wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (3.11.2017 r.)

Chwasty tygodnia (3.11.2017 r.)

Data publikacji: 2017-11-03 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-28 11:48
Wywietleń: 3923 299428

Baba z wozu, koniom lżej – tak podsumował rezygnację z przynależności do klubu Kukiz ’15 szczecińskiego posła Sylwestra Chruszcza wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. I w sumie ciężko coś jeszcze w tej sprawie dodać…

* * *

Minister wojny, czyli Antoni Macierewicz, jeszcze nie tak dawno twierdził, że okręty podwodne będą budowane w Szczecinie, a teraz zmienił zdanie i chce je sprowadzać z dalekiej Australii.

* * *

„Próbuje się mnie zastraszyć i sterroryzować. Mnie! Bezrefleksyjni, trolle, skorumpowani dziennikarze – walcie się! Nikomu nie udało się przez 15 lat i dalej się wam nie uda!” – to nie oświadczenie menela spod przysłowiowej budki z piwem, a najmądrzejszej szczecińskiej radnej, która chce być prezydentem Szczecina.

* * *

TVP Szczecin podała informację, że planowany gazociąg z Danii ma wyjść z morza w Niechorzu, co raczej nie wchodzi w rachubę, gdyż tam nie ma na to miejsca. Od lat wiadomo, że gazociąg – jeżeli powstanie – „wypłynie” we wschodniej części Pogorzelicy, gdzie nie ma żadnych zabudowań, a plaża – nawet latem – jest pusta. No, czasami kilka niemieckich naturystek się tam opala, ale nie powiem, skąd wiem…

* * *

„Trener” piłkarzy Pogoni Maciej Skorża zakończył swoją pracę po przegranym 0:3 meczu ze Śląskiem Wrocław. Pod jego wodzą „piłkarze” Pogoni rozegrali 14 ligowych spotkań, z których tylko dwa wygrali, a 9 przegrali. Przypomnę, że jak Skorża przychodził do Pogoni, to prezes klubu Jarosław Mroczek powiedział: – Skorża gwarantuje nam wyższy poziom rozwoju. Ciekawe, ile prezes zapłacił mu (z naszych, podatników, pieniędzy także) za rozwiązanie umowy? Płacić nadal trzeba także jego pięciu asystentom. A jak przyjdzie nowy trener, to odprawy będą sporo kosztowały, zapewne znacznie więcej niż przedłużenie umowy z Marcinem Robakiem, którego „działacze” pogonili z klubu dwa lata temu, bo ich zdaniem nie rokował nadziei.

* * *

Tydzień temu poseł Krzysztof Zaremba (PiS) zamieścił na naszych łamach sprostowanie, że to pracownik Sejmu zamazał w jego oświadczeniu majątkowym nazwę miejscowości, w której wypełnił ten dokument. Jakoś nie bardzo w to wierzę, gdyż marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu czy też Joachimowi Brudzińskiemu zamazania nie dokonano. Czyżby byli posłowie pierwszego i drugiego sortu?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

gh
A pan Chruszcz odda legitymację poselską? Przecież wyborcy wybrali go z listy Kukiz15.
2017-11-28 11:45:10
M.Kwiatkowski
Ciekawe, w ktorym miejscu wymyslili to urzednicy zza biurka w stolicy?Do sprawy wroce!
2017-11-03 18:47:58
.
a jednak w Niechorzu http://budownictwo.wnp.pl/gaz-system-otworzyl-oferty-dotyczace-baltic-pipe,309814_1_0_0.html
2017-11-03 13:27:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie