Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Walec przyśpiesza

Data publikacji: 2024-03-18 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2024-03-24 08:49

Brutalny atak „białych hełmów” – spadkobiorców ZOMO – na prowadzących legalny i spokojny protest rolników przypomniał, że formalna zmiana ustroju nie musi zmieniać ludzi u władzy. Zmienią garnitury, krawaty, hasła wyborcze, frazesy, ale natura, społeczny instynkt, nawyk do służby silniejszym przeciw słabszym i obcym przeciw swoim, pozostaje. A jeśli do tego lider ma 100 proc. poparcia bossów UE, może iść na ostro – hulaj dusza, piekła nie ma…

Voltaire – oświeceniowy filozof, intrygant, krzewiciel „postępu” ostrzegał buntowników „Jest bardzo niebezpiecznie mieć rację, podczas gdy rząd jej nie ma”.

Ta nieoczekiwana brutalność to ostrzeżenie, że władza po dobroci nie odpuści, chyba że decydenci z Brukseli zmienią zdanie. Mimo to, na razie gremialnym zrywem wszystkich niemal krajów UE (nareszcie!) udało się zastopować istotną część rolniczego pakietu Zielonego Szaleństwa, w tym zwłaszcza obowiązkowe ugorowanie części ziemi ornej. Wrogowie tradycyjnych upraw zostali na razie odparci.

Natomiast Komisja Europejska przyspieszyła tempo zmian innych dziedzin, konsekwentnie, ale bez zadęcia – w myśl rosyjskiej zasady „tisze jediesz, dalsze budiesz”. „Jedzie na nas walec” – tak trafnie i obrazowo określił obecną ofensywę unijnych biurokratów na resztki bastionów „starej Europy” jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Zaiste w stachanowskim tempie Komisja Europejska opracowuje i przegłosowuje kolejne filary nowej – scentralizowanej i autorytarnej struktury Unii. Tej, która tak ponętnie wyglądała dla ogromnej większości rodaków 20 lat temu, gdy Polska do Wspólnoty wstępowała.

Dopiero po kilku dniach po obradach dowiadujemy się, że w dyskusji nad projektem cyfrowego systemu identyfikacji (inwigilacji) było kilka bardzo mocnych głosów, wyrażających sprzeciw wobec przenoszenia do Europy najgorszych wzorów chińskiej tyranii. Niestety, większość milcząco projekt zaakceptowała. Tak umiera duch wolności na kontynencie, który był tejże wolności kolebką.

W podobnym trybie zdecydowano o relokacji nielegalnych imigrantów, a nasz przedstawiciel zupełnie zignorował fakt, że w ubiegłorocznym, towarzyszącym wyborom referendum – „niewiążącym”, bo zbojkotowanym przez ludzi Tuska – duża większość Polaków relokację taką odrzuciła. Czyż nie lepiej po prostu odesłać niechcianych przybyszów do ich ojczyzn?!

Niestety – pozostała wciąż aktualna potwornie rozbudowana część Zielonego Ładu, nakazująca rezygnację z paliw kopalnych w energetyce, przemyśle i komunikacji, na rzecz kapryśnej (zależnej od pogody) energii wiatru i słońca. Pozostał… oręż walki z dwutlenkiem węgla – niszczący rozwój podatek ETS.

Najdramatyczniejszym elementem ogarniającego nas chaosu jest wojna na Ukrainie. Dziś już widać wyraźnie, że jest to w istocie rywalizacja od dawna rywalizujących ze sobą mocarstw: tzw. kolektywnego Zachodu ze wschodnimi satrapiami Chin i Rosji.

Otwarty konflikt atomowy oznacza powszechną zagładę. Niestety, liderzy Zachodu już trzeci rok uparcie nakłaniają akurat Polskę, do wysłania wojska na Ukrainę w celu „osłabienia Rosji”. Rzecz w tym, że NATO jest paktem obronnym – nie chroni najeźdźców, a przekroczenie granicy przez wojsko oznacza agresję.

Polonia amerykańska (10 milionow ludzi) skierowała do naszych władz list otwarty z dramatycznym apelem o podjęcie misji pokojowej w interesie Ukrainy i całego świata. Nasz ambasador w USA Magierowski, uznał to za… wsparcie Rosji (!). Papież Franciszek wezwał władze Ukrainy do „odwagi podjęcia rokowań”. Turcja zaoferowała prezydentowi Zełenskiemu pośrednictwo w rokowaniach. Coś się rusza…

Co przyniesie audiencja przywódców Polski w Białym Domu? Czy prezydent Biden poważy się wysyłać Polaków w bój bez ochrony NATO? ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

Stary
2024-03-24 08:48:50
Wlk Brytania nie należy do Unii. Rolnicy wykazali się agresywnym zachowaniem. A urządzenie blokady na drodze szybkiego ruchu zakończyło się kolizją. Dobrze że nikt nie zginął. Ale maszyna rolnicza uległa zniszczeniu. Ciekawe czy ubezpieczyciel rolnika zapłaci odszkodowanie właścicielowi ciężarówki za uszkodzenia jego pojazdu , czy może ściągnie je z rolnika na zasadzie regresu. Jakoś rolnicy nie byli tacy stanowczy jak premier z PIS zgadzał się na wszystko. Wernyhora z Niebuszewa znowu straszy
@Myśl
2024-03-19 13:18:55
Niezwykłe - ci rolnicy co rzucali kostka mieli na sobie drogą odzież zakupiona przez policję i przyjeżdżali cywilnymi radiowozami (na kogucie)... daj już spokój ruska onuco...
@mbc
2024-03-19 13:03:27
Ci sami którzy doprowadzili do zawarcia umowy w 2016 roku (lata przed "niespodziewaną" napaścią Rosji na UA) w której Polska zobowiązuje się do nieodpłatnego przekazywania majątku narodowego Ukrainie.
pisomatołek
2024-03-19 06:40:37
widać, że towarzysz otrzymał już świeże ruble transferowe
mbc
2024-03-18 16:11:31
A którzy to "liderzy Zachodu już trzeci rok uparcie nakłaniają akurat Polskę do wysłania wojska na Ukrainę"???
Myśl
2024-03-18 16:09:43
Zła policja broniąca budynku polskiego parlamentu przed przyrolniczym kibolstwem, które przecież tylko żongluje wyrwaną z bruku kostką i odpala zimne ognie - to wg autora ZOMO. Ukraińcy mają się pokłonić Putinowi i oddać mu co zechce (ojczyznę i ukraińskie dzieci), bo zbrodniarz wojenny, oprawca jest mocniejszy, papież tak chce (Autor za to go zaczął lubić?) i autor też - niech autor odda swoje ruskim dla świętego spokoju, chociaż cudze łatwiej. Rolnicy ostatnio 'wdepnęli' w politykę - niestety.
UE wprowadziła już
2024-03-18 12:52:30
daleko idącą cenzurę internetu i stało się to pod osłoną milczenia wiodących "wolnych mediów" - to szereg projektów których celem jest usunięcie bezpiecznej (tajnej) komunikacji - producenci i dostawcy usług będą musieli się dostosować a nasza korespondencja przestanie być tajna. A wszystko jest tłumaczone naszym dobrem i bezpieczeństwem. W Wielkiej Brytanii jak się nie poda haseł dostępu to się idzie do więzienia - prawa człowieka już dawno są w kasacji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500