Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Nareszcie chwila oddechu

Jak wiadomo, nawet jeden nieostrożny ptaszek może zakłócić pracę silnika odrzutowca. Wyniki wyborów w Niemczech, choć wygrało w nich ugrupowanie występujące od początku w roli faworyta, zmieniły scenę polityczną w kraju zachodniego sąsiada na tyle, że konieczne jest utworzenie nowej koalicji rządowej. To zaś wymaga skupienia się polityków na negocjacjach w kręgu wewnętrznym, ergo wstrzymania działań ofensywnych na zewnątrz.

Zatem jest szansa na to, że Unia Europejska – dyrygowana wszak z Berlina - da nieco spokoju Polsce, od dwóch lat nękanej przez eurokratów za reformowanie państwa na swojską modłę, czyli korzystanie z suwerenności.

Rząd RFN z panią Merkel na czele sam sobie zgotował te kłopoty, zapraszając wielkie rzesze imigrantów z Afryki i Azji. Wobec wywołanych przez nich incydentów i terroru  można jedynie podziwiać anielską cierpliwość i zdyscyplinowanie niemieckiego społeczeństwa. Przy okazji jednak urosła w siłę dotąd marginalna AfD – partia konserwatywno-nacjonalistyczna (!) i to jej wejście do parlamentu wyraźnie zmieniło układ sił.

Partia nacjonalistyczna akurat w Niemczech… To brzmi niepokojąco. Wszak cała historia zjednoczonych przez zaborcze Prusy Niemiec to dzieje podboju. Właśnie niedawno z szeregów AfD wyszła pochwała działań armii niemieckiej podczas ostatniej wojny. Brrrr… Dodam, że sympatykiem tej partii jest Erika Steinbach, wieloletnia działaczka Związku Wypędzonych.

W ogóle każda polityczna próba nawiązania do historii Niemiec związanej z emanacją Prus, brzmi złowieszczo, nie tylko dla Polaków. Stąd już bardziej strawny, przede wszystkim bezpieczny dla reszty świata, wydaje się lansowany przez lewicę i liberałów obyczajowy neomarksizm, z feminizmem i genderyzmem pod pachę, choć kontynuacja tej drogi rozwoju grozi kapitulacją kultury zachodniej przed coraz skuteczniejszym wojującym islamem. Jak z nim walczyć?

Przed atakiem izraelskich oddziałów kobiecych w panice uciekały doborowe, zbrojne po zęby kompanie arabskie, jako że śmierć z ręki kobiety hańbi i zamyka wyznawcy Proroka raj z całym haremem dziewic…

Myślę, że agresji ze strony islamskich przybyszów najskuteczniej mogłyby się przeciwstawić grupy feministek, trenujących sztuki walki, by dać upust nienawiści na wrażym męskim rodzie. W krajach z przewagą zniewieściałych mężczyzn najwięcej z etosu wojownika zachowały właśnie feministki i już chyba tylko one mogą spłoszyć muzułmańskich nachodźców.

Może w szeregach tychże współczesnych Amazonek objawiłaby się nowa Joanna d’Arc? Na razie jednak mieszkańcy bogatej Europy Zachodniej, tak gwałtownie protestujący przeciw nowym warunkom pracy, w obliczu krwawego muzułmańskiego terroru, poprzestają na marszach żałobnych z kwiatkiem…Po prostu kapitulują przed brutalną siłą.

Polacy reagują inaczej. Próby wymuszenia posłuszeństwa z zagranicy – zwłaszcza tyrady unijnego wiceprzewodniczącego Timmermansa, budzą w większości rodaków solidarny sprzeciw. To zdrowy odruch tradycyjnych społeczeństw, znak, że Polska nie zginęła.

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

@Jarun
2017-10-06 13:35:20
Kazdy normalny to wie ale jak sie slucha tylko torunskiego radia mozna miec inne spostrzezenia
Jarun
2017-10-06 10:44:15
Po pierwsze Morawiecki nie ma żadnego planu rozwoju gospodarki. "Wystarczy nie kraść" -to dużo, bardzo dużo ale co dalej? Uszczelnianie ściągalności podatków, cła - nie napędzi gospodarki! Nawet w planach nie ma budowy fabryk. Morawiecki i pro rządowe tuby ciszą się i uznają za sukces, że wchodzi amerykański bank do Polski albo niemiecki koncern. A co swego? Nic! Największa atrakcją Polski jest tania siła robocza. z kolei ukraińscy oligarchowie tak rozkradli w ciągu 25 lat własną ojczyznę, że Ukraińcy masowo uciekają na zachód i to do Polskiej bryndzy. A 3 tys. rosyjskich najemników i 5 tys. prorosyjskiej zbieraniny sprawili łomot Ukraińskiej Armii, która liczy ponad 100 tys. Rumunia i Bułgaria to popeliny gospodarcze, miernoty mimo świeć wieku całkowitej wolności. Niemcy po wojnie od 45 roku w ciągu 30 lat stały się potęgą gospodarczą. W 1975 były już potęgą. A Polska od 1990 roku co wybudowała, oprócz dróg i to nie za swoje? Niemcy wezmą się obrażą i powiedzą: czas przejść na swój garnuszek, nic z Unii nie dostaniecie i co dalej?
koval
2017-10-06 05:40:03
Na Ukrainie ruch społeczny stanowczo i szeroko edukuje ukraincow jak moga zbudowac spolecznosc samorządową,swoja wladzę dla siebie nie naruszając wladzy prezydenta i bez rewolucji pazdziernikowej.Wybrali do skopiowania system polski.W Rumuni rzad oficjalnie prosi Polske o skopiowanie u nich planu Morawieckiego.Bułgaria przygotowuje kadre dla reform w stylu planu Morawieckiego.Tylko Niemcom wymyka sie okazja okradania Polski.Nie musimy sie wiec wstydzić swojej biedy.Jednak musimy pamietac ze sprzedawalismy koncentrat miedzi Niemcom 86% produkt gdzie było 10 % srebra bo zablokowali pozyczke na zakup ziarna dla polskich kurczakow.Póki mamy silny rzad musimy zmusic niemcow do zaplaty reperacji wojennych.Powalczyc po niemiecku Ordnung Muss Sein
po-rąbany
2017-10-05 17:03:33
Komentuj, komentuj...paranoiku! :-) a redaktory to UB-ki - co z Dzierżyńskim wódkie pili :-) Odchył.
jpzef z bagien
2017-10-05 02:55:24
jestem tak wzruszony czytajac te wypociny facet ma cos z deklem ale ze kurier to puscil chyba redaktorzy przeszli na ciemna strone mocy ciemogrodu
@smys
2017-10-04 21:34:12
nie pamietasz bo cie juz demencja meczy
smys
2017-10-04 20:47:57
Ty durny dziadu-ja komuny nie pamiętam. A ty paranoiku z tym śledzeniem UB-ków pewnie sczeźniesz...czubie.
@smys
2017-10-04 19:27:45
nie spodziewalbym sie czegos innego po starym strachliwym komuchu nawroconym przed smiercia:)
smys
2017-10-04 16:20:51
Może i Pan Jezus nakazał kochać nieprzyjaciół, ja jednak ciebie poświerdółko nie lubię i nie mogę zmusić się żeby chociaż w twoją stronę nie plunąć -trollu przebrzydły, żebyś skisł i twój cały parszywy ród. Amen,
@smys
2017-10-04 14:46:40
a czy Jezus nie kazal kochac wszystkich? widze ze jak zwykle najbardziej innymi gardzi katolik. i dlatego swiat gardzi takimi katolikami
smys
2017-10-03 17:34:29
Nie wchodźmy w dyskusję z jakimś chwastem-kąkolem, co to toczy pianę na kościół. Jechał go sęk :-)) ateistyczny pomiot.
@TZ
2017-10-03 16:26:40
Bo żaden nie chce jechać na prowincję. Na Warszewie drugi kościół im budują bo się w jednym nie mogą pomieścić.
TZ.
2017-10-03 16:08:20
Mariusz Konkol. Księży nie mamy w nadmiarze. W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, na prowincji, jeden ksiądz musi obsługiwać dwa, trzy, a czasem więcej kościołów filialnych i placówek szkolnych.
smys
2017-10-03 12:24:50
dodam, że sam jestem księdzem i w życiu nie wezmę karabinu do ręki bo kto się zajmie moimi dziećmi jak zginę?
smys
2017-10-03 11:35:55
a ja mam pomysł, żeby wałkoniu Mariuszu wziął się za coś pożytecznego, a nie ciągle pisał głupoty. Pusta gadka-pustego człowieka. Durny jesteś i się cieszysz, jak coś idiotycznego napiszesz. I nie chodzi tylko o ten wpis. Weź się chłopie do roboty i przestań mendzić.
Mariusz Konkol
2017-10-03 10:23:49
A ja mam inny pomysl. Moze tak naszych ksiezy ktorych mamy w nadmiarze wyslac na przeszkolenie wojskowe i zrobic muzulmanom nowa krucjate? Przeciez to zdrowe mlode chlopy ktorym najczesciej brak ruchu wiec nawet na zdrowie wyjdzie. Deus Vult panie redaktorze.
bojka
2017-10-03 09:31:56
Dobry pomysł z tymi feministkami.Oby tylko nie było tak, że starsza feministka wyśle do boju młodszą po to,żeby chronić swoich synów.
Jarun
2017-10-03 09:25:19
Bardzo odkrywcze panie Januszu, bardzo...po prostu du.szę urywa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ