wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (17.03.2017)

Chwasty tygodnia (17.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-17 06:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21 14:24
Wywietleń: 2147 225154

Redaktor naczelny Radia Szczecin Przemysław Szymańczyk oburzył się nieco na radnego PO Pawła Bartnika, który stwierdził, że nie wierzy w żaden zamach smoleński. Dziennikarz stwierdził, że w zespole Macierewicza pracują sami wybitni naukowcy, jak chociażby profesor Wiesław Binienda, który zasłynął tym, że na konferencji zgiął puszkę po coca-coli i stwierdził, że tak samo łamał się samolot. Niedowiarka Bartnika to nie przekonało.

* * *

W tymże samym radiu wystąpił w niedzielę poseł PiS Krzysztof Zaremba, który kolejny raz pokazał, że nie ma pobłażania dla przeciwników politycznych. – Niech pan już nie zaprasza DO STUDIA tego pana – apelowała do prowadzącego audycję posłanka PO Magdalena Kochan. Czas pokaże, kogo w studiu zabraknie…

* * *

W zeszłym tygodniu napisałem o wycięciu przez jedną z mieszkanek Nowego Warpna 300-letniego dębu. Kiedy na miejscu pojawiła się ekipa TV Szczecin, to właścicielka posesji po prostu walnęła dziennikarkę pięścią w twarz – na publicznej drodze, a nie na jej posesji. Całe zdarzenie zostało nagrane (jest w internecie) i teraz krewka niewiasta będzie się tłumaczyła z chuligańskiego zachowania na policji, podobnie jak z bezprawnej wycinki drzewa. Ja na szczęście, jak robiłem fotki, to po gębie od tej pani nie dostałem. Mnie się udało, ale dla niektórych to pewnie zła wiadomość.

* * *

Znany szczeciński pieniacz sądowy Zbigniew Domian wytoczył mi pięć lat temu proces cywilny o naruszenie jego dóbr osobistych. Musiałem ustosunkować się do przeszło 40 zarzutów, co zajęło trochę czasu. Sąd pozew w całości oddalił, ale jak znam życie, to zapewne Domian złoży apelację. Najbardziej śmieszy mnie to, że ja mam sądowi dostarczyć oryginały dokumentów, a nie ich kserokopię. No cóż, musiałbym je wyrwać z akt sądowych, ale to już jest przestępstwo, o czym Domian absolwent prawa (?), nawet nie wie.

* * *

Siatkarki Chemika Police przegrały 1:3 z Budowlanymi Łódź pierwszy mecz po 22 kolejkach spotkań. Ale przecież to żadna porażka, gdyż nawet wynik 1:27 jest w naszym kraju sukcesem. Na szczęście w 23. kolejce „chemiczki” wygrały w trzech setach i wszystko wróciło do normy.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie