Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ratujmy wolność i własność

Data publikacji: 2024-06-07 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-08 17:04

Ważą się losy Polski. Już pojutrze najważniejsze od lat wybory do Parlamentu UE, a dla nas referendum w sprawie istnienia państwa polskiego. Obowiązujący obecnie Traktat Lizboński w stosunku do wcześniejszego – Nicejskiego – wyraźnie ograniczył niezależność państw członkowskich Unii. Sprawił, że 80 proc. praw narzuca nam Unia Europejska.

Zapewne Czytelnicy pamiętają newralgiczny moment, kiedy prezydent Lech Kaczyński składał podpis pod dokumentem lizbońskim – i pióro odmówiło posłuszeństwa… Znak przestrogi? Wtedy jednak ktoś usłużny z boku podał prezydentowi własne.

Dziś możemy już z własnego doświadczenia, z drżeniem o jutro mówić, że to niezbyt przyjazne, a wręcz antypolskie pióro kreśli nam odtąd scenariusze…

Stoimy w obliczu zamachu na wolność i własność. Jak ponad 1300 lat temu chrześcijańska armia Karola Młota przed nawałą muzułmanów na Europę… Dziś tę armię tworzą odradzające się w krajach Unii partie prawicy. Eskalacja tzw. polityki klimatycznej obudziła z letargu wszystkie siły rozsądku na Starym Kontynencie, co ważne – z najmniej zdegenerowanym środowiskiem chłopskim na czele. To sprawia, że jak nigdy dotąd Europarlament ma szanse powstrzymać niebezpieczne inicjatywy Komisji Europejskiej. A ten „europejski reżim” już (niczym zbir zza węgła) czyha z nową wersją traktatu, godzącą w naszą wolność i własność…

Większość Polaków wciąż kibicuje stronnictwom Okrągłego Stołu, tym, którzy zawsze tęsknili do „zjednoczonej Europy”, akceptując wszelkie „nowinki z Zachodu” – niestety także politykę klimatyczną – opartą na fałszerstwie – wymuszającą likwidację górnictwa, przemysłu ciężkiego, samochodów spalinowych, ETS - czyli iście szatański podatek od emisji CO2, bezsensowne normy energetyczne, budowlane, komunikacyjne… I co najgorsze – nie protestują przeciw zamachowi na przyszłość narodu – degradacji szkolnictwa, seksualizacji i krzewieniu dewiacji wśród dzieci, reklamowaniu aborcji. Najbliższa niedziela to już chyba ostatnia szansa na powstrzymanie tego szaleństwa.

Ludzie, których wybierzemy do nowego Europarlamentu – chcąc nie chcąc – otrzymają zadanie, za które rozliczą ich pokolenia… To im bowiem przez nikogo nie wybierani eurokraci planują przedstawić do akceptacji nowy Traktat Europejski. Jest to pakt likwidujący resztki suwerenności państw Unii – przekazujący unijnej centrali nie tylko całokształt gospodarki, ale także kompetencje państw członkowskich w dziedzinie polityki zagranicznej, obronności i bezpieczeństwa (armia i policja europejska). To oznaczałoby… koniec państwa polskiego.

Tym razem w eurowyborach startuje w Polsce kilka ugrupowań jawnie domagających się powrotu Unii do etapu największego rozkwitu wspólnoty – Wspólnego Rynku Europejskiego, bez patogennej biurokracji, albo wyjścia z Unii. Mamy otwarcie antyunijną partię o wyrazistej nazwie „Polexit”, mamy Konfederację Wolność i Niepodległość, w której składzie wybija się przejrzystą retoryką, jak i działaniem partia Korona… Jest też grupa samorządowa „Normalna Polska w Normalnej Europie”.

Myślę, że nie ma już klimatu do ustępstw, bo dotyczyłyby tylko warunków eutanazji… Pozostał więc nam tylko sprzeciw. Walka o normalność. O przyjazną ludziom Europę. O naszą wolność i własność. O przetrwanie państwa Polaków. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

zzz
2024-06-12 22:33:44
Ratujmy wolność i własność - napisał były PZPR-owiec do końca...
Katokrzyz
2024-06-11 21:40:12
Źródłem zagrożenia dla wolności w Polsce jest kościół katolicki. Zawsze nim był od tysiąca lat.
@@@antydmowski ONR
2024-06-09 16:58:54
nie idziesz tokiem myśli - po prostu serwujesz propagandę i to nawet nie twojego autorstwa - po co mam czytać twoje wpisy skoro mogę włączyć TVN czy inne "wolne medium" by zapoznać się z ta propagandą u źródła?. Sojusze to fajna sprawa ale jeszcze fajniejsza sprawa to własna moc sprawcza - słabe państwo to słabe sojusze - popatrz na skrajny przykład - Korea Płn. - posiada ułomną broń jądrowa ale ta broń pozwala jej na to by nie być zaatakowanym - co do granic - te co są niech zostaną - są OK.
@@antydmowski ONR
2024-06-09 14:48:06
idąc tokiem myśi, to jak bedziemy wolni, samorządni, bez sojuszy , to będzie super. "Dziękujmy" Stalinowi , że wywalił nas 400 km bliżej zachodu Europy. Myślał, ze wiecznie będzie zyć i и Польша всегда будет у него под каблуком и он всегда будет ближе к Европе. Wszystkie granice lądowe w Europie są sztuczne i wszystko się może jeszcze zdarzyć. Nawet granica polsko-chińska na Bugu , ba nawet na Uralu
@antydmowski ONR
2024-06-09 14:34:58
sojusze? ty tak na serio? wiedziałeś że w PRL byliśmy w takim sojuszu który zakładał że teren Polski będzie miejscem głównego starcia jądrowego i że w związku z tym zginie ponad 80% populacji Polaków. W 1939 roku nasi sojusznicy formalnie wypowiedzieli wojnę Niemcom i na tym się ten sojusz skończył. Nie inaczej jest teraz, nie wiem czy wiesz ale dalej mamy spór graniczny z Niemcami - Ignacy Krasicki "...Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły, Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły."
szczecinianka
2024-06-09 09:41:47
od czasów Karolingów granice w Europie, to wynik wojen, napadów , a przede wszystkim skutki małzęństw królewskich i ksiązęcych. czyli dawnych sojuszy., które do dziś są aktualne i zawsze znajdzie się ktoś bardziej nezadowolony i już mamy wojny.
@antydmowski
2024-06-08 16:55:55
Od kiedy piłsudczycy (PPS!) to prawica ? Chyba ,że jedziemy z pozycji skrajnej lewizny i stalinizmu. To po pierwsze. Drugie: sojusze były i to z potęgami owego czasu . Odnośnie przyjaciół to też byli. I to prawdziwi np. Węgry. Po trzecie i najważniejsze: w polityce nie liczą się "przyjaźnie" . To propaganda dla delikatnie mówiąc, naiwnych. Wrzesień i dalsze lata te rojenia o "przyjaźniach i sojuszach" boleśnie zweryfikował. Proszę o głębszą refleksję i pochylenie się nad źródłami .
@panieredaktorze
2024-06-08 16:44:27
Na wymioty się zbiera od tych tępych bredni. Ruszże resztkami swojego maluśkiego rozumku i wymyśl coś, zamiast bezmyślnie powtarzać debilizmy nakazane. Teraz pokazujesz "siłę" twoją i tobie podobnych podsrywaczy nie umiejących używać argumentów, dysputować, wymyślić nic nowego ani nie potrafiącym wznieść się ponad poziom rynsztoka. Myślisz ,że kogokolwiek przekonasz (nawet nie swoimi) kocopołami ?Aby cię dobić powiem, że "tfurczość" takich rynsztokowych gebbelsików wspaniale gra przeciw wam
@@antydmowski
2024-06-08 15:31:08
nawet z sowietami mieliśmy pakt o nieagresji
Panie readaktorze
2024-06-08 07:50:32
A moze skubnie Pan felieton o Funduszu Sprawiedliwosci i Suwerennej Rasiji. Pana partia to Odna Rasijja i ukochany przywodca Putin. Ile rubelkow Panu placa za ta ruska propagande.
Ja i Polacy,
2024-06-07 22:31:22
których znam głosujemy na Konfederację. A kto chce jeszcze więcej regulacji, wywłaszczenia z własnego domu, dojazdu na starość do lekarza hulajnogą, bycia pod-landem niemieckim niech głosuje na wszystkich innych.
@antydmowski
2024-06-07 19:28:57
Doucz się! W 39 sojuszy Polsce nie brakowało.
antydmowski ONR
2024-06-07 17:55:46
prawica już jedną wojnę wygrała w 39 roku, a miala nie oddać ani jednego guzika. O taką Polskę redaktor apeluje , bez sojuszy, przyjaciół , ale wolną suwerenną ... do pierwszego guzika
pisiorek
2024-06-07 15:27:23
„Kiedy zaczynają dużo mówić o patriotyzmie, to pewnie znowu coś ukradli” Michaił Sałtykow-Szczedrin
pisomatoł
2024-06-07 15:15:19
redakcja i redaktor mają prawo skręcić w prawo , ale ja nie musze tego czytać i kupować

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500