Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

W obronie normalności

Data publikacji: 2024-04-08 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2024-04-15 13:27

Trwa zdecydowany i bardzo racjonalny bunt rolników. Być może jest to obecnie najtrzeźwiej myśląca grupa zawodowa. Pewna wagi swej roli społecznej. I co może zabrzmieć paradoksalnie – to najstarszy z tradycyjnych zawodów, który najbystrzej patrzy w przyszłość. Istotne, że w nurcie protestu zdecydowanie dominują młodzi, wiążący z produkcją żywności swe zawodowe plany. W tej walce przewodzi Ruch Młodych Farmerów. Chcą pracować na ojcowiźnie, na swoim, w Polsce.

Niedawno resort rolnictwa po rokowaniach z protestującymi na granicy ukraińskiej w Jasionce odtrąbił sukces… Wkrótce okazało się, że porozumienie o wstrzymaniu bezcłowego importu żywności z Ukrainy przez Polskę nie może wejść w życie bez zgody Brukseli, która właśnie przedłużyła ten przywilej Ukrainie. Okazało się przy tym, że ugodę graniczną podpisali towarzysze z jednej organizacji – Agrounii, z których jeden jest wiceministrem w rządzie powołanym 13 grudnia, a drugi ochotniczo reprezentował protestujących. Sęk w tym, że większość rolników państw Unii kategorycznie odrzuca zgodę Komisji Europejskiej na bezcłowy transport ukraińskich produktów rolnych. Nie godzą się też na tymczasowe złagodzenia zasad odłogowania ziemi. Żądają rezygnacji z całego Zielonego Ładu, którego celem jest likwidacja przemysłu i rolnictwa w Europie, czego nie ukrywają autorzy „humanitarnego” projektu.

Choć wybuchła już wiosna, nasi farmerzy – reprezentujący interes ponad miliona gospodarstw (u schyłku komuny było ich trzy miliony!), wiedzą, że walczą o przyszłość wszystkich Polaków, bo ich klientem jest cały naród. Dlatego ani myślą ustąpić przed walcem „postępu”. To ich adwersarze z wielkomiejskich kręgów „korpo” (w tym rolnicy z Marszałkowskiej”) wynieśli do władzy obecną ekipę Tuska.

Obserwując styl walki kolegów z Europy Zachodniej, postanowili w kolejnych akcjach „stymulujących rząd” celować precyzyjniej. Robić mniej blokad komunikacyjnych (uciążliwych dla zwykłych ludzi), a skoncentrować się na odwiedzaniu decydentów różnych szczebli, urzędników i polityków, którzy wspierają Zielony Ład oraz import z Ukrainy – w ich urzędach i domach. Zatem mniej Wersalu, więcej… konkretu.

W tramwaju – gdzie już od dawna pasażerowie rzadko rozmawiają zatopieni w smartfony – ktoś powiedział: „przekonywano rolników – kiedy nie będzie wam wolno uprawiać ziemi i hodować zwierząt, dostaniecie szansę prowadzenia wiejskich ośrodków socjalnych dla seniorów”. Chodziło pewnie o tych zagubionych w „kwadransowych miastach”… Już teraz wielu rolników rozwija biznes agroturystyczny, ale nie zamiast uprawy roli i hodowli! Wszak agroturyści chcą zakosztować prawdziwej – n o r m a l n e j wsi, a nie ruin po „Zielonym Chaosie”.

Szczecinianie, ci dorośli, pamiętają, jak to obecnie stojący znów na czele rządu polityk najpierw obiecywał, że chylącą się ku upadkowi, niedofinansowaną przez rząd Stocznię Szczecińską uratuje przed likwidacją potwornie bogaty inwestor z Kataru… I w parę miesięcy później, gdy obietnica okazała się bujdą, premier z Gdańska zaproponował bezrobotnym stoczniowcom – strzyżenie psów i wyplatanie koszyków…

Nasi rolnicy, farmerzy, prowadzący agrarny biznes bronią n o r m a l n o ś c i w Polsce i Europie.

Tymczasem już 5 kwietnia na forum ONZ odbędzie się głosowanie nad propozycją zmian traktatu, dotyczących określenia zbrodni przeciw ludzkości. Otóż światowe siły lewicy chcą, aby do tej najcięższej kategorii przestępstw – obejmujących ludobójstwo, tortury, niewolnictwo – dopisać… krytykę środowisk LGBTQ, ideologii gender, propagowania aborcji oraz operacji zmiany płci dziecka, a także głoszenie poglądów sprzecznych z ideologią tychże grup (np. cytowanie Biblii).

Jak zagłosuje świat, jak zagłosują delegaci z Polski, czy zdobędą się na odwagę obrony n o r m a l n o ś c i? ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

zzz
2024-04-15 13:27:35
W pewnym wieku należałoby dać sobie spokój z pisaniem treści w blogu jeżeli nie rozumie się codzienności...
@Myśl
2024-04-11 12:54:15
Nie trzeba ONZ. Wystarczy Bodnar i jego zmiany Kodeksu Karnego. Wkrótce 3 lata więzienia za takie twierdzenia jak: Są dwie płcie. Płeć jest faktem biologicznym, a nie kwestią wyboru. Płeć jest zapisana w genach i nie da się jej zmienić. Transseksualizm to zaburzenie tożsamości płciowej. Obcinanie piersi i genitaliów nastolatkom to bezpowrotne okaleczanie ich ciała. Akty homoseksualne są grzeszne. Mężczyźni identyfikujący się jako kobiety nie powinni startować w kobiecych zawodach sportowych.
tak
2024-04-11 09:29:26
Rolnik to faktycznie "najstarszy zawód świata" - daj mu traktor, pieniądze i będzie siedział cicho zadowolony.
Ale tu ruskich
2024-04-10 19:47:32
onuc się naschodziło - dobrze że waszego smrodu w domu nie czuje - niemyślące "myśl" stary który sprawdził ale nie sprawdził, szczecinianin w pierwszym pokoleniu...
Stary
2024-04-10 14:03:36
Autor uwielbia straszenie wiadomościami które nie muszą być prawdziwe. W poprzednich blogach straszył że będzie odbierana ludziom ziemia pod którą odkryto złoża surowców. Bez odszkodowań.Jednocześnie ciągle twierdzi że pod naszą ziemią pełno bogactwa. Skoro jest to nie wolno blokować drogi do jego wydobycia. Nawet podał źródło informacji. Sprawdziłem. To była zmiana w ustawie, która daje możliwość tylko wprowadzenia zakazu zabudowy.Widziałem w kopalni gazu jak można wydobywać gaz pod polem obok.
Myśl
2024-04-10 12:09:21
W blogu można prawie wszystko, m.in. tworzyć lub powtarzać fejki. Chodzi o dziwne informacje z końcówki bloga. Czy nie jest tak, że fundamentaliści żądali umieszczenia w traktacie ONZ tradycyjnej definicji płci (społecznej), a do jej braku dośpiewali różne dziwne, nieśmieszne, nieprawdziwe zagrożenia? Autor te dośpiewy extremy powiela.
Myśl
2024-04-10 11:45:04
W blogu można prawie wszystko. Rolnicy bardzo racjonalnie wierzą w PIS. Poprzednia władza narobiła im szkód - magazynujcie zboże, bo będzie droższe, kupujcie na zapas nawozy, bo będą droższe, afera zbożowa, niekontrolowany napływ produktów rolnych z Ukrainy zamiast tranzytu, niekorzystne zapisy w zielonym ładzie itd. Rolnicy zostali z ręką w nocniku. No ale to nocnik PIS, więc im nie śmierdzi. Atakują dzisiejszą władzę, mimo że próbuje szkody PIS naprawić, bo to nie ich swojski pan.
szczecinianin
2024-04-10 02:52:10
a może polscy konsumenci z miast i wsi wyjadą i zablokują drogi swoimi gablotami , w zależności od przyjętych danych i metodologii średni wiek auta w Polsce to ok. 14,5–21 lat , porównajmy to z gablotami rolników .
@pisomatołek
2024-04-09 19:57:58
To jeszcze nie zapomnij napisać o tym jak Polacy - chłopi tracili za sprawa czarnego PR swoje prawa na rzecz obcej ludności napływowej - wyciąganie im że nie chcą wielbić ciemiężycieli jest moim zdaniem nie miejscu choć charakterystyczne dla polityki historycznej Polin.
pisomatołek
2024-04-09 12:56:47
i ma towarzysz paradokasalnie rację, rolnik to najstarszy z tradycyjnych zawodów, który najbystrzej patrzy w przyszłość,a zwłaszcza polski rolnik. Taki pomnik „Cara-Wyzwoliciela” Aleksandra II Romanowa w Częstochowie, wzniesiono w 1889 roku na Jasnej Górze w sąsiedztwie zespołu klasztornego Jasna Góra , Budowę pomnika sfinansowano z dobrowolnych, składek chłopów, doceniających wagę uwłaszczenia włościan w Królestwie Polskim, które przeprowadzono w 1864 roku na mocy carskiego dekretu.
hhr
2024-04-09 08:08:17
O Boszsz... Niech ci się trafi gej w rodzinie , to zobaczymy...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500