Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Wybrałbym... Orbana

Unia Europejska, w której niepodzielnie rej wodzą Niemcy i Francja, już bez ogródek dąży do całkowitego podporządkowania sobie, czyli kolonizacji uboższych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Kraje jak Polska i Węgry, akcentujące swą odrębność – zagwarantowaną w traktatach(!) – są nieustannie nękane przez unijne organy władzy na czele z Komisją Europejską i Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Ten ostatni – wbrew traktatom zawyrokował o likwidacji Izby Dyscyplinarnej w… naszym Sądzie Najwyższym.

W odpowiedzi Trybunał Konstytucyjny RP przypomniał o zatwierdzonej traktatami nadrzędności polskiej konstytucji nad ustawodawstwem UE. Na takie dictum ucieszył się niejeden Polak: państwo narodowe pokazało, że trwa!

Niestety, nie na długo… Niemal nazajutrz Komisja Europejska wstrzymała wypłatę przyznanego Polsce „Funduszu Odbudowy” (należne nam dotacje oraz segment wspólnej pożyczki)… Co gorsza, w ślad za tym nasz premier Morawiecki przyznał, że „kształt Izby Dyscyplinarnej SN nie bardzo mu się podoba i być może wymaga zmian…”. A więc… kolejna, wymuszona otwartym szantażem kapitulacja…!

W niemal czterokrotnie mniejszych od Polski Węgrzech premierem jest (już trzecią kadencję!) konserwatywny i pragmatyczny Wiktor Orban, który właśnie wprowadził w kraju ustawę chroniącą szkoły przed sponsorowaną przez Zachód inwazją ideologii gender. Rozjuszeni tym eurokraci wstrzymali Węgrom wypłatę ze wspomnianego wyżej funduszu odbudowy.

Na to premier Orban odparł: „Węgry stworzą własny fundusz odbudowy, ale należnych nam środków z UE nie odpuścimy”.

U nas tymczasem najważniejsza z zapowiadanych przed sześcioma laty reform – reorganizacja sądów – grzęźnie w bagnie niemożności. Próba „przewietrzenia polskiej Temidy” utknęła nieoczekiwanie na… wecie prezydenta RP, którego przekonała w rozmowie telefonicznej kanclerz Angela Merkel…

Naród znany niegdyś z odwagi i umiłowania niezależności po serii wielkich klęsk zasłużył na mądrych, dalekowzrocznych przywódców.

Węgrom – naszym bratankom od szabli i szklanki – jakoś się to udaje. Węgrzy – jak my, wyrokiem historii pozbawieni większości terytorium, mają dziś rząd, który umie zachować się godnie, z umiarem i nie stracić? Myślę, że Madziarzy po prostu postawili na dobrego przywódcę.

Chcąc pomóc premierowi Morawieckiemu, wyraźnie skłaniającemu się do ugody z kolonialnymi zakusami eurokratów, jeden z prorządowych publicystów St. Janecki zaproponował, by w odpowiedzi na zablokowanie Polsce funduszy zaprzestać płacić unijną składkę… Myślę, że tak właśnie uczyni Orban.

Sądzę, że brutalny nacisk Brukseli paradoksalnie daje nam szansę… wyrwania się z perspektywy zaplanowanej dla nas energetycznej katastrofy. Rezygnacja z EFO (Europejskiego Funduszu Odbudowy) daje możliwość pozyskania kredytów na prawdziwy rozwój, nieobwarowany rygorami samobójczego dla gospodarki Nowego Zielonego Ładu – odrzucenia ideologicznego dyktatu ekoterrorystów i skupienia się na tym, co służy krajowi. Racjonalna postawa może skłonić do zastanowienia inne kraje i zachęcić je do wyrwania się z piekielnej pętli Zielonego Ładu.

Myślę, że Wiktor Orban, gdyby dziś znalazł się w roli przywódcy Polski, z tej właśnie szansy by skorzystał.

PS Przypomnę, że polscy zwycięscy wodzowie z czasów świetności Rzeczypospolitej nigdy nie parli do boju na oślep, stosując często taktykę dżiu-dżitsu – wykorzystując impet atakującego przeciwnika przeciw niemu samemu (Grunwald, Psków, Smoleńsk, Kirholm, Chocim, Kluszyn).©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

@ Mam już dość.
2021-08-06 00:14:53
i dobrze, wybierasz że putinowskie media - tak Fakt jak i Gazeta Wyborcza przecież albo są jawnie pro-putinowskie albo swego czasu były pro-putinowskie... - tak sobie jednak myślę że po prostu nie lubisz polskich mediów i wolisz media polskojęzyczne.
@krótko
2021-08-06 00:11:46
To akurat kwestia która wypowiadają Niemcy i Francja oraz spora cześć innych krajów tzw "starej EU" - im brak tzw wartości (demokracji, praworządności, korupcji i tzw prawo człowieka) w Rosji kompletnie nie przeszkadza... Nie przeszkadza im nawet to że Rosja łamie prawo międzynarodowe, wywołuje wojny, okupuje znaczne fragmenty innych państw i zabija ludzi w ty opozycjonistów chroniących się na "zachodzie".
@Mam już dość.
2021-08-05 12:49:22
Niezłe wybory. Dalekie od Polski. Zagryź jeszcze TVN-em i na weekend sieczka w głowie gotowa.
Mam już dość.
2021-08-05 10:22:39
A ja wybieram Fakt, a w piątek Wyborczą. Szkoda czasu na taki putinowski Kurier.
krótko
2021-08-05 07:10:48
Tytuł powinien brzmieć: "Wybrałbym Putina"
@Rada
2021-08-04 21:26:26
pamiętaj że większości Polaków to kompletnie nie przeszkadza - ogłupieni od wieków, pasywni, wyniszczani ograniczyli się do zaspokajania podstawowych potrzeb i próby przeżycia... dlaczego tak wielu Polaków odnosi sukcesy na tzw Zachodzie gdzie prawo dnia codziennego nie jest represyjne tak jak w Polsce?
Rada
2021-08-04 13:20:53
Może zamiast sięgać po węgierskie posiłki obsadźmy najpierw na czele rządów Polaków? MSZ - wiadomo... Ministerstwo Finansów - ledwo mówią po polsku... premier - posyłał dzieci do szkoły mniejszości narodowej... rolnictwo, klimat - popatrzcie sami... projekty ustaw konsultowane z obcymi ambasadami..., posiedzenia obcego parlamentu w Polsce..., gremialny wyjazd całego rządu do Azji na spotkanie z rządem państwa wielkości naszego województwa... To trzeba zmienić!
ups..
2021-08-04 12:39:51
..to napisane czy .. "kopiuj-wklej"??? Gazetę pomylił?
nic nowego
2021-08-04 09:34:41
Felieton wybitnie prorosyjski. Zapewne zlecony.
rerik
2021-08-04 09:13:44
Szanowny Panie redaktorze ! Widać są jeszcze rozsądni ludzie, którzy nie poddają się ogłupiającemu dyktatowi politpoprawnej "większości". Niestety z logiką i analizą faktów są kompletnie na bakier i zasadniczo nie potrafią podać żadnych argumentów poza wtłoczonymi do głów propagandowymi bredniami w stylu "ruskich onuc" itp . Powodzenia i wytrwałości !
A najgorszym jest to
2021-08-03 14:21:38
Ze PO-mimo iz Lewactwo przez 70 lat... doprowadzilo Cala Polske do dna - to jeszcze sa Tacy... ktorzy dalej chca tego "po-trzaskanego systemu s-PO-wrotem" ?? Reasumujac: Orbana na Premiera - a Erdogana na Prezydenta, to szybciej po-zbylibysmy sie tego "starego systemu" w R.P. !!
UE
2021-08-02 22:35:44
po reformie stała się ciałem niedemokratycznym z fasadowymi elementami demokracji - nie ważnymi głosowaniami nieważnego PE w którym trzeba oddać głos zanim tłumacze skończą czytać nad czym się głosuje - leci taki kombajn i wszyscy muszą być spod jego noży równi a nóż ustawiony jest na tych najniższych - kto strzyżony jest najbardziej - ci najwyższy ale za to wszyscy jesteśmy "równi"... kto wybiera biurokratów unijnych
Dobry klub
2021-08-02 22:30:59
ten dobry klub właśnie przegłosował powszechną inwigilacją mediów elektronicznych - telefony, email, komunikatory maja być podsłuchiwane..., dobry klub co zrobił z prywatnością? ano nic - wymusił na nas akceptowanie durnych zgód - tylko nieliczne serwisy pozwalają korzystać bez zgody na śledzenie... no ale biurokraci uszczęśliwili nas klikaniem w akceptuje...
@Panie Lawrynowicz
2021-08-02 22:28:26
Dobrym klubie? Czego? Oszustów? Polska w referendum przystąpiła do UE tak samo jak w referendum Polacy osadzili Konstytucje - potem rozpoczęła się reforma UE polegająca na centralizacji władzy - efekty tej centralizacji (Konstytucja UE) w referendum zostały odrzucone przez dwa państwa - biurokracji podkulili ogon i zrobili traktat lizboński który przezornie ratyfikowały parlamenty a nie wyborcy w referendach - w tym klubie nie ma zasad - silniejszy szuler wygrywa - jaki to dobry klub?
Panie Lawrynowicz
2021-08-02 18:43:58
Kto sie byc w dobrym klubie, to trzeba stosowac do zasad w nim obowiazujacych. Chce Pan zyc w niepodleglym kraju? Zatem polecam emigracje na Bialorus, do Moldawi, Nadniestrza, Serbi, Albanii, Macedonii lub Rosji.
Do - coz i hehe
2021-08-02 18:35:23
Nie sadzcie... wg. Siebie ?? Reasumujac: dobry wpis Pana Janusza jako dziennikarza... !
fin
2021-08-02 14:05:46
Nie wierzę w to że UE próbuje nas zniszczyć , Komisja , Parlament mogą sobie ustalać ale mówili że najważniejsze jest spotkanie premierów .Tam należy przeciwstawić się Niemcom , Francuzom . Jakoś z innymi krajami nie ma problemów. Zajmijmy się ważnymi sprawami gospodarki , sztuczną inteligencją , Chinczyk do życia potrzebuje tylko telefon z aplikacjami , nawet 80-latek. W Polsce emeryt siedzi w kościele
cóż
2021-08-02 13:43:55
Jak widać rubelek nie śmierdzi.
hehe
2021-08-02 12:42:52
A Pan Redaktor dalej na sznureczku Putina...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ