Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Przebudzenie będzie przykre

Data publikacji: 2023-11-06 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2023-12-23 05:55

Sporo wskazuje na to, że centrum dyrygujące światem realizuje właśnie plan Machiavellego. Tenże strateg wszech czasów zalecał władcom swej epoki z jednej strony sączyć ludowi dobrodziejstwa po kropelce (aby pamiętali ich smak), kary zaś, nieszczęścia aplikować hurtem – aby nie odważyli się wierzgnąć przeciw władzy.

Polska, po wyborczym kociokwiku, niebawem zbudzi się ze snu, niestety, o mglistym poranku, w mroku niedobrych przeczuć. Wielość aplikowanych nam opresji sugeruje, że ich sprawcy chcą ludzkość sparaliżować wszechstronnym chaosem.

Oto właśnie unijni decydenci – dwa euromocarstwa, Niemcy i Francja, przy poparciu większości członków UE, postanowiły obecną konfederację państw narodowych przekształcić w federalne imperium. Oznacza to dla Polski rezygnację z resztek niezależności.

Parlament UE zatwierdził już projekt likwidujący wymóg jednomyślności w uchwalaniu ustaw, dotyczący aż 65 dziedzin, a w listopadzie zajmie się kształtem nowego traktatu. Ależ się śpieszą…

Gdy w najważniejszych kwestiach dobrowolnej wspólnoty braknie prawa weta, owa wspólnota traci cechę dobrowolności. Tak to w mętnej jesiennej mgle rodzi się Rzesza niemiecko-francuska, do bólu nowoczesna, globalistyczna, przyjazna wszelkim dewiacjom, bezlitosna dla tradycji w każdym wymiarze… Zmiana traktatów odbierze Polsce prawo do samodzielnej polityki zagranicznej, zarządzania bezpieczeństwem, obronnością, granicami, lecznictwem publicznym, oświatą(!), ochroną środowiska (rolnictwo!), lasami, tzw. bioróżnorodnością (nie ruszaj chwastów przed domem!), energetyką, przemysłem… i bankowością. Złotego zamienią nam na euro, które chcą czym prędzej uczynić walutą cyfrową CBDC.

Razem z suwerennością pójdzie do kosza jakże niedoskonała, ale przecie n a s z a polska Konstytucja, ze „staroświeckimi” wartościami (np. ochroną życia nienarodzonych). Słowem, rodakom pozostanie chyba tylko wolność pokiwania palcem w bucie.

Proces budowy Nowego Porządku Świata dokonuje się poprzez precyzyjnie zaplanowany chaos – jednoczesny upadek wszystkich dziedzin cywilizacji, po którym ma wejść hasło „odbudujmy lepiej” (Build back better). Zręby tej konstrukcji widać już w Chinach, Kanadzie i Australii, a także w amerykańskiej Kalifornii.

Warto zauważyć, że dopiero w ostatnich dniach kampanii wyborczej media głównego nurtu ujawniły groźbę, jaka zawisła nad polską niepodległością. Do końca rządzący grali rolę strażników narodowej tradycji, nie ujawniając, że ulegli naciskom komunizującej się… Ameryki i podpisali podyktowany przez Niemcy eurocyrograf na polską duszę.

Chyba tylko cud mógłby powstrzymać długo planowane zamysły euroglobalistów… W polskim nowym sejmie zdobyły większość stronnictwa liberalno-lewicowe. Przypominam sobie, z jaką gorliwością owe gremia wspierały covidowe represje i jak zagrzewały rząd do ich zaostrzenia… Niestety, zawsze solidarni z wszelkimi siłami nieubłaganego postępu nasi covidowi eksperci na sygnał centrali WHO znów podnoszą głos, wieszcząc kolejną odsłonę „pandemii”. Doprawdy strach się bać.

Po Zaduszkach jakiejś iskry nadziei można by szukać w strofie z III części Mickiewiczowskich „Dziadów”: „Czy zła myśl wygra, czy dobra pokona, jutro się w mowach i dziełach pokaże”. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

mbc
2023-11-13 17:24:52
Unia przyczynia się do dobrobytu, ale do czasu. Po osiągnięciu pewnego pułapu przyczynia się raczej do stagnacji lub, jeżeli przegrywa się konkurencję z najsilniejszymi, do zubożenia. Grecja i Włochy są tutaj dobrymi przykładami.
wert
2023-11-13 06:52:46
My Polacy chcemy być częścią silnej Unii Europejskiej. Pokazaliśmy to wyraźnie w wyborach. Im potężniejsza Unia tym potężniejsza Polska.
@Racjonalista
2023-11-07 18:26:52
A po ile jest kg cukru na Białorusi? Oglądasz to co chcą żebyś oglądał i wiesz tyle ile ci pozwolą, masx prawo wiedzieć to co chcą żebyś wiedział. Twoje bogactwo jest w większości na kredyt który bedziesz spłacał aż do śmierci. Bogaci to są ci ktorych stać na kilka prywatnych odrzutowców i na to by wykupić sobie prawo do emisji CO2. Ty za niedługo bedziesz siedział w 15 minutowym ghetto. Taki zarobiony jesteś że nie wiesz co ci szykują ci którzy chcą żeby ci było dobrze.
@pisomatołek
2023-11-07 12:34:33
Mentalność niewolnika, który musi mieć pana nad sobą. To chyba o takiej mentalności wspominał Radosław Sikorski mówiąc o murzyńskości Polaków. Współczuję.
@pisomatołek
2023-11-07 08:38:21
Jeśli liczysz że eurokołchoz będzie bogaty więc przynajmniej skorzystasz to nie, nie skorzystasz, eurokołchoz będzie coraz biedniejszy a ty razem z nim. Nie masz własnej wyobraźni, trudno, zdarza się, obejrzyj kilka filmów które jeszcze 20 lat temu wydawały się absurdalne a dziś można zauważyć już fragmenty ich urzeczywistniania się... Ja pamiętam bardzo dobrze komunę i właśnie ona wraca... Na moich oczach komuchy z zachodu jadąc na oparach dobrobytu wypracowanego w koloniach budują kołchoz.
Racjonalista
2023-11-07 06:06:59
Jak można zrównywać rodzinę do narodu. To chyba zboczenie, właśnie narodowców.Dlaczego mam czuć cokolwiek pozytywnego do Kaczyńskiego czy Ziobry czy księży pedofili. Dlaczego mam uciekać z Polski mi tu dobrze. Tyram w własnej firmie ale nie za drobne. Polskę "wyprzedają" od Balcerowicza w 1990, 33 lata. Tylko dlaczego ta wyprzedaż zrobiła dobrze naszej gospodarce? Na Białorusi nie prywatyzowali, mają swoje cukrownie i co są dzięki temu bogatsi?
pisomatołek
2023-11-07 01:59:32
lepszy eurokołchoz od najlepszego moskoviikołchozu, to już przez prawie 400 lat przerabialiśmy ze skutkiem wiadomym. A wielki dziększynny pomnik od włościan za uwłaszczenie w 1864 roku dla cara Aleksandra Ii przed klasztorem na Jasnej Górze to dopiero w wolnej Ii RP rozebrano.
@Racjonalista
2023-11-06 21:29:44
A rodzina jest dla ciebie ważna czy też masz ją w takim samym poważaniu jak naród? A naród to taka rodzina tylko większa. Nie wiedziałeś? Co bronić przed UE? Cukrowni, kopalń, węgla, taniej energii, energetyki już nie obroniłeś. Już straciłeś. Następne w kolejce jest budownictwo leśnictwo, rolnictwo, złotówka. Nie prześpij!
@Racjonalista
2023-11-06 21:29:23
Jeśli nie wiesz co to są wartości narodowe to pretensje miej do rodziców. Nie rozumiem takich jak ty - męczysz się w tej Polsce zamiast wyjechać, zostać obywatelem innego kraju i zrezygnować z obywatelstwa polskiego... Tyrasz od 24 lat ale nie zrobiłeś nic by nie być zaściankiem i burakiem? Ja byłem wiele lat i wróciłem bo chciałem - jedź tchórzu, spróbuj jak to jest - ale nie zmuszaj nas wszystkich żebyśmy byli migrantami we własnym kraju.
@Racjonalista
2023-11-06 21:23:22
A skąd czerpiesz przeświadczenie że kogoś w Berlinie, Brukseli obchodzi twoje chciejstwo? Dlaczego uważasz że buce i antyklerykały z Berlina czy z Brukseli są lepsze niż nasz rodzime buce i klerykały? Dobrobyt? A jaki? Przecież za chwilę ceny żywności pójdą w górę - lewica brukselska uważa że ceny żywności są za niskie, do 2030 roku Polacy muszą wydać 570 miliardów Euro na realizację tego dobrobytu - z twoich pieniędzy będą te miliardy brane. Ty jesteś racjonalista? Chyba w racjonowaniu porcji.
Racjonalista
2023-11-06 20:33:07
Co to są wartości narodowe? Dlaczego polskie są najważniejsze i najlepsze? Czego trzeba bronić przed UE? Co jest zagrożone?Zaściankowość?Buractwo? Ogórki kiszone? 25 letnie VW w TDI? Co do tyrania. Tyram już 24 lata, przyzwyczaiłem się, taki los biednych z domu.
@Racjonalista
2023-11-06 18:43:12
Przecież ty żadnego dobrobytu nie będziesz miał. Będziesz tyrał i swoje dobra oddawał na dobrobyt tych, którzy tym trzęsą. Prąd droższy 3x przez 3 lata wyłącznie za sprawą UE buduje twój dobrobyt czy ubóstwo? A wywóz śmieci? A nowe normy budowlane? A zakaz samochodów? A nakaz zmniejszenia produkcji rolnej (ceny!) i wiele, wiele innych. Czujesz się bogatszy? Serio?
Racjonalista
2023-11-06 17:43:59
Większość Polaków, co pokazały wybory chce ściślejszego powiązania kraju z UE. Kuratela Brukseli pozwoli uniknąć rządów takich buców i klerykałów jak PiS. Co to są te mityczne wartości narodowe, dlaczego mniejszość je nam narzuca? Ludzie chcą żyć w dobrobycie, tylko to się liczy. Robienie z Polski Chrystusa narodów jest śmieszne i żałosne. Wolę Brukselę, Berlin i Paryż od Mińska, Moskwy czy Podkarpacia.
Najwyższa pora
2023-11-06 17:19:25
na ewakuację z eurokołchozu. Tylko jak tego dokonać jak 90% wyborców powierzyło swój głos partiom, którym "europa" jest najpotrzebniejsza. Polska niekoniecznie.
Federalne?
2023-11-06 14:21:43
W tym projekcie nie ma nic federalnego, członkowie federacji są sobie równi a w UE nie ma równości państw, są państwa bogate ktorym wolno dużo, są państwa duże ktorym wolno więcej i są państwa duże i bogate którym wolno właściwie wszystko, są też takie państwa jak Polska którym wolno albo się zgadzać i siedzieć cicho albo nic im nie wolno bo traktowane są rasistowsko jak kolonie państw bogatych. UE to neokolonialna struktura oligarchiczno-biurokratyczna, z demokracją fasadową i pozorami prawa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500