sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Uczeni włoscy bronią CO2 i rozsądku

Uczeni włoscy bronią CO2 i rozsądku

Wywietleń: 1746

Okazuje się, że są jeszcze na świecie niezależni badacze, broniący rzetelnej empirii przed ingerencją ideologii, lansowanych przez rządzących światem globalistów.

Oto w połowie czerwca tego roku grono włoskich uczonych – przedstawicieli nauk ścisłych – wystosowało do przywódców państwa apel o zaniechanie forsowania ideologii walki ze zmianami klimatycznymi opartej na hipotezie nigdy nieudowodnionej, że to działalność ludzi odpowiada za wzrost temperatury na Ziemi, a głównym sprawcą ocieplenia jest dwutlenek węgla emitowany przez przemysł i rolnictwo.

Apel opracowany z inicjatywy specjalisty w zakresie geologii stosowanej prof. Umberto Crenscientiego, wsparty przez prezesów wielu towarzystw naukowych, wzywa władze państwa, aby dostosowały politykę ochrony środowiska do opartej na wieloletnich obserwacjach wiedzy naukowej.

Teoria globalnego ocieplenia, wykorzystująca tendencyjnie zebrane dane, dawno trafiłaby na śmietnik, gdyby nie polityczne zapotrzebowanie globalistów, którzy uznali ją za użyteczne narzędzie do ograniczenia rozwoju ekonomicznego potencjalnych konkurentów.

Uczeni zwracają przy tym uwagę na potrzebę rzeczywistej redukcji produkowanych przez człowieka śmieci i toksyn, w tym bisfenoli, m.in. wszechobecnego plastiku. Natomiast dwutlenek węgla, który przez wyznawców ideologii globalnego ocieplenia oraz heroldów bezkompromisowej „walki ze zmianami klimatu” przedstawiany jest jako szkodliwy gaz cieplarniany, żadnym zanieczyszczeniem nie jest. Wręcz odwrotnie – jest przyjazny człowiekowi i niezbędny dla życia na Ziemi.

Wybitny polski fizyk prof. Mirosław Dakowski wytyka nadgorliwcom w tropieniu niewinnego  CObrak logiki w myśleniu: pomylenie przyczyny ze skutkiem. Otóż większa emisja dwutlenku to skutek ogrzewania atmosfery przez Słońce, a nie przyczyna ocieplenia!

Klimat – konstatują uczeni w apelu – podlega zmianom cyklicznym mniej więcej co 1000 lat, a mają na to największy wpływ Słońce, Księżyc oraz oscylacja oceanów dokonująca się w cyklach dziesięcioletnich.

Obecne długofalowe ocieplenie rozpoczęło się w XVIII wieku podczas tzw. Małego Zlodowacenia i jeszcze potrwa. Natomiast co około 11 lat Słońce, na którym pojawia się więcej plam, operuje intensywniej.

Inaczej mówiąc: to natura rządzi klimatem, a nie człowiek.

Uczeni z Włoch – po raz pierwszy tak licznie i tak mocnym głosem wołają o rozsądek – respektowanie rzetelnej wiedzy i porzucenie tłumiących rozwój gospodarczy restrykcji w korzystaniu z surowców kopalnych oraz przymusu zastępowania tradycyjnych źródeł energii wiatrakami lub co gorsza energetyką atomową – „zeroemisyjną”, lecz drogą i bardzo niebezpieczną.

Tak jak czołówka niezależnych uczonych Italii, czekamy na reakcję rządzących u nich i u nas. W Polsce i całej UE. Ktoś wreszcie musi kiedyś powiedzieć głośno, że król jest nagi… ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

dfhjgh
Ale bełkot1 Za mocna kawa? Kto wam kaczomanom każe kupować węgiel w Rosji? Unia? Moja kochana Unia wpakowała w Polskę 100 MLN euro, a wasze Węgry i Turcja?
2019-07-17 11:23:01
@dfhjgh
Jaki rząd? Wschodnia granica Polski jest jednocześnie granicą twojej zapewne ukochanej Unii Europejskiej (bez której sobie zapewne życia nie wyobrażasz) i polski rząd nie ma tam za wiele do kazania czy zabraniania. W szczególności Polski rząd nie może zakazać wjazdu węgla z Rosji na teren Unii Europejskiej. A ustanowione przez twoją zapewne ukochaną Unię Europejską sankcje na Rosję działają głównie przeciwko polskim sadownikom i producentom mięsa niż przeciw Rosji dlatego rosyjski węgiel jeździ gdzie chce, a niemiecki mercedes stawia fabrykę pod Moskwą. O dzięki ci Unio Europejska, bez której 3/4 Polaków żyć nie może. No a teraz skup się na praworządności w Polsce, bo to jest najważniejsze, a nie patrzenie na ręce rosyjsko unijnych interesików ubijanych ze starymi "mądrzejszymi" krajami.
2019-07-16 17:45:43
dfhjgh
Ale dlaczego patriotyczny rząd daje Ruskim tyle zarobić na węglu?
2019-07-16 08:57:43
Teoretykom ekonomi korporacyjnej
odpowiadam krótko - ekonomia nie jest nauką ścisłą, nie ma żadnych obiektywnych dowodów pokazujących że korporacje są wartością dodaną do demokracji i republik, mantrę globalizacji obala większy problem na rynkach pierwotnych po których tzw konie globalizacji zdychają z pianą na pyskach. Pierwszemu panu tak ładnie zbijającemu z pisowskiej propagandy odpowiadam krotko - bzdura, obecne złoża węgla być może - w Polsce dalej mamy nie-zinwentaryzowane zasoby węgla głównie na wschodzie, węgiel ten jest lepszej jakości niż ten z Górnego Ślaska - PO dała koncesje na jego wydobycie firmie z Australii. Węgiel w nieuchronny sposób odejdzie do lamusa (poza używaniem go przy produkcji innych materiałów) w momencie gdy ludzkość opanuje kontrolowana syntezę termojądrową (co powinno nastąpić do 2050 roku) - po tym czasie ceny energii spadną do symbolicznych wartości. A teraz nieśmieszne fakty naukowe - żaden naukowiec nie potrafi w bezsporny sposób wykazać obiektywnie że podstawowym powodem ZMIAN KLIMATU jest antropogeniczna emisja. Żaden odpowiedzialny naukowiec zajmujący się zmianami klimatu nie jest w stanie określić np wpływu aktywności Słońca na zmiany klimatu. Nauka nie dostarcza modeli matematycznych pozwalających wiarygodnie modelować zmiany klimatu w sposób zgodny z obserwacjami. Nie istnieją po prostu takie modele, to co mamy pozwala z dość dużym błędem prognozować klimat w perspektywie NIE-dłuższej niż kwartał a i to z dużym błędem. Wg opinii naukowców lansowanych ponad 30 lat temu Nowy Jork powinien być pod woda. Klimat nie jest statyczny tylko dynamiczny, podlega nieustannym zmianom z których duża część ma charakter cykliczny. Węgiel to kiedyś były rośliny (wysokie stężenie CO2 w okresie Karbonu którego nazwa pochodzi właśnie od węgla) - Węgiel kamienny czy brunatny to BIOMASA roślin żyjących 250 mln lat temu (Carboniferous rainforest collapse). Niemcy odpowiadają za 2,15% światowej emisji CO2, Polska za 0.86% - wynika z tego ze Niemcy powinny co najmniej trzykrotnie zredukować emisje CO2 by zrównać się z Polską, to tym ważniejsze że w ogólnym bilansie emisji CO2 Niemcy wyemitowały wielokrotnie więcej CO2 niż Polska a wiec ich obowiązek redukcji emisji jest znacznie większy (Niemcy mają do spłacenia większy dług środowiskowy). Właśnie zapadła w Niemczech decyzja o wycięciu 120 tysięcy drzew z których niektóre maja nawet 800 lat pod 20 nowych turbin wiatrowych (które łącznie wyprodukują ok 200MW energii w szczycie a średnio-rocznie ok 60MW). Rozmawiajmy bez histerii i propagandy.
2019-07-15 19:48:19
VBBG
Brawo Dumny! Ale pamiętaj, że PiS dla JŁ jest za mało radykalny! A Redaktorowi przypomnę, że węgla starczy najwyżej za życia pana wnuków. A poza tym Manfred B. Steger wyróżnia sześć tez, na których opiera się globalizm[: globalizacja to liberalizacja i integracja rynków, globalizacja jest nieunikniona (There is No Alternative), globalizacja nie jest procesem sterowanym, lecz jest w głównej mierze wynikiem działania sił wolnorynkowych, w długiej perspektywie czasu wszyscy skorzystają na globalizacji, z globalizacją wiąże się demokratyzacja, globalizacja wymaga walki z terroryzmem. A chyba nie oto redaktorowi chodziło...
2019-07-15 12:47:21
Dumny
Całkowita zgoda z autorem. Na przykład dzisiaj w Szczecinie jest niezbyt ciepło, pochmurno i każdy kto mówi o ociepleniu klimatu jest kompletnym idiotą, a co gorsza, jest z pewnością wrogo nastawiony do naszego rządu i Pana Prezesa. A co się dzieje w innych częściach Europy (czy świata) to mnie mało obchodzi, niech sobie sami radzą, stać ich na to. Dla mnie liczy się, że dostaję 2 X 500+ i że wstaliśmy z kolan, i jesteśmy sercem Europy. Ważne jest też to, że w tak krótkim czasie (4 lata) odbudowaliśmy Ojczyznę z ruiny, powstało w ostatnim czasie tysiące kilometrów autostrad i dróg szybkiego ruchu, odbudowano przemysł stoczniowy i w ogóle całą gospodarkę. Niedługo będzie milion samochodów elektrycznych i inne olbrzymie inwestycje (lotniska, przekopy, tunele, akwaparki, a nawet wymiana nakładki asfaltowej na ul. Santockiej). Nie można nie wspomnieć o udanych reformach sądownictwa, służby zdrowia i edukacji, albo o wyjaśnieniu spisku dot. zamachu smoleńskiego. Jest oczywiste, że nie podoba się to wrogom naszej Ojczyzny, totalnej opozycji i innym rewizjonistom. Władza powinna szybko,stanowczo i skutecznie reagować na wszelkie próby blokowania naszych sukcesów i sprawiedliwie karać krytyków, tego domaga się Suweren. A naszym największym bohaterem (zaraz po Panu Prezesie) i wzorem do naśladowania niech będzie Matka Narodu, pani Premier Beata Szydło oraz pan europoseł Suski, kwestor całej Unii Europejskiej, wybrany na to stanowisko wbrew zaciekłym atakom naszych odwiecznych wrogów.
2019-07-15 10:42:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum