Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Przymus szczepień! Co na to prezydent?

Data publikacji: 2020-11-02 10:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-03 17:28

Dobrze pamiętam wiosenno-letnią kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Wśród szczególnie akcentowanych oświadczeń obecnego reelekta znalazło się wyraźne stwierdzenie: „Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych (…), uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe”.

Myślę, że ta deklaracja – niemniej niż dotycząca bezwzględnego odrzucenia wszelkich roszczeń do „mienia bezspadkowego” – w istotnej mierze przeważyła wyborczą szalę na jego korzyść…

Od elekcji nie minęło pół roku i oto prezydent Duda staje w obliczu próby własnych zobowiązań.

Oto Sejm zdominowany przez posłów dwóch (na pozór) wrogich obozów – w imię desperackiej walki z wirusem groźnym na miarę sezonowej grypy znanej dobrze od 60 lat – zgodnie uchwalił przepisy represjonujące obywateli i zagrażające pogłębieniem kryzysu i chaosu.

Idzie tu o nowelizację ustawy o zapobieganiu i walce z chorobami zakaźnymi z 2008 roku, dającą funkcjonariuszom państwa, personelowi medycznemu, sanitarnemu, policji, wojsku i innym organom przemocy prawo do stosowania przymusu wobec obywateli opierających się restrykcjom stanu epidemii. Na mocy tychże przepisów mogą nas nie tylko ukarać mandatem lub więzieniem, ale też zmusić do poddania się badaniu, hospitalizacji, przyjęciu niechcianego leku lub szczepionki!

Mówi o tym złowrogi art. 36.1: „Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie, izolacji, obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę niebezpieczną lub wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu (z użyciem siły fizycznej), unieruchomieniu (z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa), przymusowym podaniu leku”. O zastosowaniu tego środka decyduje lekarz lub felczer, który osobiście nadzoruje jego wykonanie. Może też zwrócić się o pomoc do policji, straży granicznej, żandarmerii (jeśli owych funkcjonariuszy „wyposaży w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi”). Ów przymus bezpośredni może być stosowany „nie dłużej niż 4 godziny”, „w razie potrzeby może być przedłużony (…) nie dłużej niż 24 godziny łącznie”. Brrr… Do tej pory przymus leczenia mógł być stosowany tylko wobec przestępców… Lekarstwo – o ileż groźniejsze od choroby!

Ów ponury pakiet represji uchwalonych zgodnie przez PO – PiS, Lewicę oraz PSL może powstrzymać już tylko weto prezydenckie.

Zatem przed Andrzejem Dudą prosty, lecz wymagający samodzielności i odwagi test na uczciwość i wiarygodność, a zarazem szansa na zdobycie ostróg prawdziwego męża stanu.

Coraz mniej jest prawdziwych mężczyzn w polityce, jednym z ostatnich była… Margaret Thatcher, bo umiała wybiegać myślą daleko w przyszłość i nie rzucała słów na wiatr.

PS Stronnictwa szastające na prawo i lewo frazesami o wolności, demokracji i prawach obywatelskich, przestrzeganiu konstytucji (!), okazują się godnymi spadkobiercami klasy aparatczyków rządzących w PRL. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

Obiektywnie
2021-06-29 08:51:27
Obowiązek szczepienia powinien być wprowadzony już po max miesiącu od wprowadzenia na rynek światowy zatwierdzonych szczepionek. Lepiej nie wprowadzać obowiązku szczepień i zamykać gospodarkę 100x bo zakażenia wzrastają,a lud tupnie nóż bo przymusu nie chce. No to mamy dzieki rządowi : 4 falę nadchodzącą.I od nowa restrykcje,od nowa maseczki na ulicach,zawieszenie części biznesów,powrót teleporad.Dopóki nie będzie przymusu szczepień i dotkliwych kar dopóty będzie to co jest-chaos i zgony.
Jarun
2020-11-05 20:40:48
Trzeba pogratulować redakcji za zmianę szaty graficznej, wygląda o wiele przejrzyściej i estetycznie. No cóż, Strażnik długoPiS-u nie miał własnego zdania, w zasadzie on nie istnieje, chociaż jest.PS. Jakaś mało rozgarnięta i tchórzliwa osoba myśli, że jak się nie podpisze -to jest anonimowa. IP, GPS i Policja widzi skąd piszesz idiotko.
TZ.
2020-11-03 17:15:16
Szczepienia będą przymusowe, bo rząd zakupi ogromne ilości szczepionek od koncernów farmaceutycznych i trzeba będzie je zużyć, żeby zatrzeć ślady tego skandalu. A zakupi, bo z jednej strony nastąpi silna presja międzynarodowa na kupowanie takich szczepionek, zorganizowana przez koncerny farmaceutyczne, a z drugiej premier, ministrowie i inni mafiosi wezmą olbrzymie łapówki za ten zakup. Szczepić będą wszystkich - i zdrowych, i chorych. Może nie byłoby w tym nic złego, gdyby owe szczepionki składały się z wody i soli albo glukozy, ale niestety mogą w nich być inne jeszcze substancje. Jakie - nie wiemy, ale musi to być coś skomplikowanego, skoro preparowanie takiej szczepionki trwa tak długo. W końcu ile czasu potrzeba, żeby połączyć wodę z solą, dodać szczyptę glukozy, zapakować do ampułek i posłać w lud? A wytworzenie jakichś trucizn czy hormonów jednak trochę trwa. W końcu jednak szczepionki trafią pod strzechy. I wtedy będzie ciekawie. Nie mogę się doczekać.
@ 2020-11-02 10:47:30
2020-11-03 07:31:52
A teraz od 5 lat mamy państwo z kartonu rządzone przez karła z Żoliborza z marionetką na stanowisku prezydenta, gdzie podatki są podnoszone praktycznie co miesiąc. I co, lepiej?
2020-11-02 10:47:30
2020-11-02 21:54:51
POwyborach i wykonuje rozkazy ,takim tekstem nadajesz się do TVN ,GW ,Newsweek itd opozycyjna targowica przyjemnie ciebie na redaktora naczelnego takiego jak Lis .Koalicja PO-PSL rządziła 8 lat, mieliśmy państwo jedynie teoretyczne,a nam wmawiano że kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków to ?,resztę dopiszesz i kto to powiedział .Prawda a nie fake news jest wartością .Myśl
Duda wykonuje rozkazy dyktatora Kaczyńskiego
2020-11-02 10:47:30
Poza tym jest po wyborach i wszystkie obietnice są już nieważne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500