sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (12.05.2017)

Chwasty tygodnia (12.05.2017)

Data publikacji: 2017-05-12 06:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-14 10:59
Wywietleń: 1465 255152

Na początku stycznia br. były prezydent Szczecina, a dziś adwokat Bartłomiej Sochański zarzekał się, że nie będzie członkiem PiS. – Jestem zwolennikiem „dobrej zmiany”, lecz do partii nie zamierzam wstępować – twierdził. Sochański zasłynął tym, że naraził się swoim kolegom z palestry (nie tylko z naszego regionu), wysyłając list do ministra Ziobry i wnioskując o podjęcie czynności prawnych wobec posłów blokujących sejmową mównicę w styczniu. Twierdził, że jest to grupa przestępcza. Teraz zapałał miłością do partii prezesa i został jej członkiem. Wiadomo, że PiS nie ma silnego kandydata na prezydenta Szczecina, więc warto zaryzykować zmianę poglądów i zapisać się do kolejnej partii.

* * *

Paweł Mucha nie ma kindersztuby – stwierdziła premier Beata Szydło w temacie zastępcy szefa kancelarii prezydenta RP pochodzącego z Gryfina.

* * *

Prezes Jarosław Kaczyński odwiedził Szczecin. Najpierw wybrał się na ryby (w słynnym płaszczu i czapce – co widać na zdjęciach), a potem zapowiedział, że niebawem ruszy w Szczecinie budowa promów pasażersko-towarowych (o łodziach podwodnych nie było już ani słowa), a pracę w powstającej stoczni znajdzie 14 tys. osób, które jego zdaniem już wracają z Norwegii i Francji. Wiadomości TVP relacjonując to wydarzenie podały, że pracę w stoczni znajdzie aż 20 tys. ludzi. Komu zatem wierzyć: prezesowi czy wiadomościom prezesa TVP Jacka Kurskiego?

* * *

Skoro mowa o TVP, to pracę w firmie Kurskiego stracili: Piotr Lichota – szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i jego zastępca Piotr Dziemiańczuk, byli pracownicy TVP Szczecin. Czyżby „książę Wolina” stracił u prezesa siłę przebicia?

* * *

„No pisiory! Jedziemy po was! Cała zasrana stołeczna policja wam nie pomoże” – błysnął niezbyt eleganckim i mądrym wpisem na Facebooku doradca burmistrza Goleniowa Paweł Bartoszewski (PO).

* * *

Nie wypieram się tego i nie wstydzę, że jestem prawicowym dziennikarzem – powiedział we wtorek na antenie redaktor naczelny Radia Szczecin Przemysław Szymańczyk. Potem – niby to żartem – dodał, że pracuje w „Reżimowym radiu Erewań”. Następnego dnia w rozmowie ze wspomnianym obok Piotrem Muchą stwierdził, że to właśnie jedynie jego rozgłośnia i Gazeta Polska pokazywały przekręty w Urzędzie Marszałkowskim. Nie dodał, że w obu redakcjach czynił to ten sam dziennikarz.

* * *

Hainz Mueller – niemiecki biznesmen z Osinowa Dolnego, właściciel stacji paliw Poltank – chce koniecznie wybudować tuż koło rzeki Odry nową stację benzynową. Nie przeszkadza mu to, że jeszcze nie tak dawno protestował przeciwko budowie konkurencyjnej stacji paliw. Wówczas twierdził, że „postawienie stacji benzynowej na terenie rezerwatu, w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, nie służy zasadniczo ochronie środowiska naturalnego, tym bardziej że nie ma takiego wymogu, by tam właśnie budować”. Teraz, jak widać, wymóg już jest, a Odrze i środowisku naturalnemu nic już nie grozi.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Piotr i Paweł
"Paweł Mucha nie ma kindersztuby – stwierdziła premier Beata Szydło w temacie zastępcy szefa kancelarii prezydenta RP pochodzącego z Gryfina". "Następnego dnia w rozmowie ze wspomnianym obok Piotrem Muchą stwierdził, że to właśnie jedynie jego rozgłośnia i Gazeta Polska pokazywały przekręty w Urzędzie Marszałkowskim". "Nie dodał, że w obu redakcjach czynił to ten sam dziennikarz". Panie redaktorze Pan wspomniał za to, że w obu redakcjach "czynił to" ten sam dziennikarz. Niech Pan wspomni jeszcze czy Paweł Mucha i Piotr Mucha to te same czy też różne osoby? Chyba, że "uczynił" Pan nowy cykl pt. "Piotr i Paweł".
2017-05-14 10:49:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy