sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (25.08.2017)

Chwasty tygodnia (25.08.2017)

Data publikacji: 2017-08-25 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-30 18:04
Wywietleń: 3165 289673

Operator hali Azoty Arena „zaśpiewał” ZCh Police 500 tys. zł więcej rocznej opłaty, na co siatkarki zabrały zabawki i wróciły do Polic. Operator tłumaczy się, że chciał tylko wysondować, czy klient tyle zapłaci. Teraz hala sportowa będzie służyła do koncertów disco polo i występów innych artystów, gdyż szczecińskich klubów sportowych po prostu nie stać na płacenie bajońskich kwot za jej wynajem.

***

Poseł Joachim Brudziński wymienił grupę posłów swojej partii, którzy dbają o Szczecin. Zaliczył do nich Leszka Dobrzyńskiego, Michała Jacha i Artura Szałabawkę. Nie ma wśród nich Krzysztofa Zaremby, którego nie zauważyć nie sposób, gdyż nie tylko swoimi prowokacyjnymi wypowiedziami, ale też i tuszą daje znać o sobie. Widocznie prawa ręka prezesa go już „odstrzeliła”. A PO go zapewne z powrotem nie przyjmie.

***

Szczecińscy sędziowie podpadli samemu ministrowi sprawiedliwości, który się wkurzył, że nie zastosowali aresztów tymczasowych wobec byłych szefów ZCh Police, o co prokuratura wnosiła. Teraz sami sędziowie poznają karzącą rękę sprawiedliwości. Ziobro nie po to reformował sądownictwo, by wydawano niesprawiedliwe wyroki.

***

Kolejny już raz minister Ziobro zapowiedział, że weźmie się za alimenciarzy, ale ci śmieją mu się w kułak. Przykładem jest szczeciński „król alimentów” Mariusz K., który zalega swojej córce 300 tys. zł i nadal chodzi na wolności, chociaż dawno powinien być za kratkami, gdyż ma zasądzone 16 miesięcy odsiadki, ale czyni wszystko, by do paki nie pójść.

***

Za przepchanie ucha prywatny laryngolog w Trzebiatowie skasował ode mnie 100 zł. W Szczecinie taka usługa kosztuje ok. 70 zł i do zabiegu lekarz bierze sterylnie opakowany sprzęt oraz zakłada pacjentowi ochronny fartuch jednorazowego użytku. „Nerkę” przykładaną do twarzy owija się gazą. W Trzebiatowie o takich „luksusach” możemy tylko pomarzyć.

***

Przed Dworcem Głównym w Szczecinie stoi znak „Kiss and drive”, który taksówkarze traktują jak swój postój. Straż miejska i policja są bezradne, gdyż takiego znaku nie ma w kodeksie, a wymyślił go jakiś urzędnik z magistratu, o czym już dawno pisałem. Szkoda tylko że nie wymyślił, jak długo można się pod tym znakiem całować.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do tomasa
Dobra rada nie jest zła. Najlepiej do Kobuszewskiego i Jasia
2017-08-30 18:02:41
Tomas
To trzeba było pójść do hydraulika by "przepchać" ucho. Wziąłby spirale i zrobiłby to góra za 3 dychy.
2017-08-30 14:29:52
przysłów
Kto się nie myje ten dłużej żyje
2017-08-28 15:53:10
Gość
To w gazecie musisz pisać że jesteś notorycznym brudasem?
2017-08-27 07:03:50
zulus
Przepychanie ucha nie jest zabiegiem niezbędnym natychmiast i mógł Pan to zrobić po przyjeździe do Szczecina. Oszczędziłby Pan sobie powodów do narzekań. PS. Tak na marginesie - uszy się myje, a nie wietrzy.
2017-08-26 10:07:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie