poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Wieści dobre i złe

Wieści dobre i złe

Wywietleń: 1522

Prezes Jarosław ma niezawodny polityczny instynkt. Właśnie bardzo zręcznie ukatrupił niepokoje związane z pogłoskami o rychłym wprowadzeniu podatku katastralnego, które rozpuścili jego przeciwnicy. Ów podatek byłby zaiste katastrofalny dla coraz liczniejszych w Polsce drobnych posiadaczy nieruchomości - a zatem dla całego kraju.

Kilka lat temu przebąkiwano, że owa danina miałaby „wymiar symboliczny”, czyli np. pół procent od wartości rynkowej domu… Oznaczałaby to niemal dziesięciokrotny wzrost podatku od nieruchomości, wręcz kastracyjny dla Polaków na dorobku! Zwolenników takich „rynkowych” rozwiązań nie brak wśród uniżonych podwładnych prezesa. Na szczęście on za nich myśli. To była wiadomość dobra, krzepiąca serca powoli i żmudnie wyłażących z ubóstwa rodaków.

Niestety złych nowin jest cała masa. Wśród nich wybijają sponsorowane przez zagranicę (przysłowiowy już Soros i globalne giganty, m.in. Google) ekscesy perfidnie wyreżyserowane przez oddziały dywersantów pragnących zniszczyć ostatnią w Europie enklawę obyczajowej normalności.

Cóż, Polacy, choć upodabniający się coraz bardziej do postępowego Zachodu, ale zahartowani w trwaniu przy tradycji, zachowali jeszcze resztki zdrowego instynktu i sarmackiego ducha przekory… Wszak mamy ludowe porzekadło: nie da rady, oba samce!

Wódz naczelny wciąż pozostaje więc championem rozgrywek w polityce wewnętrznej. Trudno natomiast powiedzieć to samo o jego wpływie na sferę zagraniczną. Z uporem godnym lepszej sprawy rządowa propaganda umacnia w nas przekonanie że bezpieczeństwo da Polsce najeżony rakietami „Fort Trump”, i najnowsze samoloty F-35. Cóż, si vis pacem, para bellum.

Co najgorsze, w pakiecie strategicznych inwestycji USA w Polsce znalazło się aż sześć (!) nowoczesnych siłowni nuklearnych. Nie dość, że słyszymy o kolejnych „przeciekach” z sarkofagu w Czarnobylu, że w tragicznej sytuacji są reaktory japońskie, to ostatnio doszła wieść o kłopotach atomowych siłowni francuskich. Tarapaty przeżywa wielka inwestycja w normandzkim Flamanville*, która ma zastąpić serię przestarzałych atomówek. W efekcie 2 miliony mieszkańców najbardziej narażonych na promieniowanie okolic otrzyma tabletki jodu. Przezorni Niemcy cichutko likwidują kolejne atomówki, milcząco stawiając na węgiel (!). Czy Francuzi nie myślą także o tym?

Tymczasem to właśnie Polsce, leżącej na największych pokładach węgla - sojusznik zza oceanu zamierza sprzedać sześć elektrowni jądrowych!

Co na to obrońca normalności prezes Kaczyński? Czyżby dał się uwieść lobby atomowemu roztaczającemu przed Polską wielkomocarstwowe wizje?! Czekam na dementi prezesa w tej strategicznej dla przyszłych pokoleń Polaków kwestii…

Tym razem prezydent Duda, goszcząc w Białym Domu, chyba przesądził o swej wygranej w przyszłorocznej kampanii prezydenckiej. Jeśli powiedział Trumpowi otwarcie, że Polska odrzuca wszelkie roszczenia bezspadkowe jako bezprawne – ma drugą kadencją w kieszeni. Rośnie grono rodaków świadome, że JUST 447 to największa z ekonomicznych gróźb wiszących nad Polską, której żadna forteca nie zrekompensuje. ©℗

* Taką właśnie nowoczesną siłownię atomową Francuzi proponują Polsce!

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

Na chłodno
Na PUM. Ciebie @ też zapraszam do częstszego pisania, bo wyczuwam dobry materiał na dalszy rozwój zawodowy.
2019-06-21 12:15:55
Podatek katastralny
Dziękuję za dobry wpis. Oby więcej takich użytecznych idiotów, panie @Quistorp.
2019-06-20 19:00:10
@Na chłodno
A gdzie studiujesz? Na Akademii Manipulacji im. TVN?
2019-06-20 18:51:40
Na chłodno
Czytam Pańskie felietony tylko dlatego, że piszę pracę magisterską z dziedziny psychiatrii i jest Pan dla mnie studnią bez dna cytatów. Dziękuję za wszystko.
2019-06-20 12:29:20
Skąd te rewelacje o sześciu atomówkach?
Znowu jakaś ruska propaganda? Radzę korzystać z sensownych źródeł, np. takich: https://biznesalert.pl/polska-usa-wspolpraca-energetyka-jadrowa-bezpieczenstwo-nato-parasol-nuklearny-energetyka-gaz-atom/ https://biznesalert.pl/atom-usa-polska-ppej-energetyka-atom-memoirandum-wsparcie/
2019-06-18 19:17:00
do TZ.
Nie rozpowszechniaj ruskiej propagandy ze Sputnika i naucz się odróżniać gaz skroplony od tego w postaci lotnej.
2019-06-18 19:06:09
Quistorp
do...[Kilka lat temu przebąkiwano, że owa danina miałaby „wymiar symboliczny”, czyli np. pół procent od wartości rynkowej domu… Oznaczałaby to niemal dziesięciokrotny wzrost podatku od nieruchomości, wręcz kastracyjny dla Polaków na dorobku! Zwolenników takich „rynkowych” rozwiązań nie brak wśród uniżonych podwładnych prezesa. Na szczęście on za nich myśli. To była wiadomość dobra, krzepiąca serca powoli i żmudnie wyłażących z ubóstwa rodaków.]... Krew mnie zalewa, na ignorancję wszelakiej maści "ekspertów" od podatku katastralnego. Obecnie w Najjaśniejszej RP Kataster to rejestr budynków i gruntów. Podatek płaci się, bo się płaci. Bez żadnego usystematyzowania co do realnych wartości. powtarzam do znudzenia. Podatek gruntowy za 10 m2 na Pl. Orła Białego, jest prawie taki sam jak podatek na skraju Puszczy Bukowej. A każdy handlujący Wietnamczyk wie ,że najdroższy to jest ten kawałek gruntu, który jest najbliżej centrum. Gdzie centra handlowe, pasaże, dla przechodniów, świetne skomunikowanie, itd, otoczenie dzielnic mieszkaniowych itd. itp. Chore, wręcz analfabetyczne rozumienie katastry to choroba pokomunistyczna, jak choroba popromienna. Mieszkaniec wyprowadzający pieska na spacer na Pl. Orła Białego,swojego pieska wykrzykuje, że mu się krzywda dzieje, ,że chcą , go opodatkować, i zniszczyć jego tzw. "dorobek życia". To nie jest jednorazowe opodatkowanie , raz na zawsze aż do końca świata.To katalog, walorów, które decydują o zaletach i wadach danego gruntu,czy nieruchomości. Nie przypadkowo Kaczor-Towery Pierwszy Prezes w Najjaśniejszej pilnuje jak niepodległości. Dobrze wie ,że takie wieże, wybudowane w Licheniu to inwestycja, deficytowa. A w samym centrum stolicy,t żyła złota.! Wystarczy poczytać sobie ustawy o podatku katastralnym w innych krajach zachodniej Europy, czy USA, i przystosować do warunków RP. Pierwsze co zrobił Król szwedzki po pokoju Westfalskim w 1648, to właśnie przeprowadził ten podatek. Szewc, poza murami miasta , płacił mniejszy podatek , od szewca wewnątrz w na rynku w centrum miasta. Logiczne. Nie użalał się nad tzw. Dorobkiem, życiowym , tylko urealnił sytuację. Panie W. Sz. Redaktorze! Proszę , nie straszyć hreczkosiejów kastracjami. Kastracja, to nie katastra!. Tylko podobnie brzmi. Tego na WUML-u nie uczono!Wszyscy mieli po równo i wszyscy mieli z tego g...o.
2019-06-17 22:31:26
Polacy obudźcie się!
Nie wiem co podpowiada Kaczyńskiemu jego instynkt polityczny, ale coraz mniej mu ufam, bo oceniając po możliwościach i efektach, to PiS ma wszystkie narzędzia w ręku, żeby ukrócić hucpy zboczeńców, ochronić polskie dzieci, czy wyeliminować pseudonauki w stylu gender. Nie robi jednak tego! Podobnie jak porządku z psującymi Polakom krew muzeami Auschwitz czy Polin. Rozczarowujące! Nie inaczej jest z polskim węglem. Co innego mówi się w Polsce, a co innego deklaruje za granicą (np. że blok Ostrołęka, to ostatnia polska inwestycja węglowa). Amerykanie w praktyce skończyli budowanie swoich elektrowni atomowych w latach 90-tych XX wieku. Co mogą nam zaproponować po kilkudziesięcioletniej przerwie? Nic! O tym, że Duda coś się odezwał w USA o 447 pierwsze słyszę od pana Redaktora i szczerze mówiąc nie wierzę, że się odważył. Natomiast na marginesie jego wizyty dowiedziałem się, że tysiące kilometrów od nas, gdzieś koło Rino KGHM ma jakąś kopalenkę i zatrudnia 200 (jeśli dobrze pamiętam) osób. Tymczasem Polska wydaje swoje złoża położone dosłownie na podwórku KGHM w obce łapska. Gdzie tu sens i logika? Zginiemy jeśli natychmiast Polacy nie powrócą do władzy nad swoim krajem.
2019-06-17 21:25:58
@PiSzcząca bida
Drogi wychowanku TVN pozwól, że cię poinformuję, że najnowsza propozycja wprowadzenia podatku katastralnego (którą właśnie dementował Kaczyński) wyszła ze środowisk fundacji Batorego wielkiego "przyjaciela" Polski i Polaków Żyda Sorosa i środowiska zbuntowanych samorządowców (tych od 21 postulatów), którzy planując podział dzielnicowy Polski oglądają się za dochodami dla swoich księstw. Aż dziw, że w TVN o tym nie wiedzą, bo chyba nie manipulują świadomie takich żuczków jak @PiSzcząca bida, prawda?
2019-06-17 20:17:23
pisomatoł
a tow. redaktor, to który WUML zaliczył na 5 z plusem? Pod egidą tow. Cypryniaka ? czy też tow. Brycha ? Naczelny Jelonek to chyba się w grobie przewraca .
2019-06-17 18:56:26
TZ.
Polska kupiła ostatnio od Ameryki gaz ziemny droższy o 60 procent od rosyjskiego, rakiety Patriot po cenie dużo wyższej niż np. Turcja, obiecała kupić 32 samoloty F-35 (które sami Amerykanie trzymają na razie uziemione, dopóki nie ustalą co z nimi jest nie tak), kupi też sześć elektrowni atomowych po jakiejś lichwiarskiej cenie. Gdyby Ameryka zaproponowała Polsce kupno trzech ogrodów zoologicznych i czterech fabryk konfetti, władze w Warszawie zawyłyby z radości i natychmiast ogłosiły to jako swój kolejny sukces. Najlepszemu sojusznikowi i obrońcy nie odmawia się, gdy obsypuje nas dobrami. A co do podatku katastralnego, to oczywiście zostanie wprowadzony. Państwo musi w jakiś sposób ściągnąć pieniądze na zapłatę Żydom haraczu 300 miliardów dolarów (z odsetkami!). Kaczyńskiego nic nie kosztuje obietnica, że katastru nie będzie. Na kwartał przed wyborami jest nawet wskazane mnożyć takie obietnice. A potem ludziom jakoś się wytłumaczy, albo i nie, bo po co.
2019-06-17 16:47:33
PiSzcząca bida
Jest pan Redaktor pewien, że to przeciwnicy Prezesa (z pełnym uszanowaniem - jak to powtarza red. Iwaszkiewicz w "Szkle kontaktowym") rozpuścili pogłoski o podatku katastralnym? Jakoś dziwnie się składa ostatnio, że Prezes (z pełnym uszanowaniem etc.etc.) zapowiada, że nie zgodzi się na to i to, nie dopuści do tego i owego. Nieodparcie przychodzi mi na myśl dawne powiedzenie o PZPR (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - jak by ktoś nie wiedział): Partia dla dobra społeczeństwa rozwiązuje problemy, które sama wywołuje.
2019-06-17 14:46:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum