Za drugi raz pokrycie wszelkich kosztów leczenia
Karol D.
2019-06-13 14:08:43
Na szczęście selekcja naturalna cały czas działa.
;
2019-06-13 13:50:47
Dziwne, że jakby powiedzieć takim młodzieńcom, że mogą wypić mamie Domestos z toalety i zjeść trutkę wyłożoną w piwnicy, to zrobiliby wielkie oczy zdziwienia, a mimo tego spożywają te substancje pod inną postacią...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA