Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

By choroba nie odbierała radości

Data publikacji: 18 lipca 2019 r. 16:39
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
By choroba nie odbierała radości
Fot. Anna Gniazdowska  

Jaki jest dziś dzień, który mamy rok, jak szumi wiatr, jak brzmią kolejne litery alfabetu. Rzeczy, które dla jednych wydają się oczywiste, innym sprawiają duże problemy. Choroba Alzheimera i inne choroby otępienne nie powinny jednak nikogo wykluczać z aktywnego życia i odbierać jego radości.

Przykładem są podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krasińskiego w Szczecinie. Gminna placówka (jedna z dwóch, podobna działa w DPS przy ul. Kruczej) została stworzona właśnie z myślą o seniorach dotkniętych tą chorobą. Z jej oferty korzysta dwadzieścioro mieszkańców miasta, wśród pań jest obecnie jeden mężczyzna. Dzienny DPS to miejsce, w którym podopieczni spędzają czas na różnych aktywnościach, relaksują się, spotykają z ciekawymi ludźmi. A jeśli pozwala pogoda, raz w miesiącu wyjeżdżają w plener, by tam skorzystać z zajęć. W minioną środę grupę można było spotkać na szczecińskich Jasnych Błoniach.

- Seniorzy cierpiący na choroby otępienne tak naprawdę są narażeni na społeczne wykluczenie w podwójny sposób - zwraca uwagę Przemysław Pawelec, kierownik DDPS przy ul.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-07-2019

 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pamięć
2019-07-19 06:47:31
Warto o tym pamiętać, że to, co dla niektórych jest oczywiste - pamięć, wzrok, chodzenie, słuch itp., dla innych jest czymś niedoścignionym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA