środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Szyszko przegrał z disco

Szyszko przegrał z disco

Wywietleń: 622
Choć to polskie głosy przesądziły o wyborze Niemki pani von der Leyen na szefa Komisji Europejskiej, dziś jej zastępczyni, Czeszka, pani Jourova, z uporem swego poprzednika Timmermansa zarzuca Warszawie brak „praworządności”. Grozi wstrzymaniem unijnych funduszy. Ostatnio zaś unijni urzędnicy chcą znów wstrzymać przekop Mierzei Wiślanej! Zatem ogłoszone przez naszego premiera „odrębne” porozumienie polskiego rządu z Brukselą, czyli kilka miesięcy folgi od radykalnego programu Zielony Ład – zaczyna się rozwiewać jak poranna mgła.

Tymczasem zaatakowana kornikiem Puszcza Białowieska, pozbawiona pomocy człowieka, umiera w coraz szybszym tempie. To efekt miękkiej kapitulacji rządu przed dyktatem unijnych urzędasów, akceptujących masową wycinkę zakażonych drzew w lasach Niemiec.

Wymiana skromnej i stanowczej Beaty Szydło na elokwentnego eurobankiera Mateusza Morawieckiego oznaczała zamianę prof. Jana Szyszki – przyrodnika i ekologa o światowej renomie, na posłusznego urzędnika.

To Szyszko jako organizator konferencji ekologicznej zaplanowanej na rok 2008 w Katowicach opracował harmonijny i umiarkowany program służący redukcji dwutlenku węgla w powietrzu, bez zamykania kopalń i elektrowni… Postawił na metodę zgodną z naturą: skoro dwutlenkiem węgla żywi się las, trzeba sadzić więcej lasów! I tę receptę jako minister środowiska realizował. Gdy w 2007 wygrała wybory PO, na żądanie Brukseli prof. Szyszkę zwolniono, a polską inicjatywę ekologii służącej ludziom wykpiono. Tak to i u nas rzetelna wiedza przyrodnicza przegrała z zalewającą cały zachodni świat skrajną ideologią „ekologizmu”.

W 2015 roku wydawało się, że pod rządami „dobrej zmiany” idea ekologii przyjaznej człowiekowi ma szansę się odrodzić. Niestety, po dwóch latach pod naciskiem UE, niesfornego Szyszkę zdymisjonowano.

Co najgorsze – odcięto profesora od mediów publicznych. Na sympozjum poświęconym ekologii przyjaznej człowiekowi w WSSM Ojca T. Rydzyka w Toruniu przypomniano dokonania profesora. Tam też wyszło na jaw, że ekipa medialna „dobrej zmiany” przez ostatnie dwa lata nie dopuszczała uczonego do udziału w publicznej dyskusji na ważne dla Polski tematy.

TVP jako główne medium publiczne jest zobowiązane do prezentowania poglądów, nie tylko pieszczochów władzy, ale przede wszystkim ludzi cieszących się społecznym uznaniem. I tenże publikator odmawia miejsca wybitnemu profesorowi, zarazem bez miary przyzwoitości szastając czasem antenowym na hałaśliwe spędy disco polo i nadgorliwe lansowanie skądinąd sympatycznego pana Zenka od „oczu zielonych”. Znaj proporcjum, mocium panie, red. Jacku K.!

Owszem, są w TVP także pozycje wręcz znakomite (publicystyka, studio Polska, turnieje wiedzy). Na szczęście. Bo ekran tv to pierwszy front walki o miejsce Polski na mapie i w sercach ludzi. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

@nie ma zmian klimatu?
nikt nie twierdzi że nie ma zmian klimatu - ja twierdze (a inni może podzielają moje poglądy) że po pierwsze wyciąga się złe wnioski (co do źródła głównego) tych zmian a po drugie oszukuje ludzi kiedy obiecuje im się że zmiany klimatu można powstrzymać pod warunkiem że się zabiją, zarżną itp, itd... To kraje które zbudowały swoją potęgę ekonomiczną na emisji CO2 (w Europie np Niemcy czy Francja) powinny znacznie bardziej ponieść konsekwencje swojego długu środowiskowego a nie "obdarowywać" nim "solidarnie" biedniejsze kraje takie jak np Polska - zresztą Polska już wywiązała się ze swoich zobowiązań - lista zamkniętych zakładów pracy jest potężna...
2020-02-04 22:09:56
nie ma zmian klimatu?
a gdzie jest zima? gdzie jest śnieg?
2020-02-04 11:13:54
Patriot
Może pan redaktor poczyta sobie wypowiedzi min. Gróbarczyka nt. suszy 50-lecia. Już nawet pisowcy ministrowie zaczynają otwierać oczy i dostrzegać zmiany klimatu.
2020-02-04 07:00:52
na szczęście dla lewactwa broniącego kornika
z takim poświeceniem te martwe drzewa nie przydadzą się nikomu, to nic że kornik zeżarł Puszczę Białowieską - najważniejsze że te martwe drzewa zgniją bez większego sensu przyczyniając się jedynie do większej emisji CO2 i CH4(metanu)... zresztą większość z tego lewactwa nie ma nawet matury co nie przeszkadza robić im za autorytety negujące dorobek naukowy...
2020-02-03 22:57:23
5rrrr
Całe plany zalesiania ministra Szyszki w ciągu 30 lat przyniosłyby taką redukcję CO2 ile wynosi 10-dniowa emisja z jednej tylko elektrowni Bełchatów. Zaiste jest to "harmonijny i umiarkowany" sposób walki z ociepleniem klimatu.
2020-02-03 13:53:33
tfuu
Szyszko był wyjątkowym szkodnikiem - czerpał spore dochody ze sprzedaży drewna z wycinki w Puszczy Białowieskiej
2020-02-03 13:42:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum