sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Przeciw ekoterrorowi

Przeciw ekoterrorowi

Wywietleń: 719
Podczas pamiętnej telewizyjnej debaty rywale do posady głowy państwa przedstawili swe programy, którymi raczej nie zaskoczyli telewidzów. W poczcie rywali Andrzeja Dudy recenzenci „głównego nurtu” wyróżnili „buntowniczy” występ Pawła Tanajny, natomiast moim zdaniem najsensowniej, najdojrzalej zabrzmiały wypowiedzi Mirosława Piotrowskiego (kandydata niezależnego) oraz Krzysztofa Bosaka z Konfederacji.

Tym razem – o Bosaku. Otóż tydzień temu wystąpił on z ważną inicjatywą – w obecnych warunkach ogarniającej pół świata pandemii i towarzyszącego jej kryzysu gospodarczego – wyjątkowo celną. Bosak proponuje, by w imię ratowania gospodarki Polska wypowiedziała Pakiet Klimatyczny, a zwłaszcza wymyślony ostatnio tzw. Zielony Ład – projekt potwornie drogi, dla środkowej Europy wręcz zabójczy, bo przewidujący na najbliższe dziesięciolecie skokowe ograniczenie emisji CO2 przez kraje Unii Europejskiej. Wymuszona rezygnacja z energetyki opartej na węglu i zastąpienie go źródłami odnawialnymi. Oznacza to dla Polski przyśpieszony wzrost cen energii, a więc rozwojowy regres.

Zasady klasycznej fizyki mówią, że temperaturę, zatem klimat na naszej planecie dyktuje Słońce (im więcej na nim plam, tym cieplej na Ziemi), zaś dwutlenek węgla towarzyszy ociepleniu, ale nie jest jego przyczyną! Zmiany klimatu możemy przewidywać, ale Słońca nie przyćmimy… Zatem z punktu widzenia nauki walka z dwutlenkiem nie ma sensu. Jednak badacze na usługach globalistów z uporem głoszą pogląd, że sprawcą zmian klimatu jest dwutlenek i to akurat ten emitowany przez działalność człowieka.

Z gróźb klimatystów kpią sobie wielkie światowe mocarstwa z USA (Trump otwarcie wycofał się z Umowy Klimatycznej) i Chinami na czele oraz cały Trzeci Świat. Tylko krajom Europy sterowanym z Brukseli udało się narzucić bezsensowne ideologiczne rygory. Jakby powietrze nad najmniejszym z kontynentów można było wydzielić z atmosfery globu! Tymczasem to właśnie Europę ogarnia największy kryzys ekonomiczny.

„Wzywam rząd polski, by odważnie odrzucił unijne regulacje i przedstawił ten projekt na forum UE, by asertywnie, tak jak Czesi, bronił naszych interesów na arenie europejskiej. Wzywam polski Sejm, by podobnie jak czeski senat, uchwalił odpowiednią uchwałę w tej sprawie!”- apeluje kandydat na prezydenta RP Krzysztof Bosak. Polityka to sztuka wykorzystywania również niepomyślnych sytuacji. W tym akurat przypadku koronawirus i kryzys może być szansą na wyjście z klimatycznej pułapki. Nie tylko dla Polski.

PS Warto zauważyć, że Niemcy (wbrew własnej frazeologii) ukończyły właśnie budowę potężnej elektrowni na węgiel brunatny! ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

@do szkoły!
et al.: wasza protekcjonalność jest irytująca nie dlatego że infantylna ale dlatego że w hejterski sposób zarzucacie innym obskurantyzm gdy to wy jesteście źródłem obskuranckiej propagandy opartej nie na nauce ale chciejstwie czarodziejstwie domorosłych eko-teoretyków z których większość miała kłopot nawet z zdaniem matury że o uzyskaniu dyplomu jakiejś uczelni nie wspomnę. ^Fakty: #silnik spalinowy nie spala powietrza - spalany jest tlen który stanowi objętościowo 21% powietrza, gdyby nie 78% azotu w powietrzu to można byłoby myśleć o większej sprawności silników spalinowych. #CO2 nie jest głównym gazem cieplarnianym - głównym gazem cieplarnianym jest para wodna #obiektywne dane naukowe pokazują że jednym z głównych źródeł gazów cieplarnianych są źródła naturalne w Afryce #Polska nie jest w pierwszej dziesiątce krajów emitujących CO2 - regularnie krajem europejskim który pojawia się w pierwszej piątce emitentów gazów cieplarnianych są Niemcy. #Polska należy do dwójki krajów europejskich najszybciej redukujących emisje CO2. #Koszt realizacji postulatów dekarbonizacji Polski oznacza dla Polaków konieczność wydania co najmniej 550 miliardów Euro - beneficjentami tych wydatków będą państwa bogate, te które posiadają monopol na nowoczesne technologie (rozwijały je od początku lat 70 korzystając z faktu izolacji takich krajów jak Polska a wiec zyskały na dyskryminacji gospodarczej). #Prędkość redukcji emisji CO2 (dekarbonizacji) powinna wynikać wprost z długu środowiskowego - uzgadniając początek rewolucji przemysłowej - to jedyny sprawiedliwy sposób radzenia sobie z tym problemem - nie rozumiem dlaczego Polacy maja spłacać kosztem swojego życia i zdrowia długi środowiskowe zaciągnięte przez np Niemcy czy UK w sytuacji gdy to nie Polska korzystała z tej rabunkowej eksploatacji środowiska. Będę wdzięczny lewicowym wrażliwcom za wytłumaczenie dlaczego mamy spłacać cudze długi. #Klimat nie jest statyczny, to dynamiczny proces a obserwowany w tej chwili spadek aktywności Słońca może w nieodległej przyszłości skutkować być może nawet małą epoką lodowcową. #Ludzkość nie posiada technologi umożliwiających realizacje postulatów dekarbonizacji w sposób nie powodujący znacznego obciążenia środowiska - nie mamy przyjaznych środowisku sposobów na produkcje i gromadzenie energii zwłaszcza jeśli uwzględni się cały bilans środowiskowy. Mógłbym tak jeszcze długo ale po co? przecież was brzydzi nauka - lepiej powtarzać ten obłąkańczy ekobełkot i uprawiać ekohejt.
2020-05-28 11:48:54
do @ 2020-05-26 22:58:19
- zaloguj sobie do "ekologicznej" główki iż są tacy na zemii, którym jest wszystko obojętne oprócz zwiększania własnego konta w banku. Gdyby myśleli inaczej to nie chcieli by "uszczęśliwiać" ludzkości - temat rzeka. "Naprawę przyrody" należy zacząć od wprowadzenia zasady; - syf ma pozostać tam gdzie jest wytwarzany, bez możliwości "eksportu" i "kupowania". Jeszcze raz, tzw. decyzje polityczne to "pijar" tych co mają "kasę". Kropka.
2020-05-28 08:39:05
rodlo
Po prostu "czerwone" komentarze z "czerwonego" zawsze szczecina..stanowisko, na bagnetach przywiezionych, ubeckich elit
2020-05-27 22:42:15
@ @ 2020-05-26 22:58:19
Masz zrozumieć, że zagrożenie jest wydumane, a na twoim strachu ktoś chce zarobić.
2020-05-27 13:54:07
@ 2020-05-26 22:58:19
Mam rozumieć, że ci co podejmują "decyzje ekonomiczne" na tej samej planecie co my nie żyją, albo mają już przygotowaną kosmiczną "arkę Noego" na której sobie odlecą na inną, czystą i zdrową planetę, kiedy już swoje zarobią?! Widzisz jedynie grę interesów, to kup sobie długie życie w zdrowiu.
2020-05-27 08:06:55
do @ do szkoły!
- dobre (specjalnego znaczenia), cyt. "O decyzjach politycznych się nie wypowiadam." Gdybyś "ekologicznie" ruszył kiepełą to byś musiał stwierdzić iż nie ma "decyzji politycznych". Owe wymienione "decyzje polityczne" to przykrywka i reklama decyzji ekonomicznych! Ktoś musi zarobić, a ktoś stracić, reszta to "pijar" zwany "decyzja polityczna". Tyle na wstępie dla "ratujących świat".
2020-05-26 22:58:19
@TZ
To teraz policz ile m3 powietrza spala jeden silnik spalinowy w godzinę i co emituje w zamian. Ja wiem, że ty jesteś rośliną i na CO2 spokojnie pojedziesz, ale co z ludźmi?
2020-05-26 21:52:34
TZ.
Właśnie, panie czy pani "do szkoły!" Do szkoły i to już! Uczyć się! Dwutlenek węgla jest koniecznym składnikiem atmosfery, który umożliwia egzystencję i wzrost roślin. To, co my wydychamy czy wypuszczany przez komin, jest absorbowane przez rośliny i oceaniczny plankton. Poza tym dwutlenku węgla jest w atmosferze ułamek procenta i nie ma on zauważalnego wpływu na klimat.
2020-05-26 16:40:13
do szkoły!
Panie Ławrynowicz, proszę sobie przypomnieć - albo opanować jeśli Pan ich nie znał - "zasady klasycznej fizyki" na które się Pan powołuje. Słońca faktycznie nie przyćmimy, natomiast ile docierającej z niego energii zostanie odbite, ile i w jakich pasmach dotrze do których warstw atmosfery, zależy od jej aktualnego składu, a ten w coraz większym stopniu kształtujemy my,ludzie. Ze zdjęcia sądząc, ani Pan ani ja większych kataklizmów nie doczekamy, ale jeśli ma Pan dzieci i dobrze im życzy..... O decyzjach politycznych się nie wypowiadam.
2020-05-25 19:27:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum