sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Trump staje w szranki

Trump staje w szranki

Wywietleń: 2043

Wybory w dominującym dziś mocarstwie globalnym w sposób oczywisty ogniskują uwagę świata. Otóż po półrocznej forsownej kampanii, pełnej dramatycznych zwrotów, jest już niemal pewne, że kandydatem republikanów w amerykańskich wyborach prezydenckich będzie Donald Trump – do niedawna przez cały establishment zwalczany jako nieobliczalny ekscentryk i populista.

Trump zdobył rzesze zwolenników swym zdecydowanym sprzeciwem wobec islamskich imigrantów („zbuduję mur” – zapowiedział), chce też powstrzymać zjawisko ucieczki przemysłu z USA do krajów z tanią siłą roboczą, co powiększa bezrobocie. W tej kwestii amerykański miliarder – populista głosi, rzec można, typowo „pisowskie” hasło reindustrializacji! Z tym również wiąże się jego krytyka negocjowanego właśnie w kuluarach traktatu TTIP. Wreszcie w sferze kultury i oświaty, jako klasyczny konserwatysta, chce powstrzmać niszczącą tradycyjne więzi, narzuconą przez liberalną lewicę i masonerię falę obyczajowych przemian. W swym sprzeciwie  jest jednak bardziej elastyczny niż dwaj niedawni jego konkurenci – Cruz i Carson (nauczyła go chyba długa praktyka w biznesie ), ale pozostaje „niepoprawny politycznie” (ergo myślący normalnie!).

Zatem, jeśli zjednoczone postępactwo nie wymyśli nań jakiegoś „Watergate” lub czegoś znacznie gorszego, tej jesieni to właśnie Trump zostanie kandydatem republikanów do fotela prezydenta USA. Niesforny facet z lwią grzywą stanie w szranki z panią sekretarz stanu Hilarią Clinton – osobą zimną, wyrachowaną, antypatyczną, podejrzewaną o wiele niecnych uczynków, ale mocno zakorzenioną w splotach światowej mafii politycznej. Dzwonkiem alarmowym dla Polaków na całym świecie, a osobliwie w USA, był niedawny żenujący występ jej męża – byłego prezydenta Billa Clintona, w którym zarzucił on Polsce i Węgrom brak demokracji…

Już choćby z tego względu polska racja stanu nakazuje amerykańskiej Polonii poprzeć Trumpa… Warto dostrzec, że oboje konkurenci deklarują chęć poprawy relacji z Rosją – w tym zresztą kierunku (oczywiście oficjalnie…) zmierza od wielu lat polityka Wuja Sama. Natomiast w przypadku zaostrzenia się stosunków między mocarstwami gracz giełdowy Trump wydaje się lepszym strategiem.

Skoro wsparł go właśnie niedawny konkurent, słynny neurochirurg Ben Carson – człowiek prawy, szlachetny i rozsądny, ciemnoskóry „self made man”, który dzięki talentom i uczciwej pracy awansował z czarnego getta do finansowej i naukowej elity – jego rekomendacja ma szansę pozyskać wyznającą tradycyjne wartości część klasy średniej. Dlatego – wzorem Maxa Kolonki – stawiam na Trumpa.

Komentarze

A ja na do widzenia
Zacytuję również wielkie dzieło, tyle że kinowe, "Seksmisję": weź pigułkę.
2016-06-08 10:52:10
Jarun
Wracając do sprawy. Głosując na Tymińskiego, skreślano (eliminowano) "Bolka"-to źle ? Leppera, który w wyborach chciał ujawnić jakieś machloje odwiedził seryjny samobójca. A wykształciuchy jaki ubaw miały z Leppera. Można im odpowiedzieć słowami Tuwima: "I ty, fortuny skurwysynu, Gówniarzu uperfumowany, Co splendor oraz spleen Londynu, nosisz na gębie zakazanej, I ty, co mieszkasz dziś w pałacu. A srać chodziłeś za chałupę, Ty, wypasiony na Ikacu, Całujcie mnie wszyscy w dupę." Jeszcze odnośnie M. Kolonki, to na liście Forbes zajął 9 miejsce. Forbes przedstawia listę najlepiej zarabiających na świecie, w tym wypadku dziennikarza na YouTube, a tu jakiś gołodupiec obśmiał go.
2016-06-08 10:19:17
@Jarun
Panie Jarun, przestań się Pan oszukiwać. Może jesteś Pan ciut starszy od niektórych, może od innych nie. Ale wiek rozumu nie przydaje. Każdy temat z Pana udziałem kończy się uznaniem adwersarzy za małolatów i matołków. A to jest absolutnie nieuzasadnione. Pana megalomania i węszenie spisku jest ma granicy choroby. Może czas się do rodziny zwrócić, dzieci, wnuków. Pomogą na pewno, czego szczerze, jak i zdrowia w ogólności Panu Szanownemu życzę.
2016-06-08 09:46:24
Jarun
Wysil się małolacie i napisz coś od siebie, bo jak na razie to mnie kopiujesz. Wyszedłeś kolejny raz na głupka więc się zamknij i słuchaj co starsi i mądrzejsi od ciebie maja do powiedzenia.
2016-06-08 09:03:23
Babcia Kazia
Jarun żałosny pajacu, nie jesteś w stanie mnie obrazić. Po twoich wpisach wnioskuję, że masz poważne problemy ze swoim deklem. Współczuję twoim rodzicom, że wychowali takiego bachorka.
2016-06-07 19:11:45
dla Polski
Dla Polski byłoby lepiej, jakby rząd był pragmatyczny i potrafił się dogadywać z każdym tak, by uzyskiwać maksa w danym rozdaniu. W polityce nie ma sympatii, tylko interesy. To jest proste jak 2 i 2. A kto widzi w p. Trumpie szanse dla Polski to prawdopodobnie kiedyś głosował na Tymińskiego i i Leppera. Po złości, niech będzie rozpierducha.
2016-06-07 18:33:17
Jarun
Dla Polski byłoby lepiej gdyby wygrał Trump niż Klintonowa. Klintonowa to tępy babsztyl i zechce nam "ustawiać" demokrację, a wiadomo czym to się kończy. Trochę Ulkę(...) przypomina ta Hilary, albo tą z Goleniowa, no jak jej tam.
2016-06-07 17:23:57
do nie-postępactwo!
Ale do kogo Pan/Pani pisze? Bo nie bardzo idzie zrozumieć?
2016-06-07 16:22:23
nie-postępactwo!
poznaje cię. Masz trudności z wyrażeniem myśli, natłok myślowy i problem z wysławianiem się. Poza standardowymi ćwiczeniami rozluźniającymi żuchwę, które można znaleźć w internecie, polecałabym wizytę u psychologa. Widać, że sytuacja jest wynikiem stresu, pojawia się i znika, może jednak stać się stanem przewlekłym uniemożliwiając mowę. Dlatego konsultacja u specjalisty jest konieczna, on znajdzie przyczynę takiego stanu rzeczy i pomoże się jej pozbyć. Ćwiczenia są tylko doraźną pomocą, która przy chronicznym napięciu, będzie nieskuteczne.
2016-06-07 15:29:23
postępactwo?
A cóż to za określenie postępactwo? Albo fryzura na pożyczkę, a ten pisze niesforny facet z lwią grzywą? Max Kolonko,który odkąd przestał być korespondentem to zaczął odjeżdżać? Ona albo maluje oczy, albo bierze spidy co dnia. Wam tam na prawicy całkiem już odbija? Im durniej tym lepiej? Chyba faktycznie ten świat musi ponownie zapłonąć.
2016-06-07 15:01:38
Jarun
Babcia Kazia kłamiesz jak każde lewackie truchło. Zresztą "obśmiałam się jak norka" z czego? Chłop zarabia, a nie żebrze jak dziad (pozyskuje dotacje, wyciąga łapę na festynie, narodowe żebractwo czyli Orkiestra Owsiaka...daj, daj, daj). Kolonko sam zarabia na chleb a ty na mamusi garnuszku - wałkoniu. Max występuje w CNN, ty mądralo wystąp. No co, już ci nie do śmiechu? Poprzednio obśmiałaś się z Michała Anioła... Wali cię "kombatant" ostro w dekiel, teraz robisz za babcię.
2016-06-07 14:19:08
Jarun
Establishment- osoby, instytucje mające władzę w danym państwie, wywierające wpływ na życie publiczne, z niechęcią a nawet wrogością do zmian, a więc elity władzy są wrogie Trumpowi. Najlepiej jak wszystko byłoby po staremu. No i Atut, Trump) powiedział, że za obronę np. Polski, Polacy będą USA płacić. Nie podoba się to pasożytom, żerującym na obronności. Putinowska Rosja to wymarzony przeciwnik dla handlarzy bronią. A co będzie jak Trump dogada się z Putinem? Może powiedzieć Maciarewiczowi: podskakujesz do Putina, to teraz broń się a nie chowaj za naszymi plecami.
2016-06-07 13:22:13
Babcia Kazia
Obśmiałam się jak norka. Handlarz dywanami niejaki Max Kolonko jest autorytetem dla p.Ławrynowicza. Pogratulować "wspaniałego" wyboru.
2016-06-07 13:21:26
Eskulap
Panie Ławrynowicz najwyższa już pora udać się do poradni geriatrycznej.
2016-06-07 13:17:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum