wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Autobusem do pociągu

Autobusem do pociągu (akt. 1)

Autobusem do pociągu
Data publikacji: 2016-02-17 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1645 120354

Na stacji Szczecin - Dąbie wykonano już ok. 60 procent prac związanych z usuwaniem ładunku. Przed południem zaczęto opróżniać ostatnią – czwartą cysternę. Po podniesieniu wszystkie wykolejone zostaną usunięte i zacznie się naprawa toru.


PKP Polskie Linie Kolejowe współpracują z Państwową Strażą Pożarną, która koordynuje wszystkie działania. Teren zabezpiecza Straż Ochrony Kolei. 
Choć PLK zapewnia, że czasowa organizacja ruchu pociągów „przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami", to:

- Autobusy przyjechały niestety spóźnione, więc i pociąg Intercity odjechał później ze Stargardu. Miałem przesiadkę w Poznaniu, na szczęście mój pociąg do Warszawy czekał - opowiada szczecinianin, pan Artur. 

Zarządca infrastruktury wraz z PKP IC oraz Przewozami Regionalnymi wzmocnił informacje dla pasażerów. Na stacjach i przystankach, m.in.: Szczecin Główny, Szczecin -Dąbie, Stargard, Goleniów, pomagają tzw. informatorzy mobilni, wygłaszane są dodatkowe komunikaty na stacjach i w pociągach. O zmienionej organizacji ruchu informują także plakaty na okolicznych stacjach i przystankach.

Do piątku 19 lutego obowiązuje nowa organizacja ruchu. Pociągi Przewozów Regionalnych dojeżdżają i odjeżdżają ze stacji Szczecin- Dąbie. Do Szczecina Głównego kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. W godz. 6 - 19 autobusy odjeżdżają co 15 min. Od godz. 19 do godz. 6 zgodnie z godzinami odjazdu pociągów. Odjazdy autobusów na stacji Szczecin Dąbie są sprzed kładki przy dworcu, a w Szczecinie przy kładce od strony ul. Kolumba. Połączenia z przystanków Szczecin- Port Centralny i Szczecin - Zdroje umożliwia komunikacja miejska. 

Pociągi PKP IC dojeżdżają i rozpoczynają jazdę ze stacji Stargard. Na odcinku: Stargard przez Szczecin Dąbie do Szczecina Głównego (ok 40 km), jest zastępcza komunikacja autobusowa. Na stacjach Szczecin Główny, Dąbie i Stargard pomocą pasażerom służą informatorzy mobilni. Pasażerowie pociągów relacji Poznań – Świnoujście i Świnoujście – Poznań udający się do stacji Szczecin Główny mają zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Autobusy PKP IC w Szczecinie i Stargardzie odjeżdżają sprzed dworców.

(mag)

Wcześniejsza informacja

Sprawnie funkcjonuje zastępcza komunikacja pomiędzy stacjami  Szczecin Główny - Szczecin Dąbie. Po poniedziałkowym wykolejeniu cystern z amoniakiem wczoraj wstrzymano ruch na tym odcinku.

Pasażerów spółki IC sprzed dawnego wejścia głównego na szczeciński dworzec zabierają autokary, które dowożą ich do Stargardu. Natomiast osoby korzystające z usług Przewozów Regionalnych mają do swojej dyspozycji autobusy, odjeżdżające co 15 min. sprzed kładki przy ul. Kolumba. Autobusy te dowożą do stacji Szczecin Dąbie, gdzie swój bieg zaczynają i kończą pociągi PR.

O utrudnieniach pasażerowie informowani są przez dworcowe megafony, informacji udzielają także specjalnie wydelegowani pracownicy, dyżurujący m.in. w rejonie kładki i na przystankach autobusowych.

Tekst i fot. ToT

Autobusem do pociągu Autobusem do pociągu Autobusem do pociągu Autobusem do pociągu Autobusem do pociągu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie