środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Pora na czyn

Pora na czyn

Wywietleń: 640

Dlaczego tylko 43 proc., a nie 55 czy 70 proc., dla tak aktywnego, w sumie niezłego prezydenta, jak Andrzej Duda?

Przypomnę. Latem 2017 roku obecny nasz prezydent swym zgoła nieoczekiwanym odrzuceniem (zawetowaniem) dwóch ważnych ustaw powstrzymał wartki nurt reform w sądownictwie, skutecznie zahamowując proces oczyszczania augiaszowej stajni polskiej Temidy. Efekt owego weta ciąży wszystkim zwykłym Polakom do dziś.

Zardzewiała komunistyczna machina sądownicza, bezkarnie przeforsowana przy „okrągłym stole”, wciąż blokuje postęp w doskonaleniu państwa, utrudnia ludziom życie, daje asumpt do obcej ingerencji w sprawy Polaków…

Natomiast można zrozumieć, że długów frankowiczów prezydent umorzyć nie był w stanie. Nawet z pomocą bankiera Morawieckiego.

Jak przewidywały sondaże, Duda wygrał przedbiegi i teraz staje przed połączonymi siłami opozycji w osobie R. Trzaskowskiego – poza miłym wyglądem – człowieka bez wyrazistych cech, silnego swą nijakością, ale cieszącego się (wyniki wyborów) poparciem ludzi z dużych miast oraz – co najdziwniejsze – najmłodszej grupy wyborców, urodzonych na przełomie wieków, w już niepodległej Polsce! Dlaczego właśnie oni, mimo dopłat, zwolnień podatkowych dla młodych, ambitnego programu inwestycji – wybrali przedstawiciela „lemingradu”?

Czy rzeczywiście współczesna polska młodzież chce – jak Trzaskowski – mieć nowoczesny port lotniczy w Berlinie, a nie w centrum Polski i  kierować się przepisami UE, a nie polskiej konstytucji? Pamiętam własną młodość, więc nie chce mi się wierzyć…

Tak czy owak Duda, no i PiS, mają niełatwy orzech do zgryzienia. Wbrew temu co sufluje mistrz obłudy Gowin i jego krąg, uważam, że ustępstwami wobec „liberałów” Duda nic nie zyska, raczej straci.

Dobrze, że uparcie przypomina swe zasługi, przywołuje fakty. Mocniej niż słowa jednak przemawia czyn. Najlepiej znajdujący się w zasięgu ręki, taki, o którym wszyscy mówią, ale nie kwapią się go wykonać.

Na przykład to, na co inne kraje Unii już się odważyły…

Cała prawica oraz zwykli obywatele wychowani w polskiej tradycji chcą odrzucenia nieopatrznie przyjętej przez nasz kraj w 2015 roku Konwencji Stambulskiej. Otóż na pozór mająca jedynie chronić kobiety przed przemocą domową, w istocie zobowiązuje sygnatariuszy – do zgodnej z zaleceniami WHO – walki z tradycyjną rodzina i do wprowadzenia ideologii LGBT do szkół! Ową konwencję, jako bombę podłożoną pod normalną rodzinę, odrzuciły ostentacyjnie Węgry, Słowacja, Czechy, a więc poza Polską wszystkie kraje wyszehradzkie, a także Bułgaria!

To pole do inicjatywy ustawodawczej prezydenta.

I  kwestia niemniej ważna… Pamiętam jak Duda,w obliczu nacisków Brukseli, wsparł zapewnienie pani premier Szydło, że Polska nie zrezygnuje z eksploatacji swego bogactwa naturalnego, czyli węgla. A dziś zarówno rząd, jak i prezydent o tym milczy, chociaż Niemcy, nie przestając strofować Polski za słabe tempo dekarbonizacji, zbudowali u siebie gigantyczną elektrownię węglową! Dziś wielomilionowy Śląsk czeka na potwierdzenie ważnych obietnic wyborczych.

Prezydencie, słuchaj ludu. Nie daj się! Wygraj! Bo alternatywa w postaci utrwalonego konfliktu rządu z opozycyjnym prezydentem oznacza paraliż państwa! ©℗

Janusz Ławrynowicz

Komentarze

5th_element do anonima, który pisał 2020-07-09 19:55:53
Strasznie tania ta twoja psychologia. Wstydzę się i brzydzę Hitlera, obrzydzenie złem, także w wykonaniu PIS jest normalnym odruchem normalnych ludzi. W zach-pom wygrał Trzaskowski, na Dudę głosowali zabużanie i poborcy zapomóg. Proszę iść do pracy i nie kręcić.
2020-07-21 12:06:42
popieram
Pora na czyn i odsunięcie raz na zawsze nieudolnego Dudy od koryta.
2020-07-10 08:38:24
krótko
Polska potrzebuje silnego prezydenta. Słaba marionetka Duda musi odejść.
2020-07-10 08:26:45
B. DOBRZE
Popieram
2020-07-10 00:36:42
aligator
Szanowny Panie Redaktorze, proszę nie brać sobie do serca obelg, na które Pan nie zasłużył. Opublikowany tekst objaśnia realia bez promowania władzy. Nie wszyscy go zrozumieli...Podoba mi się wpis art'a. Tych mądrych jest zresztą dużo więcej. Ich autorów ucieszy sukces wyborczy PAD i zarazem sukces Polski. Pan R.Trzaskowski to jest taki gość, który ledwie zaczął a już mamy go dość!
2020-07-09 23:21:04
@5th_element
tacy co wstydzą się za innych zazwyczaj nie wstydzą się za samych siebie... w pierwszej kolejności zacznij się wstydzić za samego siebie i za zło które czynisz - bliźnimi i wstydem za ich grzechy zajmij się gdy wtedy gdy nie będziesz czynił zła ty sam.
2020-07-09 19:55:53
art
Trzask to bezmyślna ciemięga,na dodatek kłamliwa.Nie pamięta że 4 lata temu był posłem i za czym głosował.Mało tego twierdził że 500+ obciążą budżet panstwa ,a teraz nagle jest za.Proszę panstwa te typ w żywe oczy kpi sobie z ludzi,a wy chcecie na niego głosować?Trochę szacunku do samego siebie.I uwaga do osoby,która napisała że Duda uniewinnił pedofila.Proszę nie powtarzać kłamstw,tylko się doinformować.
2020-07-09 16:19:11
TZ.
Rozważanie czy lepszy Duda czy Trzaskowski należy oprzeć na jakichś merytorycznych podstawach. No to spytajmy co teraz jest w polityce polskiej na topie, na co prezydent ma wpływ? Na pewno ma mało do gadania w polityce wewnętrznej - to jest domena rządu. Więcej ma jednak do powiedzenia w polityce zagranicznej, a w tej kwestii najważniejsze są: stosunek do roszczeń żydowskich, do Ukrainy i do preferencji nieheteroseksualnych, które nie wiadomo (a właściwie dobrze wiadomo) dlaczego są przedmiotem szczególnego hołubienia przez niektóre wpływowe państwa i różne międzynarodowe gremia, tak że stały się wręcz polem uprawiania polityki globalnej. Jeśli idzie o Polskę, to polska racja stanu w tych kwestiach kształtowana jest - wyjątkowo zgodnie - w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Berlinie, a zadaniem prezydenta jest jej realizacja. Jak to wyglądało przez ostatnie pięć lat - wiemy. A w nadchodzącym pięcioleciu? Można z prawdopodobieństwem bliskim pewności założyć, że zarówno pan Duda jak i pan Trzaskowski będą ze wszystkich sił dowodzić, iż są godnymi strażnikami żyrandola w Pałacu Namiestnikowskim bez względu na to, co mówią w czasie kampanii. Nie mają wyjścia, bo w razie nieposłuszeństwa dozór nad żyrandolem może im być odebrany. Tak więc "point de reveries, messieurs!" jak powiedział car Aleksander II Romanow do witających go Polaków ("a myśmy myśleli..."), co się wykłada: "żadnych marzeń, panowie!". W epoce równouprawnienia należy jeszcze dodać: "i panie". I skierować to carskie przesłanie do wszystkich wyborców, moszczących się już w dołkach startowych przed niedzielnym wyścigiem do urn.
2020-07-09 14:34:35
5th_element
Mam nadzieję, ze takich pismaków jak Ławrynowicz pochłonie odchłań zapomnienia. Nie chce się wstydzić za faszystów z pis.
2020-07-09 13:54:49
@tfuu i reszta
wg postępowców pedofilia jest taką samą orientacją seksualną jak homoseksualizm - zapoznajcie się z pracami naukowymi środowisk które kilkadziesiąt lat temu podjęły w demokratycznym głosowaniu decyzje o wykreśleniu homoseksualizmu z rejestru chorób, te same środowiska w tej chwili coraz częściej mówią o konieczności wykreślenia pedofilii. Idę o zakład że za 20 lat, po sukcesie ideologii LGBT+ pedofilia przestanie być kryminalizowana, zresztą już teraz pedofilia homoseksualna jest akceptowana w materiałach WHO (chodzi o stosunki seksualne miedzy mężczyznami starszymi i tymi od 11 roku życia). Chętnie udostępnię tytuły publikacji naukowych oraz oficjalnych materiałów WHO jeśli jesteście zainteresowani.
2020-07-09 08:59:53
tfuu
Duda uniewinnia pedofilów - nie chcę takiego prezydenta!
2020-07-09 08:04:37
Patriot
Tak trzymać Redaktorze, patriotycznie jak zawsze. Mamy świadomość, że jest to bezwzględna walka dwóch cywilizacji a prościej: walka dwóch Testamentów: Starego i Nowego. Liczymy na Pana orędowanie i perswazje.
2020-07-08 23:18:31
aligator
Podzielam Pana Redaktora uwagi a zwłaszcza końcową konkluzję. Mamy dobry rząd, potrzebujemy rozumnego i rozumiejącego prezydenta - Andrzeja Dudy. Należy wykorzystać dobry czas dla Polski.Tylko zgoda buduje.
2020-07-08 22:51:51
@Mam dość!
To nie czytaj. Jest wolność słowa, do której - jak widać - nie dorosłeś.
2020-07-08 19:41:41
Polak
Jedyne LGBT na jakie się zgodzę to w mojej parafii u księdza. Inne niepolskie odłamy precz!
2020-07-08 15:42:42
Polak
Panie redaktorze.Zgadzam się z Panem.Prosze nie słuchać tych którzy głosują na KODziarska PO połączona z Tęczowymi rewolucjonistami.Nie pozwolimy na Polskę jako Republikę LGBT I uzależnionąod Merkel.Tylko to zapewni nasz Prezydent Andrzej Duda.Nie dla marionetki Sorosa i Tuska!
2020-07-08 13:38:40
kapis21
Panie Ławrynowicz dlaczego Pan w tym wieku jest taki durny?
2020-07-08 10:44:23
@nadąsaniwyborcyTrzaskowskiego
na jednego redaktora Ławrynowicza przypadku kilku redaktorów o poglądach przeciwnych - wasza tolerancja jest jak zwykle selektywna i wybiórcza i dotyczy wyłącznie tych którzy mają poglądy zbieżne z waszymi - prawdziwi z was euro_demokraci.
2020-07-07 12:09:43
wir
Trzaskowski nie da rady.Nie pomogą żadne układy. Tylko Duda, bo jemu się uda.
2020-07-07 09:33:45
Jędruś
Kurier staje się pisowskim szłatmawcem.Drukując teksty p.Ławrynowicza na swoich łamach agitujecie do głosowania na PAD-a i dzięki temu macie jednego /następnego/ czytelnika mniej.
2020-07-07 08:50:49
Racjonalista
Choć nie zgadzam się z poglądami Redaktora cieszy mnie, że można je poznać. Są tak oderwane od rzeczywistości, że wymrą wraz z pokoleniem Redaktora.
2020-07-06 21:56:56
@Nigdy więcej Dudy
Tylko Rafał Trzaskowski daje gwarancję prezydenta niezależnego od Polski i Polaków bo zależnego od swoich zagranicznych dobroczyńców i mecenasów, prezydenta silnego swoją polonofobią czemu Rafał Trzaskowski wiele razy dawał rzeczywiste dowody...
2020-07-06 14:11:18
Mam dość!
Typowa agitka propagandowa starego pis...elca. Czemu Kurier udostępnia łamy dla potrzeb wyborczych PIS-u?
2020-07-06 13:44:11
Nigdy więcej Dudy
Nigdy więcej tego marionetkowego łamacza Konstytucji RP trzymanego na krótkiej smyczy przez Kaczyńskiego. Polska potrzebuje niezależnego, silnego prezydenta, a taką gwarancję daje tylko Rafał Trzaskowski.
2020-07-06 12:00:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum