Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

UE państwem nie jest!

Gdzieś na obrzeżach największego w dziejach III RP pochodu Polaków – Marszu Niepodległości, z przymusu chwili docenionego wreszcie przez premiera i prezydenta – ktoś spalił flagę Unii Europejskiej. Zapewne ktoś, komu „obóz postępu” postawił takie zadanie. Albo idiota…

Brzydki uczynek, lecz nie przestępstwo. Takim byłoby świadome zniszczenie flagi państwa. Rzecz w tym, że Unia Europejska państwem nie jest. O tym zdecydowali Holendrzy i Francuzi w 2005 roku, odrzucając w referendach niemiecki projekt Konstytucji Europejskiej.

Ten sprzeciw był dla uniokratów nieoczekiwany – wszak zbuntowali się bodaj najwięksi beneficjenci integracji! Trzeźwi Holendrzy dostrzegli w tym groźbę marginalizacji swej gospodarki. Francuzi zaś zareagowali impulsywnie na zmianę symboli. Skoro po narodzinach państwa pn. Unia Europejska ich ukochana „Marsylianka” stałaby się, o zgrozo!, podrzędna wobec niemieckiej „Ody do radości”, a trójkolorowa flaga ustąpiłaby miejsca gwiazdom na błękitnym tle, nie ma na to zgody! Kogut galijski zapiał: NON!

Tymczasem „siły postępu”sprawujące władzę w Unii nie dały za wygraną. Z projektu „Konstytucji Europejskiej” wykreślono zewnętrzne znamiona państwa: osobowość prawną, flagę oraz hymn, całą resztę zostawiając. W ten sposób powstał traktat lizboński wprowadzający do wspólnoty zasady konfederacji: w miejsce zasady jednomyślności, chroniącej interesy najmniejszych krajów, we wspólnocie zaczyna rządzić większość głosów. I ta wersja, niestety, przeszła.

Za naszą wolę zachowania własnych tradycji i korzystania ze swobód zagwarantowanych w unijnych traktatach zażarcie krytykują nas wodzące rej w unijnej centrali elity zachodniej Europy (że o sforze ich polskich szczekaczy zamilczę), głuche na rzeczową argumentację.

Przypomnę więc, co o wrogach Polski i Polaków napisał słynny pisarz i myśliciel angielski Gilbert Keith Chesterton*: „Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; – i rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzyło mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów i metoda okazała się niezawodną”.

Czyż w świetle współczesnej krytyki i oszczerstw kierowanych przeciw naszemu krajowi piszący te słowa w latach 20. zeszłego wieku wielki pisarz angielski nie okazuje się dziś najlepszym recenzentem krucjaty ZŁA przeciw Polsce? ©℗

* W przedmowie do książki Karola Sarolei „Listy o Polsce”.

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

@Piss
2018-11-22 20:33:06
A dlaczego nie Unia? Jak najbardziej Unia ale taka do której wchodziliśmy - przed nieudolnymi próbami jej federalizowania pod auspicjami Marksa, Spinellego i Gramsciego a także tu i ówdzie Žižka. Tym którzy są za młodzi by pamiętać - podczas sowieckiej okupacji zginęło ok 500 tysięcy Polaków... Mamy nie tylko prawo ale i obowiązek bronic się przed marksizmem. To Marks z Engelsem twórczo rozwinęli Heglowskie koncepcje i stworzyli termin Völkerabfälle (narody śmieci) postulując eksterminacje całych narodów (Neue Rheinische Zeitung No. 194, January 13, 1849). Jak obywatele krajów UE mogą sprawować władzę nad UE? Nie mogą - kompetencje PE jedynego bytu pochodzącego z powszechnych i demokratycznych wyborów są mocno ograniczone - w UE nie ma demokracji i trzeba jak najszybciej podjąć starania by przywrócić demokratyczna kontrole nad wszystkim ośrodkami decyzyjnymi UE - jak na razie krytyczne decyzje dotyczące naszego życia zapadają w kuluarach i gabinetach często nawet poza PE.
Piss
2018-11-21 15:41:01
Przez Pana Ławrynowicza przestałem kupować kurier. Jeśli nie Unia to kto? Pozostaje chyba Putin?
@Piotr Wójcicki
2018-11-21 15:05:00
"Paszporty? A po co komu paszport w strefie Schengen?" - potrzebne są np policji, służbom celnym - pewnie nie miałeś styczności ze służbami na zachodzie ale w wielu miejscach dokumentem identyfikującym jest paszport - jasne że możesz podróżować bez paszportu, wszystko się zgadza ale jak przyjdzie co do czego to zostaniesz poproszony o paszport i to paszport będzie dokumentem preferowanym. Co do wspólnoty - nie wiem ilu masz znajomych ale ja mam znajomych z: Francja, Szwecja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Włochy, UK, Niemiec wszystkie te osoby pukają się w głowę gdy słyszą teksty o wspólnocie i wspólnej Europie...(osoby z wyższym wykształceniem). Problem z lewicą (nie tylko europejską) jest banalny - by uszczęśliwić ludzi tak jak to postuluje (wiedząc lepiej co dla ludzi dobre) nie cofnie się przed żadnym świństwem, żadną zbrodnia bo przecież chodzi o szczęśliwość powszechną... A cytat wspomniany przez pana redaktora Ławrynowicza jest cytatem opisującym trwającą od ponad 150 lat (jeśli nie dłużej) systemową propagandę antypolskich oskarżeń, doprawiania nam gęby antysemitów, warchołów, narodu który jak to ujął bohater narodowy nowoczesnych (prawych i demokratycznych) Niemiec: "To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem." I takim batem smaga Polskę i Polaków właśnie faszystowsko-lewicowa zbiurokratyzowana UE.
hehe
2018-11-21 10:09:50
I co redaktorku ? PiS zaakceptował właśnie wyrok TSUE i złożył projekt nowelizacji o Sądzie Najwyższym. Przegraliście, a Polska wygrała.
do @ Piotra W.
2018-11-20 21:41:18
Unia to wspólny niemiecko-francuski biznes pod dawną nazwą "Wspólnota Węgla i Stali". Wspólny biznes zaczął się dławić z własnej nadprodukcji więc zaczęto szukać rynków zbytu - tak to się zaczęło....Panie W. ta Unia tak ochoczo daje i rozdaje, ale założyciele nie plajtują. Jedyna problem założycieli to rynek zbytu i tania siła robocza, obaj założyciele przewieźli się na "bombardowanych uciekinierach", ci w większości nie potrafią lub nie chcą "budować naszej wspólnoty" a tamten rynek (zbombardowany także przez Unię) nie posiada tzw. "siły nabywczej"....W ostatnim miesiącu zaczęło się PR pod nazwą "Ukraińcy jako siła robocza" (dla założycieli). W Polsce już to ma miejsce, a w Niemczech się zaczyna. Problemem Niemców (rządu) jest teraz przekonać własne społeczeństwo iż należy jeszcze sprowadzić jeszcze Ukraińców mających praktykę zawodową w Polsce....Co do paszportów i Shengen - mnie osobiście one nie przeszkadzały, przeszkadzały tylko w robieniu biznesu (odprawy graniczne,faktury itp.)
GHJFD
2018-11-20 15:20:16
A idź pan redaktor w stronę swojej Rosji...
Piotr Wójcicki
2018-11-20 09:23:24
"Czyż w świetle współczesnej krytyki i oszczerstw kierowanych przeciw naszemu krajowi piszący te słowa w latach 20. zeszłego wieku wielki pisarz angielski nie okazuje się dziś najlepszym recenzentem krucjaty ZŁA przeciw Polsce?" Pan tak serio idzie w zaparte z tym "ZŁEM" ciągle? Normalnie jakbym jakąś radziecką propagandę z lat 50. czytał... Nagle pisarz angielski staje się autorytetem? Przecież on jest częścią "zła", czyli Europy Zachodniej, dla której Polska w latach 20. była terra incognita, a brytyjski premier George, niedługo przed tym, gdy Chesterton pisał zacytowane słowa, uważał Polskę za wyjątkowo niewdzięczny problem i gdyby to od niego zależało tylko, to w Wersalu pewnie w ogóle o powstaniu niepodległego państwa polskiego nie byłoby mowy. "Te bezmyślne teksty o jakiejś wspólnocie zastępującej Polskę klepią ci z kompleksami zaścianka - dziś nie komuna - brać paszporty w rękę i wyjeżdżać - dowiecie się jak wygląda wspólnota już na miejscu." Nikt nie mówi o żadnym zastępowaniu. Polska jest częścią tej wspólnoty i tyle. Tak jak województwo zachodniopomorskie jest częścią Polski. Jedno drugiego nie zastępuje, tylko istnieje razem. Paszporty? A po co komu paszport w strefie Schengen? "dla nich po ulicach polskich miast biegają białe niedźwiedzie i zdziwieni są że mamy internet." Ludzka głupota to nie wina UE. Młodzi Polacy też niewiele wiedzą o świecie. Ba, oni często niewiele wiedzą nawet o Polsce. Takie czasy.
Wawrzek
2018-11-20 00:28:28
Dużo prawdy z tego artykułu wynika Niestety podpisano Traktat Lizboński, którego nie znano - pamiętamy te krzyki w Mediach - podpisuj, podpisuj, bez zgody i właściwej informacji Narodu Polskiego. Dziwne niekiedy a właściwie zawsze samozwańczych Urzędników brukselskich podobno wynika z tego Traktatu. Pierwsza połapała się w tym Wielka Brytania i wyraziła veto występując z Unii a właściwie IV Rzeszy, gdyż nie zechciała być niemiecko -francuską kolonią -landem. Rządzący Polską niestety dalej w chocholim tańcu zamiast zdecydowanie zaprotestować przeciwko tworzeniu Stanów Zjednoczonych Europy i wzmocnieniu Unii Państw Narodowych biega po unijnych czasem obszczanych szulerach jak jakiś żebrak bezdomny. Co z tego dalej wyniknie zobaczymy, na razie Niemcy zniszczyli wokół siebie konkurencję przemysłową i handlową a jak się uzbroją to?. Najgorsze w tym wszystkim ,że zdążyli zainstalować w Polsce tak dużo swoich agentów wzmacniając ich agentami STASI - my odwrotnie wszystkich swoich usunęliśmy.
Jarun
2018-11-20 00:16:57
Po niemiecku Unia to Rzesza (czasowo der Staatenbund). I wszystko w tym temacie.
Jarun
2018-11-19 22:15:35
To odnośnie polityków: „Nie ufaj im, gdy będą mówić do ciebie piękne słowa” (Jer 12, 6).
UE jest wspólnotą iluzoryczną
2018-11-19 22:11:12
co pokazuje protekcjonizm każdego większego państwa tzw starej UE. Wspólnota UE jest tam gdzie pasuje to Niemcom i ich koalicjantom. A własne gniazda kalają ci którzy przedkładają interes UE nad interes narodowy Polski - żadne inne państwo współtworzące UE tak nie pojmuje tej wspólnoty. Te bezmyślne teksty o jakiejś wspólnocie zastępującej Polskę klepią ci z kompleksami zaścianka - dziś nie komuna - brać paszporty w rękę i wyjeżdżać - dowiecie się jak wygląda wspólnota już na miejscu. Więcej sensu widzę w tekstach discopolo niż w tym mantrowaniu o wspólnocie i o tym jak nas widzą, co o nas myślą... nic o was nie myślą bo mają to w anusie... dla nich po ulicach polskich miast biegają białe niedźwiedzie i zdziwieni są że mamy internet.
UE Państwem nie jest
2018-11-19 14:07:15
Ale jest wspólnotą, naszą wspólnotą do której Polska należy. A kto własne gniazdo kale...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ