Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin ma Centrum Seniora [GALERIA]

Data publikacji: 19 czerwca 2019 r. 14:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Szczecin ma Centrum Seniora
Na otwarciu gościom rozdawano różowe okulary. Z nadzieją, że to miejsce przyczyni się do tego, że szczecińscy seniorzy tak będą patrzeć na życie.  

Centrum Seniora otwarto w środę, 19 czerwca przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie. Będzie koordynować podejmowane inicjatywy senioralne w mieście, pełnić rolę centrum informacji dla osób starszych i ich rodzin, ale również inspirować do działań i aktywności. Na otwarciu gościom rozdawano różowe okulary. Z nadzieją, że to miejsce przyczyni się do tego, że szczecińscy seniorzy tak będą patrzeć na życie.

Siedziba Centrum Seniora mieści się w lokalu o powierzchni 120 m kw., w zasobach Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, na parterze budynku mieszkalnego. Miasto w drodze konkursu prowadzenie Centrum powierzyło pozarządowcom - Towarzystwu Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS” oraz 5STEP sp. z o.o.

 - Powołujemy punkt, w którym szczecinianie będą mogli otrzymywać informacje o tym, co może seniorom zaoferować miasto - mówił na otwarciu Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Będzie to także miejsce spotkań i różnych aktywności. Mamy sporo projektów dedykowanych osobom starszym. To punkt, w którym to skoordynujemy, w którym każdy senior będzie mógł zyskać pełną informację dotyczącą różnych aspektów życia, funkcjonowania i usług, które miasto oferuje.

Beata Bugajska, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta zapewnia, że magistrat ma w polityce senioralnej wyznaczone cele.

- Wiemy, do czego zmierzamy - mówiła. - Takie centrum do spraw seniorów, zarządzające, koordynujące, pokazujące zasoby organizacji pozarządowych, ale również wychodzące naprzeciw drugiego człowieka w jego codziennych troskach, jest od dawna bardzo w mieście potrzebne.

Ryszard Łuczkowski, koordynator CS zaznacza, że miejsce jest szeroko otwarte na ludzi i inicjatywy.

- Przyjść może każdy, nie tylko seniorzy - zaprasza. - Chcemy być bankiem informacji o tym, co się dzieje w mieście, kto i dla jakich seniorów organizuje wydarzenia, w jaki sposób można się tam dostać, gdzie można uzyskać pomoc. Już planujemy zajęcia i warsztaty, np. Dzień Pupila, będzie można przyjść ze swoim zwierzakiem, spotkać się z behawiorystą, weterynarzem. Zamierzamy też trochę odwracać role -  żeby to starsi proponowali coś młodszym, żeby seniorzy rzucali pomysły i je realizowali.

Zaznacza też, że zajęcia... nie są dla wszystkich:

- Przy wejściu jest lustro i napis - "Zanim wejdziesz, spójrz, uśmiechnij się". Chcielibyśmy, by każdy tu przychodził i wychodził z uśmiechem. ©℗

Tekst i fot. Anna Gniazdowska 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA