Środa 29 września 2021r. 
REKLAMA

Przymus szczepień tradycją demoluda

W różnych mediach raz po raz pojawiają się wypowiedzi przekonujące lub wręcz agitujące do szczepień, natomiast internet pełen jest głosów krytycznych. Znamienne, że te drugie do mediów publicznych nie dochodzą. Tymczasem wielu Polaków – zwłaszcza wywodzących się ze środowisk czytających, bardziej wykształconych, czeka na nowe regulacje w tej dziedzinie, zrywające z dotychczasową praktyką mnożenia przymusów.

Okazuje się, że w październiku ub. roku projekt nowej ustawy o szczepieniach ochronnych trafił na stronę Rządowego Centrum Legislacyjnego, lecz po kilku tygodniach tekst został tajemniczo wycofany…Czy sprawiły to krytyczne uwagi obywateli? Byłby to sygnał, że władza, choć swe mało popularne w narodzie projekty kryje przed opinią publiczną, jednak reaguje na głosy krytyki.

Niestety, zdaniem organizacji prorodzinnych, w tym zwłaszcza STOP NOP*, projekt nowej ustawy jeszcze mocniej niż dotychczasowe akcentuje bezwzględny przymus wielu szczepień. Co gorsza – nakazem obejmuje również dorosłych. Zaostrza sankcje za odmowę szczepień do 50 tys. zł. grzywny! Bardzo niepokojącym novum jest w tym projekcie możliwość kwalifikowania do przymusowych szczepień osób dorosłych decyzją… pielęgniarki! Dotychczas była to wyłączna kompetencja lekarza. Obecnie charakter przymusowy miałyby mieć – dotąd całkowicie dobrowolne – szczepienia przeciw grypie. Wbrew sygnałom, że przeciw chorobie wirusowej – mającej około 200 odmian i mutacji – stworzenie skutecznej szczepionki jest wręcz niemożliwe. Najwyraźniej ktoś w resorcie trzyma sztamę z wielkim przemysłem farmaceutycznym…

Według nowych regulacji, trudniej będzie osobom, którym przymusowa szczepionka dotkliwie zaszkodzi, uzyskać rekompensatę za wpędzenie w chorobę. Dopiero 14-dniowa hospitalizacja może być podstawą do ubiegania się o zadośćuczynienie.

W sferze ochrony zdrowia – przynajmniej na razie – obecna władza nie proponuje żadnej dobrej zmiany (pod tym względem nie różni się od swych poprzedników) poza ewentualnością wpompowania większych funduszy w niewydolny system. Za to jeszcze bardziej zacieśnia współpracę z zagranicznymi koncernami farmaceutycznymi, masowo produkującymi szczepionki, także takie, których skład (obecność rtęci i aluminium!)oprotestowują organizacje prozdrowotne w różnych krajach. Resort zdrowia kupuje szczepionki na przetargu. Decyduje cena…

W krajach Zachodu szczepienia – choć często gorliwie zalecane i reklamowane – są dobrowolne. Jest też możliwość wyboru szczepionki. Natomiast w strefie Europy Środkowo-Wschodniej, czyli dawnego demoluda, panuje szczepionkowy przymus. Czy i w tej dziedzinie – chyba jednak dużo ważniejszej od nazw ulic i placów – doczekamy wreszcie dekomunizacji?!

Czyżby rząd naiwnie wierzył, że przymus szczepień złagodzi skutki braku lekarzy w kraju. Kiedy wreszcie lansujące tzw. dobrą zmianę państwo wprowadzi dla lekarzy przymus odpracowania kosztownych studiów (u nas bezpłatnych!)? Potem mogą jechać gdzie chcą…

Zamiast dyscyplinować i tak niezwykle potulny lud, czyż nie czas – kontynuując działania podjęte w sądownictwie – wziąć się za inne „nadzwyczajne” kasty żerujące na społeczeństwie?

Janusz ŁAWRYNOWICZ

* NOP – Niepożądane Odczyny Poszczepienne…

Komentarze

Hgfgv
2021-07-18 15:53:23
Trzeba było głosować na konfederacja a teraz macie chcieliście to macie i jak podoba się teraz wszyscy zdziwieni że nie mają prawa do własnego ciała tak sobie wybraliście następnym razem przemyślcie sprawę pozdrawiam
X
2020-12-19 21:31:37
Szczepienia mają być dobrowolne🤣 Personel medyczny jest zastraszany pismami z dyrekcji tym, że umowy z osobami niezaszczepionymi nie będzią przedłużanie. Stacja pogotowia Gorzów Wielkopolski zagroził zatrudnionym na kontraktach.
Max
2020-11-09 20:06:39
Tłumokom powiedzą, że kto się nie zaczepi to będzie stwarzać rzekomo jakieś zagrożenie dla innych i motłoch da się zaszczepić. A tzw "szczepionka" będzie już tak zaprojektowana żeby zredukować ilość populacji zgodnie z wytycznymi Billa Gatesa.
SZczep
2018-06-17 22:25:52
Więc dlaczego Pan redaktor nie szczepi się na wszystkie choroby świata jak wyjeżdża na wczasy?Na grużlicę , ebolę tyfus , czarną ospę itd. Czy zdaje sobie Pan sprawę ,że stwarza zagrożenie epidemiologiczne dla Polaków i innych kolegów z pracy , a także dla swojej rodziny.Należałoby Pana tez przymusowo szczepić i nakładać kary. Choroby tropikalne są gorsze od chorób dziecięcych.!!!!!! A jeśli Pan nie uważa ,że jest zagrożeniem to dlaczego dziecko nieszczepione ma być.
TZ.
2018-01-26 13:14:40
Potężne pieniądze koncernów farmaceutycznych, duże łapówki dla posłów, ministrów i lekarzy - ot, i cała tajemnica przymusu szczepień, któremu mamy być poddani.
PiSzcząca bida
2018-01-16 20:45:57
W dzieciństwie zaszczepiono mnie wszystkimi obowiązkowymi szczepionkami. Moją drugą połowę również. Nasze dzieci też otrzymały takie szczepionki. Jakoś nikt nie odczuł jakichś niepożądanych skutków ubocznych. Nie słyszałem o takowych wśród naszych rówieśników czy rówieśników naszych dzieci. Może to były mało wyrafinowane szczepionki produkowane w tzw. krajach demokracji ludowej? Były jednak skuteczne. Jak w swoje łapy produkcję leków wzięła tzw. mafia farmaceutyczna, to zapewne chce zarobić na żywej tkance populacji ludzkiej (jak producenci żywności GMO). Chociaż nie bardzo mi się wydaje to logiczne: jeżeli mafia farmaceutyczna wymorduje za pomocą szczepionek społeczeństwa to komu będą sprzedawać inne leki?
adam
2018-01-16 10:57:12
Bardzo dobry artykuł, brawo, wreszcie ktoś mówi jak jest. Precz z mafią farmaceutyczną i przymusem szczepień!
Sic
2018-01-16 00:04:10
Zwykly czlowiek to bydlo, a bydlo nalezy szczepic.
polak
2018-01-15 22:01:11
Dlaczego przymus ? W XXI wieku siłą kar zmusza się nas ? Jakim prawem ?Czy Polska to dalej PRL w innych szatach ?
Mm
2018-01-15 21:28:21
Bo my to zwierzęta , że trzeba mieć stygmaty w postaci szczepień !
Papaja
2018-01-15 20:17:51
Ludzie, czemu w ogóle nie myślicie, nie wyciągacie wniosków z tego, co widzicie na własne oczy? Co trzeba jeszcze wam przedstawić, żebyście uwierzyli, że badania naukowe z drugiego końca świata i plakaty reklamowe w przychodni, ociekające zachwytami o dobrodziejstwie szczepień, nie są wiarygodne, lecz to co się dzieje tu i teraz? Wielkich epidemii w poprzednich stuleciach nie zwalczyły szczepionki lecz prosta higiena, mydło, czysta woda, odwszawienie, postawienie prawidłowej diagnozy, czyli wykrycie przyczyn (np. wszy, pchły, szczury, itp.) i wreszcie LECZENIE. Nie SZCZEPIENIE! Tak zwalczono epidemie tyfusu, polio, grypy (tzw. "hiszpanki"), odry, itp. Natomiast szczepionki wprowadzono tylko po to, aby na nich zarabiać i dopiero wtedy gdy zachorowalność na daną chorobę spadła do zera. Nie wypowiadam się głośno na temat celowej depopulacji, bo nie wierzę, żeby istniała silniejsza motywacja od pieniędzy. Dzieciobójstwo lobby szczepionkowego polega m.in. na tym, że przywłaszczyli sobie wszystkie zasługi w zwalczaniu epidemii od medycyny LECZĄCEJ. Nie usunęli ani jednej choroby, ale dzięki cwanej propagandzie przypisali sobie zwycięstwo nad epidemiami. Utrzymywali świat w tym kłamstwie przez ponad 200 lat, dopóki nie umożliwiono masowego przepływu informacji dzięki m.in. internetowi, tak znienawidzonemu przez proszczepów. Stąd mamy szyderstwa z osób, którym sieć (net) otworzyła oczy. Matki doznające NOPów swoich dzieci nazywa się przecież (cytuję): „głupimi mamuśkami, które naczytały się internetów i później płakały na forach, że to przez szczepienia. A była to „koicydencja”, choroba genetyczna i przewrażliwienie rodziców” (koniec cytatu). Byłem takim samym ślepcem, nawet gdy moje dzieci doznały NOPów. Dopiero internet uzmysłowił mi, że to, co dotychczas wydawało mi się przypadkowe, genetyczne, normalne, w rzeczywistości było NOPami. Które konowały odrzucały jako niemożliwy, „bo przecież dziecko było szczepione!” Szczepionki nie są największym wynalazkiem ludzkości. Są największym OSZUSTWEM w dziejach ludzkości i zarazem klęską wiarygodności medycyny i ludzi w kitlach!
Gr
2018-01-15 19:28:47
Jest Pan orędownikiem czytania - zachęcam do lektury charakterystyk produktów medycznych, statystyk i badań nt szczepionek. 1.Cholera nie występuje w Polsce. Ostatnie zachorowania odnotowano w XIXw. 2.Gruźlica: Ekspertka WHO w zakresie bezpieczeństwa szczepień ochronnych prof. dr hab. Ewa Bernatowska zwróciła uwagę, że jak dotąd nie udało się opracować szczepionki przeciwko gruźlicy, która byłaby skuteczna w przypadku podania jej dorosłym. Częstotliwość występowania gruźlicy jest większa u szczepionych niż u nie szczepionych. Nie znaleziono dowodu na ochronne działanie szczepionki. Liczba zachorowań zmniejsza się paralelnie w krajach szczepiących i nieszczepiących. Szczepionka BCG stosowana jest tylko w postkomunistycznych krajach Bloku Wschodniego, w tym w Polsce, pomimo, że większość chorób gruźliczych wywołanych jest przez mycobacterium tuberculosis, a szczepionka wg. nie chroni przed zakażeniem tym prątkiem. Zostawmy ludziom wybór - kto chce ma do tego zdrowie, chce sławy i wykształcenia - niech szczepi. Odrażające jest zwłaszcza przymuszanie do szczepień dzieci chorych. 3.Jeśli zmęczy się Pan czytaniem, może Pan zawiesić oko np.: na filmach dot OBOWIĄZKOWEMU szczepieniu przeciw HPV Prof.zw.dr hab.n.med. Rudolf Klimek: https://www.youtube.com/watch?v=DoSHywUKI78 https://www.wykop.pl/link/3293873/pozew-zbiorowy-w-japonii-9-mln-w-zwiazku-ze-szczepionka-przeciwko-hpv-ang/ ZASZCZEPIONE DZIEWCZĘTA – duński dokument o powikłaniach po szczepionce przeciwko HPV https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k
PiSzcząca bida
2018-01-15 18:29:35
"Polaków - wywodzących się ze środowisk czytających"? Ma Pan Redaktor chyba czytających Internet, bo książek lub gazet Polacy prawie nie czytają. A w Internecie różne głupoty wypisują: o szczepionkach, broni elektromagnetycznej czy chemtrails. Sprawa obowiązkowych szczepień jest ambiwalentna i ja osobiście nie mam zamiaru szczepić się przeciw grypie. Ale są takie choroby, jak ospa, cholera, gruźlica, gdzie powinien być obowiązek szczepienia. Pisze Pan "w krajach Zachodu szczepienia są dobrowolne". Tak, są dobrowolne, ale np. w USA nie przyjmą pana do renomowanej szkoły czy uczelni, jeżeli nie okaże się pan świadectwami odpowiednich szczepień.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ