poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin ma Centrum Seniora

Szczecin ma Centrum Seniora [GALERIA]

Szczecin ma Centrum Seniora
Data publikacji: 2019-06-19 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 2431 398046

Centrum Seniora otwarto w środę, 19 czerwca przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie. Będzie koordynować podejmowane inicjatywy senioralne w mieście, pełnić rolę centrum informacji dla osób starszych i ich rodzin, ale również inspirować do działań i aktywności. Na otwarciu gościom rozdawano różowe okulary. Z nadzieją, że to miejsce przyczyni się do tego, że szczecińscy seniorzy tak będą patrzeć na życie.

Siedziba Centrum Seniora mieści się w lokalu o powierzchni 120 m kw., w zasobach Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, na parterze budynku mieszkalnego. Miasto w drodze konkursu prowadzenie Centrum powierzyło pozarządowcom - Towarzystwu Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS” oraz 5STEP sp. z o.o.

 - Powołujemy punkt, w którym szczecinianie będą mogli otrzymywać informacje o tym, co może seniorom zaoferować miasto - mówił na otwarciu Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Będzie to także miejsce spotkań i różnych aktywności. Mamy sporo projektów dedykowanych osobom starszym. To punkt, w którym to skoordynujemy, w którym każdy senior będzie mógł zyskać pełną informację dotyczącą różnych aspektów życia, funkcjonowania i usług, które miasto oferuje.

Beata Bugajska, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta zapewnia, że magistrat ma w polityce senioralnej wyznaczone cele.

- Wiemy, do czego zmierzamy - mówiła. - Takie centrum do spraw seniorów, zarządzające, koordynujące, pokazujące zasoby organizacji pozarządowych, ale również wychodzące naprzeciw drugiego człowieka w jego codziennych troskach, jest od dawna bardzo w mieście potrzebne.

Ryszard Łuczkowski, koordynator CS zaznacza, że miejsce jest szeroko otwarte na ludzi i inicjatywy.

- Przyjść może każdy, nie tylko seniorzy - zaprasza. - Chcemy być bankiem informacji o tym, co się dzieje w mieście, kto i dla jakich seniorów organizuje wydarzenia, w jaki sposób można się tam dostać, gdzie można uzyskać pomoc. Już planujemy zajęcia i warsztaty, np. Dzień Pupila, będzie można przyjść ze swoim zwierzakiem, spotkać się z behawiorystą, weterynarzem. Zamierzamy też trochę odwracać role -  żeby to starsi proponowali coś młodszym, żeby seniorzy rzucali pomysły i je realizowali.

Zaznacza też, że zajęcia... nie są dla wszystkich:

- Przy wejściu jest lustro i napis - "Zanim wejdziesz, spójrz, uśmiechnij się". Chcielibyśmy, by każdy tu przychodził i wychodził z uśmiechem. ©℗

Tekst i fot. Anna Gniazdowska 

Szczecin ma Centrum Seniora Szczecin ma Centrum Seniora Szczecin ma Centrum Seniora Szczecin ma Centrum Seniora Szczecin ma Centrum Seniora Szczecin ma Centrum Seniora Szczecin ma Centrum Seniora

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie