wtorek, 01 grudnia 2020r.

Osaczeni w unijnym raju

Polska znów w osaczeniu. Nic nowego pod słońcem. Po II wojnie światowej, gdy chcemy coś ulepszyć, posprzątać, zmienić złe prawo, słowem umocnić państwo, wtedy zza miedzy – niegdyś wschodniej, dziś również zachodniej – podnoszą się oburzone głosy zagranicy. Jak w piosence Jana Pietrzaka o „sąsiadach pukających w ściany, gdy chcemy sobie pogadać o sprawach, które dobrze znamy”.

Po wejściu do NATO i Unii Europejskiej wolno już Polakom rozmawiać do woli, nawet snuć najśmielsze rojenia o wielkości… Ale wszelka próba przekucia słów w czyny podrywa cały „postępowy” Zachód na równe nogi. Zwłaszcza zamiar reformowania państwa sprawia, że grono szacownych europosłów głośno protestuje. A w trop za nimi – rząd unijny, czyli Komisja Europejska.

Reakcyjni konserwatyści, narodowcy, staroświecka prawica od Ojca Rydzyka, oni wszyscy, wbrew entuzjazmowi „postępowych katolików” ostrzegali nas przed Unią, przed ideologią neokomunizmu, która w latach 90. wraz z desantem liderów rewolucji obyczajowej 1968 odrzuciła chadecki kurs Schumanna, stawiając na lewicowy radykalizm komunisty Spinellego.

Większość Polaków przekonały słynne słowa Jana Pawła II „Polska powinna wstąpić do Unii Europejskiej na równych prawach”. Co ciekawe, drugą, najważniejszą część sentencji, prounijne media wyciszyły. Jesteśmy więc w Unii. Póki rządzący III RP potulnie słuchali rozkazów Brukseli, elita Zachodu nas chwaliła, po cichu grabiąc bezlitośnie. Dopiero rok temu francuski ekonomista T. Picketty wyliczył, że przez szesnaście lat uczestnictwa nasz kraj wpłacił do Unii dwa razy więcej niż otrzymał w dotacjach! Kto słyszał lub czytał tę informację w rządowych lub opozycyjnych mediach III RP? Wszyscy rządzący Polakami po 1989 odpowiadają za nasz podrzędny status w UE.

Polska obudziła się z letargu. Na razie ekipie Kaczyńskiego udało się odrzucić przymus relokacji imigrantów i opóźnić realizację idiotycznego programu eliminacji paliw kopalnych. Natomiast już piąty rok toczy się walka o uzdrowienie sądownictwa, odebranie grupie zawodowej sędziów przyzwolenia na łamanie prawa. Otóż wbrew woli narodu, opozycja totalna i zagranica chcą, by w Polsce (jako jedynym kraju Unii) kasta sędziowska była nadal samorządna i bezkarna. Stąd demonstracje, protesty i obstrukcja parlamentarna – dozwolone w ramach demokracji. Niestety, opozycja, jak ongiś zdradziecka Targowica, już po raz drugi wzywa do interwencji zagranicę, ostatnio zaś poparła unijne sankcje finansowe przeciw własnemu państwu!* Państwo polskie, choć osaczone w wymarzonym unijnym raju przez obcych i swoich w obcej służbie, po prostu korzysta z tej dozy suwerenności, jaką daje Traktat Lizboński i Protokół Brytyjski. We własnym kraju róbmy swoje! ©℗

* Notabene europosłowie wszystkich innych krajów, choć z przeciwnych partii, w sprawach własnego państwa na forum Unii trzymają sztamę.

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

zed
2020-01-31 07:37:37
Prawdziwym problemem dla Polski jest konkordat z państwem watykańskim. W jego wyniku Polska ponosi olbrzymie straty.
@gfdg
2020-01-30 22:10:57
Ten sam co dał tobie - a dyskusje możesz kończyć - widzę że nie masz żadnych merytorycznych argumentów więc wycofujesz się na z góry upatrzone pozycje - co do wtrętu o PZPR - gdybym należał do PZPR to pewnie dziś łaziłbym z plakietka KOD i apelował o przywrócenie przywilejów dla byłych SBeków - ja nie będę opowiadał o swoim styropianowym "bohaterstwie" - to nic ze drukowałem i rozrzucałem ulotki pod koszarami ZOMO - miedzy nami jest fundamentalna różnica w podejściu do rozliczenia zbrodni komunistycznych, do lustracji - dzięki takim jak ty mamy teraz różnych Kryżych , Piotrowiczów , Rzeplińskich , Iwulskich... ********************** A specom od ekonomii zadaje proste pytanie - dlaczego skoro dostaliśmy tak dużo pieniędzy z UE to dług publiczny po naszym wejściu do UE wzrósł o 150 miliardów Euro (co razem z kwota dotacji powinno oznaczać wzbogacenie Polski o jakieś 300 miliardów Euro czyli drobne 1.2 biliona zł - gdzie są te pieniądze? - gdzie inwestycje warte 1.2 biliona zł? Wyrażam nadzieję że choć o prywatny budżet domowy dbacie lepiej niż o budżet Polski ale ja się nie martwię, to wasze dzieci i wnuki będą spłacać to zadłużenie - wtedy zrozumiecie, zrozumiecie też że Szczecin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce tylko że tych pieniędzy nie widać - nawet niedawno remontowane chodniki są krzywe do tego stopnia że zdrowej osobie trudno po nich chodzić, w środkach komunikacji publicznej w Szczecinie obowiązują 3 różne strefy czasowe, nie działa kosztowny system informacji, fatalna organizacja ruchu...
TZ.
2020-01-30 15:59:10
Poziom rozumienia prostych mechanizmów ekonomicznych jest żałosny. Między Polską a Unią nie zachodzi prosta relacja: wpłaciliśmy tyle, otrzymaliśmy tyle. Otrzymaliśmy w dopłatach unijnych więcej niż wpłaciliśmy w formie składek. Tyle że większość z tego co otrzymaliśmy wróciło do bardziej rozwiniętych krajów Unii, głównie Niemiec, w postaci wypłat dla firm realizujących inwestycje czy świadczących usługi w Polsce. Dostajemy kasę z Unii po to, żeby trafiła ona do firm niemieckich, francuskich, brytyjskich, włoskich itd. Czyli ostatecznie kasę unijną dostają ww. firmy niemieckie, francuskie, brytyjskie, włoskie itd. Jeśli to się policzy i zbilansuje, to okaże się, że do Unii Polska dopłaca.
gfdg
2020-01-30 14:19:35
Kto ci dał prawo oceniania ludzi!? Również mnie i sędziów... Jest takie prawo psychologii, mówiące o zasadzie projekcji własnego życia na innych i oczywiście ich obwiniania, znaczące też było nieskomentowanie przynależności do PZPR.. Na tym kończę "dyskusję".
ze strony Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej
2020-01-30 13:25:18
Unia Europejska jest wspólnotą krajów, które się różnią, mierzą się z wieloma wyzwaniami ale jednocześnie są świadome pozytywnych efektów współpracy. Efekty rozszerzenia UE w 2004 roku można oceniać z różnych perspektyw. W wymiarze symbolicznym zakończyło ostatecznie erę historycznych podziałów, w politycznym przyczyniło się do poszerzenia obszaru współpracy, pokoju i stabilności. W aspekcie międzynarodowym wzmocniło pozycję Unii w zglobalizowanym świecie. Wśród zalet dla nowo przyjętych państw należy natomiast wskazać możliwość funkcjonowania w obrębie rynku wewnętrznego oraz pozytywny wpływ rozszerzenia na sytuację społeczno-ekonomiczną. Miarą tego wpływu są oczywiście finanse. Każde z państw członkowskich odprowadza do wspólnego budżetu określoną sumę pieniędzy, która jest następnie rozdzielana np. w formie dotacji dla przedsiębiorstw, dofinansowania ważnych inwestycji publicznych czy projektów naukowych i edukacyjnych. W przypadku Polski bilans tej wymiany jest bardzo korzystny – z budżetu UE otrzymujemy więcej pieniędzy, niż do niego wpłacamy. Do końca roku 2018 Polska osiągnęła dodatnie saldo na poziomie 107,4 miliardów euro, co plasuje nasz kraj na pierwszym miejscu pośród wszystkich państw członkowskich UE.
Bilans finansowy członkowstwa Polski w UE
2020-01-30 13:20:09
W okresie od 01.05.2018 r. do 31.03.2018 r. Polska otrzymała z UE łącznie 147.569.577.008 euro, w tym samym czasie wpłaciła do budżetu UE 48.419.037.427 euro. Oznacza to, że Polska na członkostwie w Unii Europejskiej zyskała na czysto 98.982.338.339 euro. I po co tak kłamać redaktorze?
@co za stek bzdur
2020-01-29 22:17:51
Nie wiem co pięknego jest w nie zrozumieniu relatywnie prostego tekstu... pewnie masz się za osobę wykształcona, kto wie, może nawet uważasz się za elitę... ************* @gfdg Sugeruje na początek może Lorazepam - powiedzmy 2x po 3mg? Pozwoli ci się może to wyciszyć, zmniejszy napady histerii... Jesteś łajza i nic tego nie zmieni - nie rozumiesz prostych zależności Sędzia Juszczyszyn z prawem to jest na bakier ale przecież jako przedstawiciel najwyższej kasty jest ponad prawem więc to on jest prawem. Pamiętaj - na PiS możesz nie głosować, na Dudę możesz nie glosować - co 4 czy 5 lat masz okazje złą władzę usunąć - w wypadku sędziów nie masz nawet takiego prawa - Konstytucja w dała im przywileje których nie ma nikt - jak myślę to wynik tego ze Konstytucje tworzyli de facto przedstawiciele najwyższej kasty - przeczytaj sobie jak precyzyjna jest Konstytucja w zakresie wyboru dwóch pozostałych władz i jak nieprecyzyjna w kwestii wyboru tej trzeciej władzy. Co do reszty - Nie ma znaczenia czy byleś w Solidarności - ważne co zrobiłeś z idea Solidarności po 1989, jak zachowałeś się w stosunku do tych których Solidarność miała bronić, czy protestowałeś przeciw sędziom którzy skazywali działaczy Solidarności, co zrobiłeś by odebrać przywileje SB-ekom mordującym twoich kolegów których ochronił układ okrągłostołowy i twoja najwyższa kasta... właśnie dlatego jesteś łajza bo używasz fragmentów swojego życia do ochrony postkomuny... nie jesteś pierwszy ani ostatni którzy własną piersią chronili zbrodniarzy komunistycznych sprzeniewierzając się temu za co życie oddali: Wanda Kołodziejczyk, Franciszek Zdunek, Zbigniew Szymański, Wojciech Cielecki, Stanisław Kot, , Andrzej Grzywa, Zdzisław Jurgielewicz, Adam Grudziński, Zbigniew Simoniuk, Zenon Bleszczyński , Jacek Jerz, Jan Ziółkowski, Józef Larysz , Ryszard Kowalski , Bogusław Podboraczyński , Andrzej Szewczyk , Grzegorz Przemyk, Zdzisław Miąsko , Andrzej Gąsiewski, Jerzy Marzec , Jan Samsonowicz i wielu innych...
kapis
2020-01-29 16:45:18
Oj Redaktorze przez Ciebie nie kupuję gazety!
5rrrr
2020-01-29 15:17:01
No jak to, to jeszcze nie powstaliśmy z kolan, nie zrzuciliśmy obcego jarzma po tylu latach rządu patriotów, prawdziwych Polaków. Przecież gospodarczo jesteśmy niezależni, mamy kopalnie, budujemy promy, samochody elektryczne z Polski są hitem. W polityce mamy niezależny od prawa TK, podporządkowanych sędziów. Marzenia pana redaktora się spełniają a on wiecznie grymasi.
czytelnik
2020-01-29 14:29:03
Widzę że Pan redaktor czuje się osaczony, ale zaburzenia osobowości naprawdę da się leczyć. Szpital w Zdrojach ma świetnych lekarzy wyspecjalizowanych w leczeniu tego typu dolegliwości.
Kurierze, po co trzymasz takiego człowieka
2020-01-29 13:49:16
Artykuł mało że kłamliwy to jeszcze opluwający Polaków
gfdg
2020-01-29 13:38:50
Człowieku, czy ty poza TVP świata nie widzisz, że ludzie wychodzą i protestują przeciw rządzeniu sądami przez Ziobrę, policz ilu sędziów pamiętających świadomie PRL, obecnie orzeka!Po drugie: ja jako łajza byłem w pierwszej prawdziwej Solidarności, jako łajza zakładałem nielegalny NZS na uniwersytecie, jako łajza byłem mężem zaufania Solidarności na wyborach w 1989 i 1990 r. (a ty co robiłeś, chyba w PZPR byłeś członkiem...). Nie obrażaj też sędziów, którzy są za prawem jak Juszczyszyn, który domaga się ujawnienia rzekomych podpisów do neo-KRS...
wstyd
2020-01-29 10:37:10
Redaktor kala własne gniazdo, a Putin ręce zaciera
@@co za stek bzdur
2020-01-28 23:36:40
No pięknie, pięknie. To rozumiem, że każda opcja polityczna oprócz Kremlofederacji jest za tym by Polska płaciła 2x więcej niż dostaje. Oj człowieku sputnik ci już na głowę padł.
ok
2020-01-28 23:33:36
To NATO też dla ciebie ty stary samcu kozła złe? To po co żyć? Nie lepiej w psalmach prosić stwórcę o skrót tych mąk?
@Co za stek bzdur
2020-01-28 21:29:00
Nie wiem czemu tak kłamiesz - oficjalne dane statystyczne pokazują że kraje takie jak Polska otrzymuje miedzy 2 a 4 % PKB w postaci dotacji z UE - jednocześnie w tym samym momencie z tych krajów wypływa kapitał do państw tzw starej UE na poziomie 4 - 8 PKB czyli na każde euro które dostajemy do państw tej starej UW wraca 2 Euro - o tym mówią politycy niemieccy którzy apelują o rozważne karanie Polski bo stracić mogą na tym bardziej właśnie np Niemcy niż Polska. FAKTY!!!!: "W przypadku Polski średnioroczny wpływ transferów netto z UE (jako procent PKB) w latach 2010 – 2016 wynosił 2,5 proc. Tymczasem średnioroczny odpływ zysków i innych dochodów z inwestycji firm z zachodnioeuropejskich (jako procent PKB) w latach 2010 – 2016 wynosił 4,7 proc. Przeliczając to na konkretne kwoty wyjdzie nam, że we wspomnianym okresie otrzymywaliśmy z UE średnio po ok. 10 mld euro rocznie, ale jednocześnie - w wyniku biznesów i inwestycji firm ze "starej UE" - z naszego kraju wypływało po ok. 19 mld euro." @gfdg - tłumów nie widzę bo ich nie ma a ci co są to np tacy bohaterowie walki demokracji jak sędzia Bogdan Dzięcioł (do 1991 roku w Sądzie Najwyższym, maglara Gersdorf powiesiła jego portret na ścianie w budynku SN) który teraz chodzi bronić wolnych sądów a w 1982 tak mówił (ówczesny prezes Izby Karnej SN!!!): „Stara praw­da głosi, my sędziowie to pamiętamy, że właściwa polityka kadrowa stanowi istotną gwarancję prawidłowości orzecznictwa i pełnej nie­zawisłości sędziowskiej. Wniosek z tego konkretny: sędzia, który świadomie nie realizuje linii partii i nie przestrzega obo­wiązującego prawa, w tym dekretów stanu wojennego, winien być niezwłocznie odwołany" - jak śmiesz więc opowiadać bzdury o normalnym kraju, w normalnym kraju taki Topyła przestaje być sędzią i zostaje skazany za kradzież - w państwie najwyższej kasty sędziowie cieszą się absolutna bezkarnością . Co do wyjazdu z Polski - w necie każdy bohater nawet taka łajza jak ty ale do czasu, kiedyś najwyższa kasta tak dopiecze ludziom ze poleci z was pierze i wtedy będzie już za późno na wyjazd... A na początek zapoznaj się z art 2 i z art 4 Konstytucji RP - tam dowiesz się niezwykle istotnych detali dotyczących systemu prawa i źródeł władzy w Polsce... sędziowie pokroju różnej maści juszczyszynów łamiący art 2 Konstytucji powinni natychmiast odpowiadać karnie. Każdy sędzia który uważa że nie jest niezależny powinien odejść w stan spoczynku natychmiast - poddaję to pod uwagę wszystkim protestującym sędziom tak słabym że nie potrafią się oprzeć PiS.
Co za stek bzdur
2020-01-28 12:52:00
Polska otrzymuje od Unii Europejskiej 4 razy więcej niż do niej wpłaca! To są fakty z którymi nawet PiS nie polemizuje.
gfdg
2020-01-28 11:42:27
Nie widzisz tych tłumów na ulicach, no cóż TVP ci nie pokaże...Trójpodział władzy polega na tym, że jedna władza nie wtranżala się drugiej, a JK i Ziobro nie mają w tej kwestii nic do gadania (poczytaj Konstytucję RP)A w normalnym państwie przestępców się sądzi i wsadza do więzienia, a nie opluwa i nic im nie robi (Banaś itp.)Obowiązuje zasada domniemania niewinności, dopóki nie udowodni się winy. Ale to nie u nas, gdzie rządzą paski TVP INFO... Ty lepiej wyjedź z mojej Polski, którą psujecie...
czytam
2020-01-28 07:37:32
Putin znowu sypnął rublami za artykuł
@ gfdg
2020-01-27 22:51:54
jacy ludzie walczą? podaj ich nazwiska i o jaki demokratyczny trójpodział władzy? w demokracji władzę zdobywa się w wolnych, powszechnych wyborach a nie zdając aplikacje sędziowską, prawo do władzy weryfikuje się z kolejnych wyborach gdzie Naród (art 4 Konstytucji RP) może NIE WYBRAĆ skorumpowanych polityków, złodziei, oszustów - tego prawa odmawia mu się w wypadku skorumpowanych sędziów, sędziów oszustów, sędziów złodziei którzy cieszą się immunitetem (ewenement w Unii Europejskiej) i przywilejami dożywotnio bo ich koledzy permanentnie uniewinniają przedstawicieli najwyższej kasty... Sady chcą być niezależne tylko od kogo... nie bardzo rozumiem o jakiej dyplomacji piszesz - czy chodzi o te dyplomacje w której złodziej Schnepf ukradł podatnikom 400 tysięcy zł a jego jedynym osiągnięciem było wyrzucenie tradycyjnych od wielu dziesiątek lat jasełek dzieci Polonusów? Zmęczony jestem już traktowaniem Polski jako "brzydkiej panny bez posagu" - macie kompleksy to wyjeżdżajcie z Polski i rezygnujcie z obywatelstwa - nikt was tu nie trzyma - miejcie odwagę bo prezydentowa Komorowska powiedziała już dawna że emigracja jest szansą.
Czytelnik ze Świnoujścia
2020-01-27 20:05:31
Bardzo dobry artykuł p.Januszu! Dziękuję! Czytając głównie wydania weekendowe Kuriera zastanawiam się coraz częściej czy Kurier nadal pozostaje w polskich rękach. Pański artykuł daje nadzieję, że nie został sprzedany obcym. Bardzo trafnie zdiagnozował Pan aktualną sytuację w naszym kraju! Brawo za odwagę! Na pohybel eurolewactwu oraz lokalnym zdrajcom i zwykłym sprzedawczykom!
gfdg
2020-01-27 14:51:07
Czy ty człowieku jesteś ... inny? Ludzie walczą o demokratyczny trójpodział władz, niezależne od Ziobry sądy, władze niezależne od niewielkiego posła, który boi się brać odpowiedzialności za swoje decyzje,nawet ministrem nie chce być... Polska obraża się na świat jak zbuntowana nastolatka, nie prowadzi żadnej dyplomacji A ty piszesz takie bzdury!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ