Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Autobusem do pociągu (akt. 1)

Data publikacji: 17 lutego 2016 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Autobusem do pociągu
 

Na stacji Szczecin - Dąbie wykonano już ok. 60 procent prac związanych z usuwaniem ładunku. Przed południem zaczęto opróżniać ostatnią – czwartą cysternę. Po podniesieniu wszystkie wykolejone zostaną usunięte i zacznie się naprawa toru.


PKP Polskie Linie Kolejowe współpracują z Państwową Strażą Pożarną, która koordynuje wszystkie działania. Teren zabezpiecza Straż Ochrony Kolei. 
Choć PLK zapewnia, że czasowa organizacja ruchu pociągów „przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami", to:

- Autobusy przyjechały niestety spóźnione, więc i pociąg Intercity odjechał później ze Stargardu. Miałem przesiadkę w Poznaniu, na szczęście mój pociąg do Warszawy czekał - opowiada szczecinianin, pan Artur. 

Zarządca infrastruktury wraz z PKP IC oraz Przewozami Regionalnymi wzmocnił informacje dla pasażerów. Na stacjach i przystankach, m.in.: Szczecin Główny, Szczecin -Dąbie, Stargard, Goleniów, pomagają tzw. informatorzy mobilni, wygłaszane są dodatkowe komunikaty na stacjach i w pociągach. O zmienionej organizacji ruchu informują także plakaty na okolicznych stacjach i przystankach.

Do piątku 19 lutego obowiązuje nowa organizacja ruchu. Pociągi Przewozów Regionalnych dojeżdżają i odjeżdżają ze stacji Szczecin- Dąbie. Do Szczecina Głównego kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. W godz. 6 - 19 autobusy odjeżdżają co 15 min. Od godz. 19 do godz. 6 zgodnie z godzinami odjazdu pociągów. Odjazdy autobusów na stacji Szczecin Dąbie są sprzed kładki przy dworcu, a w Szczecinie przy kładce od strony ul. Kolumba. Połączenia z przystanków Szczecin- Port Centralny i Szczecin - Zdroje umożliwia komunikacja miejska. 

Pociągi PKP IC dojeżdżają i rozpoczynają jazdę ze stacji Stargard. Na odcinku: Stargard przez Szczecin Dąbie do Szczecina Głównego (ok 40 km), jest zastępcza komunikacja autobusowa. Na stacjach Szczecin Główny, Dąbie i Stargard pomocą pasażerom służą informatorzy mobilni. Pasażerowie pociągów relacji Poznań – Świnoujście i Świnoujście – Poznań udający się do stacji Szczecin Główny mają zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Autobusy PKP IC w Szczecinie i Stargardzie odjeżdżają sprzed dworców.

(mag)

Wcześniejsza informacja

Sprawnie funkcjonuje zastępcza komunikacja pomiędzy stacjami  Szczecin Główny - Szczecin Dąbie. Po poniedziałkowym wykolejeniu cystern z amoniakiem wczoraj wstrzymano ruch na tym odcinku.

Pasażerów spółki IC sprzed dawnego wejścia głównego na szczeciński dworzec zabierają autokary, które dowożą ich do Stargardu. Natomiast osoby korzystające z usług Przewozów Regionalnych mają do swojej dyspozycji autobusy, odjeżdżające co 15 min. sprzed kładki przy ul. Kolumba. Autobusy te dowożą do stacji Szczecin Dąbie, gdzie swój bieg zaczynają i kończą pociągi PR.

O utrudnieniach pasażerowie informowani są przez dworcowe megafony, informacji udzielają także specjalnie wydelegowani pracownicy, dyżurujący m.in. w rejonie kładki i na przystankach autobusowych.

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA