Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Opary epoki Bieruta

Zgoda rządu Ewy Kopacz na przyjęcie narzuconej przez Berlin i Brukselę liczby bliskowschodnich uchodźców, wobec wstrzymania repatriacji Polaków z republik postsowieckich, budzi powszechne oburzenie. 

Po lakonicznym komunikacie wojewody, że na Pomorzu Zachodnim ma być rozlokowanych 1600 uchodźców (imigrantów?) z Bliskiego Wschodu, na ostatniej sesji sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Zaremba - jeden z radnych opozycji - zadał marszałkowi w imieniu mieszkańców regionu jak najbardziej oczywiste pytanie: 

- Gdzie powstaną ośrodki dla wspomnianych przybyszów? Tu chodzi o bezpieczeństwo, zdrowie mieszkańców.

I na sali zapadła pełna napięcia cisza... Natomiast radny PO Jan Kuriata w miłościwie nam panującym „obywatelskim" stylu zdyscyplinował zebranych apostrofą: „Ksenofobiczne lęki i gadanie w imieniu wszystkich jest niedopuszczalne"... Basował mu gorliwie w tymże stylu radny niezależny Artur Nycz.

I przedstawiciele ludu posłusznie, przygniatającą większością - niczym WRN w latach PRL - wniosek o przeprowadzenie na ten temat dyskusji z udziałem wojewody odrzucili. 

Nie wiedzą i wiedzieć nie chcą... Boją się chcieć? W każdym razie sejmik jako organ kontrolny władzy wykonawczej - jak za komuny - uchyla się od obowiązku zadawania prominentom niewygodnych pytań. 

Nie wszędzie biurokratyczna, komusza skamielina ma się tak dobrze... Burmistrz Kraśnika (Lubelskie) Mirosław Włodarczyk na sugestię wojewody, by przydzielonych gminie 50 uchodźców ulokować w minidomach pomocy społecznej oraz internatach, zapewniając im tak tzw. catering, odparł: „Miasto Kraśnik nie dysponuje możliwością zakwaterowania i wyżywienia tylu uchodźców. Moim prawnym obowiązkiem jest prowadzenie polityki prorodzinnej, zapewnienie pomocy społecznej najbiedniejszym mieszkańcom. Właśnie przekazano najuboższym 57 mieszkań socjalnych odremontowanych przez miasto, a kolejka oczekujących jest jeszcze długa. Podzielił też powszechną opinię, że pierwszeństwo w przyjeździe do naszego kraju mają potomkowie naszych rodaków przymusowo wysiedlonych na Wschód.

Burmistrz ma mocny mandat z bezpośredniego wyboru i ma odwagę, by myśleć logicznie. Sesja naszego sejmiku dowodzi jednak, że na tak samodzielne myślenie stać niewielu wybrańców ludu. Nawet w obliczu bardzo prawdopodobnego politycznego przełomu...

Siedzibę sejmiku zachodniopomorskiego zbudowano niedawno, w niepodległej już Polsce, tymczasem gremium, które się do niej ewakuowało z gmachu dawnej siedziby WRN przy Wałach Chrobrego, przyniosło ze sobą mentalne opary epoki Bieruta...

Komentarze

k....k
2015-10-13 10:45:21
Jackowski wieszczył rozpad UE, ale żeby tak szybko. Islamskie kraje europejskie będą prowadziły już inną politykę, gospodarczą także. Jeśli obronimy jeden z ostatnich przyczółków chrześcijaństwa, to już teraz powinniśmy się dogadywać z muzułmańskimi przywódcami w Europie, ponad głowami Niemców i Francuzów, bo starzy wymrą w ciągu ćwierćwiecza, a pozostali będą mniejszością. Jeżeli A Merkel wpuszcza ich tak masowo do Niemiec, to znaczy, że chce się z nimi podzielić władzą itd itp
andrzej
2015-10-13 08:26:31
Dzięki komentarzom wyznawcy pislamu p. Ławrynowicza przestanę czytać Kurier.
nie idę na wybory
2015-10-13 03:20:26
uchodźcy to temat na kampanie wyborczą Jak ktoś porusza się po kraju a nie patrzy tylko w monitor komputera. to zauważy że uchodźcy u nas już są. kilka prawicowych partyjek robi na uchodźcach kampanie wyborczą. A burdel w kraju to My Polacy sami robimy. Pobicia dzieci, zabójstwa, alkoholizm są na porządku dziennym
Wyborca
2015-10-12 19:07:10
Głosowałem kiedyś na SLD, ale jak się obeszli z PORTA HOLDING, to powiedziałem koniec.Dałem szansę PO.Od jakiegoś czasu głosuję na PIS, ale jak powrócą z Macierewiczem, katastrofą smoleńską, pomnikami dla Lecha, rocznicami Powstań Narodowych, to się tak w...ię,że przeklnę ich dożywotnio.Moje przekleństwa mają straszną MOC.Zatem uważajcie !! . Zagłosuję na WAS, ale będzie Was bolało w razie czego !
Noname
2015-10-12 10:27:54
Mały cytat z tekstu: "Nie wszędzie biurokratyczna, komusza skamielina ma się tak dobrze..." Żenujące i żałosne. Abstrahując od sprawy, której tekst dotyczy, niektóre zawarte w nim sformułowania żywcem przypominają język najbardziej ekstremalnych partyjniackich funkcjonariuszy epoki Gomułki i Gierka. ŻAŁOSNE.
jolka
2015-10-12 08:46:57
Jak PiS dojdzie do władzy to dopiero będziemy mieli PRL w postaci IV Rzeszy z oberfuhrerem Kaczyńskim na czele.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ