niedziela, 17 stycznia 2021r.

Zielony Ład to nazwa cyklonu?

W cyklu straszenia nas groźbą katastrofalnych „zmian klimatycznych”, których sprawcą ma być człowiek, nasłuchaliśmy się o tragedii niedźwiedzi polarnych, wymierających masowo wskutek topnienia lodowców na biegunach… Zastępy postępowych ekoaktywistów roniły łzy nad losem owych tyleż pięknych, co groźnych zwierząt.

I właśnie niedawno pracownica naukowa jednego z amerykańskich uniwersytetów, zatroskana sytuacją niedźwiedzi, dokładnie zbadała temat. Z jej prac wynika, że w ostatnich latach białych drapieżców nie tylko nie ubyło, ale też ich liczba wzrosła o 16 proc.! Za takie pocieszenie miłośników polarnych misiaczków autorka powinna być przez nich noszona na rękach… Otóż w obecnych Stanach Zjednoczonych właśnie za tę udokumentowaną badaniami pracę… wyrzucono ją z uczelni!

„Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów” – głosił Jerzy Wilhelm F. Hegel – słynny filozof niemiecki, twórca metody dialektycznej. W ślad za nim powtarzają to do dziś marksiści różnych odmian. Ten model rozumowania właściwy wszelkim totalitaryzmom nazwano sprytnie„heglowskim ukąszeniem”.*

Po ostatnich krzepiących zapewnieniach naszego premiera wielu wydawało się, że czas stawiania Polski w oślim kącie przez tuzów Unii Europejskiej nareszcie się kończy. Mamy przecież wsparcie Węgier, Czech, Słowacji, a nawet Estonii. I to nasze polskie głosy zdecydowały, że nowym szefem Komisji Europejskiej została Niemka Ursula van der Leyen, osoba o poglądach raczej prawicowych, niewojująca socjalistka.

Tymczasem na przekór polskim marzeniom o Europie Ojczyzn – znów w Brukseli bierze górę dyktat „twardego jądra” i nadal pierwsze skrzypce gra w tej ekipie nasz „ulubieniec”, gorliwy socjalista Frans Timmermans. To on będzie tresował członków wspólnoty, a zwłaszcza Polskę, nowym radykalnym programem dekarbonizacji i zwalczania CO2 pod pięknym, wręcz bukolicznym hasłem „Zielony Ład”. W niedawnym wywiadzie dla włoskiego pisma „La Repubblica” Timmermans potępił kraje wschodu Unii za „suwerenizm”, jako przejaw plemiennego nacjonalizmu blokującego postęp ludzkości w sprawach klimatu i rewolucji technicznej.

„Zielony Ład” to plan radykalny: do 2050 roku przewiduje osiągnięcie przez kraje UE, kosztem 3 mld euro, całkowitej eliminacji emisji CO2! Najdrastyczniej jawi się pierwszy etap tego przedsięwzięcia. Otóż do 2027 roku nowa Komisja Europejska planuje redukcję emisji „zagrażającego planecie” dwutlenku węgla aż o 55 procent, kosztem biliona euro…

Te „ambitne” projekty wygaszania działalności gospodarczej człowieka, grożące tąpnięciem cywilizacyjnym Europy, kilka miesięcy temu zablokowały cztery kraje wyszehradzkie. Na jak długo?

Zastępując elektrownie wiatrakami i fotowoltaiką, nie mamy szans nawet na ogrzanie Polaków podczas normalnej zimy, a tym bardziej osiągnięcie statusu państwa dobrobytu w ramach Unii, skoro do tej pory – jak podliczył francuski ekonomista Thomas Piketty – Polska wpłaciła do tejże UE dwa razy więcej niż uzyskała w dotacjach. Ot, i werbel cichnie. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

* Autorstwo tego określenia przypisuje się naszemu nobliście Czesławowi Miłoszowi (Wielki Słownik Języka Polskiego 2018).

 

Komentarze

Wawrzek
2019-12-13 00:42:29
Jedno większe "pierdnięcie" większego Wulkanu załatwia sprawę 10 lat dymienia przez Polskę- więc o co chodzi? jak zwykle o pieniądze. Wystarczy odtworzyć "narodziny" tego Ruchu szulerów i nazwiska jego twórców i będzie wszystko wiadomym. A ludziska zachodzą w głowę może by tu już nie oddychać a jakaś lewiznowa krowa sejmowa pisze ustawę o dowodach obywatelskich dla zwierząt. W tzw traktatach rzymskich z ruchu Spinnelego i jemu podobnych globalizatorów "przyznano" Polsce 15 mln Obywateli i już niedługo to osiągną. Przekupna obca mniejszość w Polsce dzielnie im w tym pomaga za świecidełka i koraliki a nasze "Wodze" poklepane po plecach jak to dzielnie walczą o zielone dostają od tego wręcz orgazmu. NIEZBĘDNY DO ŻYCIA LUDZIOM I ZWIERZĘTOM TLEN PRODUKUJĄ ROŚLINY KTÓRYM NIEZBĘDNY JEST DWUTLENEK WĘGLA CO2 TAK JAK LUDZIOM TLEN. TEN CO2 W PODZIĘCE DLA ROŚLIN PRODUKUJĄ LUDZIE I ZWIERZĘTA I TAK ŚWIAT MOŻE TRWAĆ ZAKŁÓCENIE TEGO CYKLU BĘDZIE KATASTROFĄ . NIESTETY ZNALEŹLI SIĘ SZACHRAJE OD GESZEFTÓW I CHCĄ NA TYM ZAROBIĆ I ZARABIAJĄ NISZCZĄC CAŁE POKOLENIA LUDZI I GATUNKI ZWIERZĄT. My nie mamy wielkiego a wręcz żadnego wpływy na zmianę odległości Ziemi od Słońca naszej Gwiazdy -dostarczyciela głównej energii dla Ziemi i nic tu nie zmienimy nawet gdyby pani Spurek została unijnym Komisarzem.
@do @niestety
2019-12-12 19:17:31
Rozumiem że twoje założenie dotyczące redaktora wynika z własnych doświadczeń w lobbowaniu za rosyjskim gazem płynącym przez Nord Stream... Chciałbym jedynie by tacy jak ty potrafili uczciwe powiedzieć Polakom ile będą musieli zapłacić za energie i dlaczego ich dzieci będą marznąć w nieogrzewanych domach...
do @niestety
2019-12-12 10:23:34
zakładam że pan redaktor otrzymuje przelewy w rublach
gfgf
2019-12-12 09:40:51
Oświadczamy wyraźnie i jednoznacznie, że planeta Ziemia stoi w obliczu zagrożenia klimatycznego" – ostrzega ponad 11 tys. naukowców ze 153 krajów, którzy podpisali się pod raportem o tragicznych skutkach zmian klimatu. "Aby zapewnić zrównoważoną przyszłość, musimy zmienić sposób, w jaki żyjemy. Wiąże się to z poważnymi zmianami w sposobie funkcjonowania naszego globalnego społeczeństwa i interakcji z naturalnymi ekosystemami" – dodają.
@Prawie
2019-12-12 09:11:00
Skoro nasze drzewa korzystają z niemieckiego CO2 to w takim razi my powinniśmy za to zapłacić Niemcom
Prawie
2019-12-12 04:26:54
...a co za idiota z POPSLA podpisał kontrakty na ten węgiel i na ten najdroższy gaz w Europie cymbałki? Coo? Nierozumni! Bez CO2 nasze lasu umrą..teraz "łykają" niemieckie CO2. Może ktoś nam za to powinien zapłacić? a nie tylko pakiety emisyjne. Super biznes dla leni z kompami- handlowac CO2 a może za parę lat będą handlować powietrzem? Przepraszam, że oddycham i wydzielam CO2! Paranoja!
TZ.
2019-12-12 00:54:07
Zmiany klimatu w minimalnym stopniu zależą od człowieka. Tak że należałoby dac sobie spokój z "globalnym ociepleniem". Dziś jest "ocieplenie", za dwieście lat przyjdzie "ochłodzenie". Ale oczywiście spokoju nie będzie, bo w grę wchodzi duża, bardzo duża forsa i różne biznesy do zrobienia. Właśnie jest okazja, żeby zmniejszyć konkurencyjność polskiej gospodarki przez pozbawienie jej najtańszego paliwa - węgla. A w przyszłości wykupić polskie nieczynne kopalnie i produkować w nich prąd, który będzie się sprzedawało... Polakom, tyle że za dużo większe pieniądze. Niemcy czyli Unia trzymają rękę na pulsie. Skutki tego szachrajstwa klimatycznego odczujemy już w nowym roku, gdy wejdą nowe ceny energii. Wtedy porozmawiamy.
@niestety
2019-12-11 22:08:31
twój komentarz jest kolejnym komentarzem na rzecz rosyjskiego lobby gazowego... płacą wam w rublach czy w ojro za takie komentarze?
niestety
2019-12-11 08:59:04
Kolejny artykuł na zlecenie rosyjskiego lobby węglowego
Paweł
2019-12-10 21:09:53
@Jezusek Malusieńki - od kilkunastu lat? W 2015 był śnieg na święta @ wert - zerknij na pogodę w latach 1980, to zobaczysz podobne sytuacje.
Za zmiany klimatu odpowiada precesja Ziemi względem Słońca.
2019-12-10 20:29:30
Co do reszty - tu chodzi o potężną kasę - Niemcy chcą być hubem gazowym i stad zabiegi by nie tylko zakazać węgiel ale także bez-emisyjną energetykę jądrową - my mamy importować gaz ziemny z Rosji przez Niemcy a spalanie gazu pozwala zmniejszyć emisje CO2 zaledwie o 30% czyli... Taka prawda... a wasze dane... wasze dane przy miliardach lat możecie sobie wsadzić do dziurawego buta... roicie sobie możliwość kontroli klimatu zupełnie jak termity budujące największe na świecie imperium... miejcie umiar i znajcie swoje miejsce we wszechświecie...
zdrowy na umyśle
2019-12-10 13:33:33
@ @gosc PiS nie jest firmą importową, tylko partią polityczną. PiS niczego nie importuje. Mógłby teoretycznie zakazać importu rosyjskiego węgla, ale nie może, bo wschodnia granica Polski jest granicą Unii Europejskiej. Pytaj się w Brukseli dlaczego eksport węgla przez Rosję nie jest objęty sankcjami. Większość przedsiębiorstw branży ciepłowniczej i energetycznej (konsumenci węgla) została bezkarnie wyprzedana przez postkomunistów-pseudoliberałów (SLD, PO) Szwabom i Francuzom. Pytaj zatem w Berlinie i Paryżu dlaczego ich firmy robiące biznes w Polsce i na Polakach kupują rosyjski, a nie polski węgiel.
@gosc
2019-12-10 09:43:22
I dlatego rząd PiS masowo sprowadza węgiel z Rosji, kiedy nasz lezy na hałdach
do ekogłąbów
2019-12-10 09:17:50
Wasz węgiel skończy się za 20 lat i co ?
gość
2019-12-10 04:49:45
Jakich argumentów trzeba użyć żeby dotrzeć do tych ludzi??Polska posiada jedne z największych złóż węgla w Europie (nie licząc Rosji),które dają nam podstawę całkowitej niezależności energetycznej!Jak długo ten temat ma być przerabiany?
zdrowy na umyśle
2019-12-09 23:15:35
Tego zidiocenia nie da się już chyba odwrócić. Młodzież już nie myśli samodzielnie i daje się łatwo zastraszać i manipulować przekaziorom. Wybrali sobie jakąś Gretę za idolkę (lobbystka przemysłu "eko"-energetycznego, wykształcenie podstawowe, nauki nie kontynuuje - brawo!) i uwierzyli, że Ziemia jest płaska, bo tak im nadają polskojęzyczne przekaziory zionące ogniem piekielnym ocieplenia klimatu na każdym kroku. Taki @gf pisze, że dotychczasowe wysiłki nic nie dały i zamiast wyciągnąć wniosek, że człowiek ma żaden lub znikomy wpływ na klimat, ten wyciąga wnioski, że trzeba jeszcze bardziej i jeszcze bardziej wpędzać się w ubóstwo. Zwracam uwagę na zmieniającą się narrację, otóż na otwarciu szczytu klimatycznego w Madrycie premier Holandii powiedział, że nawet jak uda się spełnić cele postawione na szczycie paryskim, TO I TAK trzeba będzie się zmierzyć ze skutkami zmian klimatu, czyli oni podobnie jak @gf widzą, że efektów "polityki klimatycznej" nie ma i nie będzie, a klimat zrobi to co zechce, tak jak to robił przez miliony lat wcześniej. Polityki jednak nie zmieniają, bo jest ona narzędziem do dyscyplinowania i ograbiania innych krajów, które mogły by zdetronizować gospodarczo dotychczasową elitę. A poza tym skąd Holandia weźmie węgiel jak ostatnią kopalnię po wyeksploatowaniu zamknęli w latach 70-tych XX w? Jaka czeka nas przyszłość pod rządami ekodurniów pokazuje przykład latarni z naszej gminy Dobra. Są hybrydowe, solarno-wiatrakowe no po prostu cudo ekologiczne... tylko, że nie świecą. Poczytajcie sami https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-07/mialo-byc-ekologicznie-a-jest-ciemno-latarnie-solarne-za-3-miliony-nie-dzialaja/
gfgfgf
2019-12-09 12:32:50
gfdgd Zestawienie danych za 40 lat Analiza opublikowana przez „BioScience” bierze pod uwagę dane z ostatnich 40 lat. Dotyczą one poziomu konsumpcji przez ludzkość energii, emisji dwutlenku węgla do atmosfery, konsumpcji zasobów naturalnych i mineralnych, wylesiania, topienia się czap lodowych, a także szybkości przyrostu populacji ludzkiej. Powstały dzięki tym danym model pokazał, że poziom konsumpcji i przyrostu ludności są tak duże, że zmiany klimatyczne „przyniosą w przyszłości niewyobrażalne cierpienia dla mieszkańców wielu zakątków świata”. Naukowcy wykazali, że negatywne dla środowiska naturalnego zmiany postępują coraz szybciej i wywołują one coraz głębsze efekty. „Mamy moralny obowiązek powiedzieć jak jest. Nie mamy już pola manewru. Trzeba odwrócić pewne trendy natychmiast, o ile nie chcemy zniszczyć klimatu nieodwracalnie” – powiedziała jedna z autorek dokumentu dr Phoebe Barnard, dyrektor ds. nauki i polityki w Conservation Biology Institute w Corvallis w amerykańskim stanie Oregon. Inny z autorów raportu, dr Thomas Newsome z Uniwersytetu w Sydney, wskazuje, że kryzys klimatyczny jest jasno powiązany ze wzrostem konsumpcji. „To dobrobyt i chęć, aby mieć coraz więcej i więcej popchnęły nas w kierunku drenowania naszej planety, co zaburza klimat. Chcemy jeść więcej mięsa, więcej latać samolotami i budować więcej dróg oraz domów, więc wycinamy lasy, spalamy węglowodory i produkujemy masę plastiku. Nie można dłużej udawać, że to nie ma związku z ocieplaniem się klimatu czy ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi” – mówi Newsome. Autorzy raportu, który przygotowano w 40. rocznicę pierwszej międzynarodowej konferencji klimatycznej z 1979 r., przekonują, że choć przez cztery dekady dużo dyskutuje się o potrzebie ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi, to efekty są niemal niewidoczne. Ich zdaniem nie wystarczy już tylko wprowadzić zmiany w przemyśle czy zmniejszyć wydobycie węgla i ropy naftowej. Potrzebne są fundamentalne zmiany w stylu życia społeczeństw. To jest ocena naukowców ,a nie pseudonaukowców...
wert
2019-12-09 10:41:21
Najlepszy przykład na istnienie globalnego ocieplenia mamy dziś w Szczecinie. Jest 9 grudnia a tu 8 stopni na plusie
Jezusek Malusieńki
2019-12-09 09:32:10
A czemu od kilkunastu lat nie mam śniegu na swoje urodziny?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ