Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (26.02.2016)

Data publikacji: 26 lutego 2016 r. 09:48
Ostatnia aktualizacja: 01 marca 2016 r. 15:32

Posłanka Magdalena Kochan (PO) stwierdziła, że jej partyjna koleżanka i była posłanka Renata Zaremba nie powinna tułać się w poszukiwaniu pracy po urzędach ze zwykłymi bezrobotnymi, bo to nie wypada politykowi. Były poseł ma otrzymać pracę bez takich starań, co też się stało.
* * *
Radny PiS Marek Duklanowski jakoś nie usłyszał o „dobrych zmianach”, które nastąpiły w dwóch stadninach koni, gdzie wywalono z pracy dyrektorów z prawie 40-letnim stażem. Ale to już jest taka taktyka pisowców, że jak coś jest dla nich niekorzystne, to o sprawie nie słyszeli. 
* * *
Do rady nadzorczej Radia Szczecin powołano lidera rolniczych protestów i blokad Szczecina Edwarda Kosmala, który będzie miał swoją audycję „Traktorem po Szczecinie”. 
* * *
Pewien szczeciński notariusz ma już chyba obsesję na swoim punkcie, bo gdy ja piszę „niektórzy notariusze”, on twierdzi, że to chodzi o niego. A figa z makiem, bo chodzi o tego, którego tatuś był prokuratorem, a nie emerytowanym adwokatem. I jeszcze  jest kilka szczegółów różniących tych panów. Czyli nie zawsze sprawdza się porzekadło - uderz w stół, a nożyce się odezwą...
* * *
Wtorek godz. 8.30, ul. Jagiellońska w Szczecinie - koło szpitala policyjnego. Na chodniki stoi zaparkowany samochód Pogotowia oświetleniowego Enei. W wykopie siedzi jeden robotnik, a drugi kopie kolejny wykop, a na chodniku stoi dwóch robotników, którzy się temu przyglądają. To zapewne była słynna „brygada Rogala”, w której jeden pracuje, a reszta się op…a.
* * *
Z tyłu sklepu „Syriusz” (na osiedlu Kaliny w Szczecinie) można spotkać uczniów pobliskiego LO nr 7 (klasa ochroniarska), którzy w trakcie przerwy w służbowych mundurach (uczennice także) palą papierosy, piją piwo i klną jak przysłowiowe lumpy. To są przyszli ochroniarze, którzy mają zapobiegać takim obrazkom, ale widocznie wyszli z założenia, że nic tak nie przygotuje ich do zawodu jak praktyka. 
* * *
Chcesz przeżyć ekstremalną przygodę? To przejedź się autobusem MAN ( nr boczny 1802), który w środę kursował na trasie 86 w Szczecinie. Tablica z rozkładem jazdy wali w szyby, że nie słychać rozmów. Ponadto co chwila słychać potężny metaliczny huk, który każe przypuszczać, że dokonała się zmiana biegu w automatycznej skrzyni. 
* * *
Siatkarki Chemika Police, gdzie jest pół reprezentacji Polski i reprezentantki innych krajów, pokazały, że na warunki polskie to są może dobre, ale już na europejskie parkiety za słabe i dużo się muszą jeszcze uczyć. Stworzony za grube miliony złotych zespół przegrał z Turczynkami i o pucharach może tylko pomarzyć. 
M. KWIATKOWSKi

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Panie Kwiatkowski- o koniach
2016-02-29 21:43:22
Głośnym echem w mediach odbiło się odwołanie w zeszłym tygodniu szefów stadnin koni w Janowie Podlaskim oraz w Michałowie. Przyczyną zmiany kierownictwa był raport lubelskiej delegatury CBA. Zwłaszcza Marek Trela, dyrektor pierwszej z wymienionych stadnin, znalazł wielu obrońców, którzy jego dymisję uznali za skandal. Jak ujawnia Cezary Gmyz w najnowszym ,,Do Rzeczy" w raporcie wykazano jednak gigantyczne straty stadniny (np. w latach 2011-2012 stadniny ANR przyniosły 18 milionów straty) oraz dziwną rolę spółki Polturf Barbara Mazur. Zwłaszcza ten drugi wątek może budzić duże wątpliwości. Jak okazuje, spółka Polturf jest organizatorem Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi oraz Aukcji Pride of Poland od 2001 roku i czerpie z tego tytułu pokaźne zyski. Co ciekawe, firmę wybrano do realizacji tego przedsięwzięcia bez żadnego przetargu i od tamtej pory ma ona praktyczny monopol na organizację i obsługę tej imprezy. Co więcej, początkowo Polturf miał zagwarantowane 10% od ceny netto ze sprzedaży każdego zgłoszonego i skatalogowanego konia. W 2010 roku umowę zmieniono- firma dostała 12% a ponadto zagwarantowała sobie w umowie minimalny zysk równy 550 tysięcy złotych. Jednak w praktyce kwoty te były wyższe, ponieważ np. w 2013 roku spółka zarobiła na aukcji 2 miliony 356 tysięcy złotych, w 2014 roku 2 miliony 708 tysięcy, zaś według wstępnych wyliczeń za 2015 rok- 2 miliony 147 tysięcy złotych! CBA uznało również, że Polturf czerpał korzyści nie tylko z prowizji, ale również z opłat za stoiska zorganizowane w oparciu o infrastrukturę stadniny. Zarówno stadniny jak i Agencja Nieruchomości Rolnych (która jest ich właścicielem) płaciły za wstęp na własną imprezę czyli opłacali wpisowem bilety, karty VIP oraz stoiska prezentujące ich własne osiągnięcia. Jednym z najzagorzalszych obrońców dyrektora stadniny w Janowie była w mediach... Barbara Mazur
Kaliniak
2016-02-28 20:02:38
Jutro wypija pół litra.
jacek
2016-02-27 19:38:12
ci przyszli ochroniarze testujący obecnie czyny, które tępić mają w przyszłości - czynią słusznie, zgodnie z obowiązującą obecnie polityką i praktyką kaczystów, którzy stawiając w ministerstwie infrastruktury gościa pozbawionego prawa jazdy przez policję za zbyt szybką jazdę, argumentowali to właśnie tym, że poznał problemy od podszewki... a Kwiatkowski co? z zazdrości podp***la ich?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA