niedziela, 29 listopada 2020r.

Zero tolerancji dla wirusa

Parę tygodni temu wydawało się ludziom znużonym rygorami pandemii, że i władza ma dość tych rygorów, skoro rządzący zaczęli dawać dyskretne sygnały, że sytuacja zmierza ku „wypłaszczeniu” zakażeń i odpuszczeniu ograniczeń. Owszem, należy się liczyć z falą zwykłej sezonowej grypy, ale wkrótce potem pojawi się szczepionka, na obie infekcje. Niestety, z największych krajów świata nadeszły wieści o znacznym wzroście zakażeń i nowych surowych restrykcjach, a zza południowej miedzy, Czech i Słowacji – o wprowadzeniu stanu wyjątkowego i drugim „zamknięciu” gospodarczym. Słowem – powrót grozy, umiejętnie podsycanej przez media.

Zapewne nasz rząd miał szczere chęci ugaszenia dławiącej kraj pandemii, ale najwyraźniej z globalnej centrali – Światowej Organizacji Zdrowia, przyszedł dyscyplinujący sygnał do ostrego ataku na wirusa…

No i nasz minister zdrowia, jeszcze dwa tygodnie temu łagodzący sytuację, wystąpił z pakietem nowych surowszych sankcji za niestosowanie się do zasad izolacji. Najdotkliwiej ów nowy kodeks kar uderza w rodaków stanowiących mniej więcej jedną czwartą ludności, którzy kierując się opiniami niezależnych specjalistów medycznych z wielu krajów, niechętnie stosują maski utrudniające oddychanie (a więc w sposób oczywisty szkodzące zdrowiu). Już od soboty za brak maseczki w miejscu publicznym – można zapłacić mandat 500 zł! Ot, takie swoiste 500+.

Tymczasem w ekspresowym tempie zdążył zachorować i wyzdrowieć nie tylko nasz niedawny minister Szumowski, ale także sam prezydent Donald Trump. Pierwszy odbywa cichą rekonwalescencję, natomiast Trump pełen ozdrowieńczej energii i optymizmu zaapelował do swych obywateli: nie bójcie się COVID-19!

Krzepiące przesłanie prezydenta USA mocno wsparła wybitna polska specjalistka neurobiologii (20 lat pracy badawczej na uniwersytetach i w instytutach zdrowia USA) prof. Maria Majewska: „Obecnie już wiadomo, jak skutecznie leczyć COVID nawet u osób zaawansowanych wiekowo i z chorobami towarzyszącymi, więc nikt nie musi umierać w wyniku tej choroby. Wiemy, że nie jest ona straszna, gdyż 99,9 proc. zakażonych przechodzi ją łagodnie lub bezobjawowo. Wiemy też, że ponad 90 proc. robionych obecnie testów jest bezwartościowych, więc testowanie zdrowych osób jest bez sensu. Służy tylko niszczeniu gospodarki i bezprawnemu zamykaniu ludzi w domowych więzieniach. Takie środki prewencyjne są znacznie gorsze od choroby i dewastujące dla całego społeczeństwa. Po 10 miesiącach covidowego terroru pora wrócić do normalności. Chorych leczyć, a zdrowym pozwolić żyć normalnie”.

W ostatnim nadanym w środku nocy w TVP odcinku „Warto rozmawiać” red. Pośpieszalskiego, wybitny lekarz prof. R. Rutkowski, zniecierpliwiony wywodami urzędników resortu zdrowia, stwierdził: „Ten zarazek jest normalnym koronawirusem. Więc skończmy z pandemią strachu!”.

Tak to niezależni polscy uczeni medycy wsparli rekonwalescenta z Białego Domu. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

Bohaterska Baćka walczy z emerytami
2020-10-14 10:14:36
W poniedziałek w centrum Mińska użyto gazu łzawiącego i granatów hukowych przeciwko protestującym emerytom - poinformowały niezależne media białoruskie. Funkcjonariusze użyli do rozpędzenia emerytów przy Białoruskim Narodowym Uniwersytecie Państwowym na prospekcie Niepodległości granatów hukowych - przekazała "Nasza Niwa" na Telegramie. Według tej relacji milicja zaczęła zatrzymywać studentów, którzy wyszli przywitać się z emerytami. Ci natomiast próbowali uwolnić ich z rąk funkcjonariuszy. Wtedy w kierunku emerytów poleciały granaty hukowe. Na nagraniu, zamieszczonym przez portal tut.by, pokazano starcia, do których doszło. Jeden z milicjantów widocznych na nagraniu rozpyla prawdopodobnie gaz łzawiący w kierunku ludzi krzyczących: "Faszyści!".
@Jarun
2020-10-13 23:14:34
A do faktów też się nie ustosunkowujesz?
Jarun
2020-10-13 22:01:35
Na ANONIMY NIE ODPOWIADAM !
@Jarun
2020-10-13 20:52:56
Jak wytłumaczysz spadek zgonów w czasie "pandemii" w stosunku to minionych okresów?
Jarun
2020-10-13 11:09:02
Dzieciarnia z korwinowskiej gimbazy skupiona w kanapową partyjkę Konfederacja twierdzi, że wszystko to jest ściema, że pandemii nie ma. Niestety są to skutki "ukąszenia przez fiśniętego Mikusia" choroba niegroźna i wyrasta się z niej.
TZ.
2020-10-12 13:13:00
Będzie szczepionka, skończy się pandemia. Dziesiątki miliardów dolarów popłyną na konta firm farmaceutycznych - cel zostanie osiągnięty, można będzie zająć się czymś innym. Jednak w przekonaniu zwykłych ludzi, ogłupionych do cna medialną propagandą, szczepionka ma powstać dla naszego dobra i uratować świat. Ale pomyślmy... Zdarzało mi się chorować na to i owo, ale nigdy w trakcie choroby lekarz nie proponował mi zaszczepienia się przeciwko tej właśnie chorobie. Byłaby to, jak mówią zasady sztuki lekarskiej, musztarda po obiedzie. Kiedy jest się chorym, należy przyjmować leki zwalczające chorobę, a nie szczepić się przeciw niej. Ale z koronawirusem sprawa ma się inaczej - będą nas masowo i przymusowo szczepić. Chorych i zdrowych, starych i młodych, kobiety i mężczyzn, i wszystkie pozostałe 50 płci. Sprawa wydaje się prosta. Skuteczność lekarstwa sprawdza się od razu: albo chory wyzdrowieje i lekarstwo jest dobre, albo choruje dalej i lekarstwo nadaje się do śmietnika. A ze szczepionką nie jest to już takie oczywiste. Bo szczepionka może się przyjąć lub nie, a nawet jak się przyjmie, to wirus zdąży zmutować, i tak dalej, więc jeśli szczepionka okaże się nieskuteczna, to nie będzie to wina jej producenta, tylko samego chorego. Firma farmaceutyczna za nic nie odpowiada, forsy nie zwraca, a wszelkie pretensje odeprze argumentem, że większość ludzi po przyjęciu jej specyfiku nie zachorowała. Bo na pewno tacy będą. Jesteśmy robieni w bambuko, będziemy jeszcze bardziej, ale to się nam podoba. Małe dzieci bardzo lubią, jak im się przed snem opowiada straszne historie. Dorośli, jak widać, też lubią się bać, ale ponieważ tak szybko nie zasypiają, więc celebrują z upodobaniem strachy, które sobie wymyślili.
a ten swoje
2020-10-12 11:52:39
musi się sam zarazić, żeby zrozumieć

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ