wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (19.05.2017)

Chwasty tygodnia (19.05.2017)

Data publikacji: 2017-05-22 11:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-22 11:27
Wywietleń: 2383 259540

Poseł Krzysztof Zaremba (PiS) stwierdził, że nie komentuje wypowiedzi Lecha Wałęsy ze względu na ich niski poziom, a także słów byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który ma problemy, gdyż CBA zatrzymało jego prawą rękę w fundacji (jakiej? – nie podał), który okazał się „złodziejem kamienic”. Potem skrytykował po raz kolejny próbę zakupu helikopterów Caracal (stary złom) i okazał się znawcą w sprawie produkcji okrętów podwodnych. Pacanami są zaś szczecińscy posłowie i działacze PO, którzy według niego nie mają pojęcia o działalności stoczni „Gryfia”.

* * *

Radni osiedlowi wybrali się na szkolenie do nadmorskiego Łukęcina (basenów i SPA tam nie ma), co wywołało oburzenie niektórych radnych miejskich, którzy mieli żal, że ich prezydent nie zaprosił. – Radni osiedlowi stracili na tym, że nas tam nie było. Jest to ich wielka strata – powiedział z wrodzoną sobie skromnością radny Marek Duklanowski (PiS), ale dodał, że i tak by nie pojechał, bo miał komunię córki.

* * *

Tomasz Siergiej, członek zarządu powiatu gryfińskiego, zarobił w ub. roku jedynie 25 tys. zł jako dyrektor targowiska Canpol w Osinowie Dolnym, którego szefową jest jego teściowa, która widać zięcia nie lubi, gdyż wyznaczyła mu symboliczną pensję (Pani premier! Jak żyć?). Na dodatek władze PO rozwiązały w środę struktury powiatowe partii, których Siergiej był liderem. CBA skierowała przeciwko niemu wniosek do prokuratury w sprawie złożonych przez niego oświadczeń majątkowych, o czym powiadomiła agencję nasza redakcja. Radni powiatu mają niebawem podjąć decyzję w sprawie odwołania Siergieja z zajmowanej funkcji, ale idzie im to nieco opornie.

* * *

Przewodniczący rady powiatu gryfińskiego Roman Michalski – pracujący jako związkowiec w Dolnej Odrze – otrzymał w ub. roku 175 tys. zł pensji (więcej niż minister!) plus 23,7 tys. zł jako sekretarz Rady Dialogu Społecznego i 24 tys. zł jako przewodniczący rady powiatu. Żyć nie umierać!

* * *

Mariusz Koszewski, który świadczy usługi jako doradca prawny, okazuje się, że sam nie bardzo zna prawo, gdyż nawet nie wie, w jakim terminie składa się odwołanie od wyroku wydanego przez sąd. Nie dotarł też na sprawę sądową ze mną, mimo że wiedział o terminie i nie przysłał usprawiedliwienia. Odwołanie złożył z miesięcznym poślizgiem, ale sąd je oddalił. Nie powiem, że się nie ucieszyłem. Jeden proces mniej.

* * *

Zaczyna się przebudowa ul. Jagiellońskiej w Szczecinie (na odcinku od al. Wojska Polskiego do placu Zamenhofa). Zostanie zerwany położony niedawno asfalt, na miejsce którego położona zostanie kostka. Samochody będą parkowały prostopadle do chodnika, a nie ukośnie, jak to ma miejsce dziś. Wówczas czas parkowania się wydłuży, ale przecież co to obchodzi projektanta i tych, co to zatwierdzili.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie