czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > My Norwegom rynek – oni nam „parady równości”...

My Norwegom rynek – oni nam „parady równości”...

Wywietleń: 1765

Jeśli władze miasta ulegną presji szeroko pojętej lewicy, już niebawem aktywiści ruchu LGBT uraczą Szczecin „paradą równości”, czyli defiladą bojowników o ekstremalny postęp i nowoczesność, których Biblia nazywa sodomitami i gomorytami. Co prawem nie zakazane, to dozwolone… Jednakowoż pozostał nam taki relikt w prawodawstwie, jak zakaz ekshibicjonizmu – publicznego demonstrowania intymności zastrzeżonej dla sfery prywatnej, czyli obrażania wrażliwości tych, którzy takich ekspozycji nie akceptują.

Kto w Polsce finansuje tak ekstremalnie postępową imprezę? Na pewno nie garstka nieszczęśników eksponujących nachalnie swą odmienność. I nie władza lokalnego szczebla, bo wybory… W tym przypadku sponsorem moralnej destrukcji jest m.in.… Norwegia. Otóż państwo to, w zamian za otwarcie polskiego rynku dla firm norweskich, za pośrednictwem Fundacji Stefana Batorego przekazuje Polsce środki na „krzewienie postępu”.

Trasę przepływu środków na upowszechnianie tej destrukcyjnej ideologii prześledzili działacze Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Norweskie fundusze od lat służą wciąż prowadzonej w wielu polskich szkołach i przedszkolach tzw. edukacji seksualnej dzieci, która już od ponad dwudziestu lat sieje spustoszenie w krajach Zachodu.

Sprzeciw wobec zabijania dzieci nienarodzonych, czy propagowania seksualnych dewiacji nie musi wcale wynikać z pobudek religijnych. Obrona normalności to afirmacja życia i prawa naturalnego. Tak rozumują ludzie zarówno wierzący, jak i agnostycy, ale w publicznej dyskusji milkną, w obawie, że zostaną zakrzyczani przez agresywnych głosicieli postępu. Prawdziwym celem inspiratorów ruchów takich jak genderyzm jest zakłócenie normalnego rozwoju młodego pokolenia i doprowadzenie do depopulacji. Wszak z praktyk gejowskich i lesbijskich nie rodzą się dzieci! Ergo, kurczy się naród, upada kraj. Kluczowym elementem słynnego spisku uczonych z końca lat 60. pod kryptonimem Raportu Rzymskiego było – zgodnie z teorią Malthusa – ograniczenie liczby ludności na Ziemi, w imię równowagi biologicznej na planecie… Według owych planów, w połowie obecnego stulecia ludność Polski powinna liczyć 16 milionów…

Na razie ruch zwalczania tradycji opanował zachód Europy i zatrzymał się – o paradoksie historii! – na granicy niedawnych państw „demoluda”… Od postawy tych krajów zależy, czy obyczajowa gangrena przedrze się na wschód… Przedmurzem Europy była przez wieki Polska… Dziś jednak to węgierski premier Orban rządzący bardziej zlaicyzowanym społeczeństwem niż nasze, z większą determinacją broni tradycji chrześcijańskiej Europy. Ostatnio cisi dotąd i potulni Bułgarzy śmiało odrzucili godzącą w tradycję konwencję stambulską, którą polski parlament beztrosko ratyfikował w 2015 roku, o czym myślę napisać niebawem. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

do @ Pana Piotra W.
- tak prosto Pan napisał. Na owe "proste napisanie" mam proste pytanie; - czy w języku polskim, na tym dyskusyjnym forum wolno używać słów (niewulgarnych przecie) które " mają wydźwięk negatywny i obraźliwy"? Następne pytanie; - dla kogo " mają wydźwięk negatywny i obraźliwy"?
2018-09-08 09:24:30
niewierzacy i liberalny obyczajowo
Oczywiście że mogę zablokować - skoro Norwegowie nie są członkami EU i za możliwość dostępu do rynku EU muszą płacić ale jednocześnie chcą wskazywać na co pójdą ich pieniądze to Polska może tych pieniędzy nie przyjąć i jednocześnie zablokować Norwegom dostęp do swojego rynku lub możemy przyjąć pieniądze na zasadach Norwegów i jednocześnie dać im dostęp do naszego rynku na naszych warunkach - jak nie chcą nie muszą wchodzić na nasz rynek. Utrata tych pieniędzy nie ma żadnego znaczenia dla Polski bo to są środki które nie tworzą żadnej wartości dodanej - jeśli już to raczej służą one finansowaniu działań przeciwnych interesowi większości. W odpowiedzi dla Pana Piotr Wójcicki - proszę mnie źle nie zrozumieć, jestem osoba niewierzącą i jak mi się wydaje dość liberalną obyczajowo to jednak naprawdę nie mam zamiaru akceptować tego że komuś terminologia naukowa źle się czymś kojarzy. W ludzkiej populacji przeważająca większość zachowań seksualnych to zachowania tzw hetero-normatywne - w ujęciu matematyki statystycznej osoby LGBT są dewiacją - fakty nie mogą być obraźliwe dla nikogo.
2018-09-06 20:08:11
Piotr Wójcicki
Prościej napisać nie umiem. Powtórzę więc: w języku polski słowa "dewiacja/dewiant" w odniesieniu do kwestii seksualnych ma wydźwięk negatywny i obraźliwy, podobnie jak "zboczenie/zboczeniec".
2018-09-06 15:41:39
do @ Pana Piotra W.
- "sfera ludzkiej seksualności" to nie jest "scisły termin naukowy"? Podlega pod zabobony, obyczaje czy jakieś inne określenia?
2018-09-06 13:20:01
@Dodam ze nie musimy przyjmowac pieniedzy z Norwegii
Cyt. " Rynek jest wspólny, unijny i niczego nie możesz zablokować. 2018-09-06 10:06:47" - napisz i wyjaśnij od kiedy Norwegia jest Unii.
2018-09-06 13:13:57
Piotr Wójcicki
@Dewiacja to scisły termin naukowy Tak, ale autor tekstu używa go w odniesieniu do sfery ludzkiej seksualności, co w języku polskim nacechowane jest wyłącznie pejoratywnie.
2018-09-06 12:38:23
Dynia
Panie Ławrynowicz a co z ludźmi którzy mają w d... Waszego Boga tacy też istnieją, pracują, płacą podatki, nie są gorszymi obywatelami od tych co na klęczkach co niedzielę. Dlaczego jako argumentów używacie Biblii - czy to prawnie ustalone wytyczne co do stylu / sposobu życia. Jak dla mnie to spis różnych historyjek, napisany słabym językiem, źle to się czyta ( może kwestia tłumaczenia )
2018-09-06 10:08:18
@Dodam ze nie musimy przyjmowac pieniedzy z Norwegii
Rynek jest wspólny, unijny i niczego nie możesz zablokować.
2018-09-06 10:06:47
Dodam ze nie musimy przyjmowac pieniedzy z Norwegii
Wystarczy zablokować dostęp norweskim przedsiębiorcom do naszego rynku. Po prostu - jeśli nie odpowiada nam na co maja iść te pieniądze to ich nie przyjmujmy i jednocześnie zablokujmy dostęp Norwegom do naszego rynku.
2018-09-05 20:29:12
Dewiacja to scisły termin naukowy
określający odchyłkę (w ujęciu matematyki statystycznej) od wartości średniej zbioru (wyznaczonej również z użyciem matematyki statystycznej). Aborcja narusza Kartę praw podstawowych Unii Europejskiej - Art 2 tejże karty gwarantuje prawo do życia każdemu bez wyjątku, zakazuje też kary śmierci (choć tu akurat prawo UE przewiduje odstępstwa i dopuszcza karanie śmiercią za zamieszki, rozruchy itp). Generalnie przeciwny jestem propagowaniu heterofobii i uważam że jest to mowa nienawiści, wiele osób sympatyzujących z aktywistami LGBT głosi poglądy świadczące o ich mizoandrii, ten eurofaszyzm zaczyna być zagrożeniem wolności i swobód obywatelskich... Apeluje o umiar - Polska jest jedynym państwem w Europie który w całej swej 1000 letniej historii nie posiadało (za wyjątkiem niestosowanego prawa odziedziczonego po zaborcach) przepisów penalizujących homoseksualizm.
2018-09-05 20:26:17
ko56
Malthus to geniusz.
2018-09-05 08:40:43
Piotr Wójcicki
@echo Nie bądźmy śmieszni, to, co nie jest normą,nie od razu jest dewiacją. Do tego dewiacje seksualne są wyraźnie określone w seksuologii, to np. pedofilia czy zoofilia. Homoseksualizmu na liście nie ma z prostej przyczyny - nie jest dewiacją. Biedne te społeczeństwa zachodnie w stanie rozkładu... Zupełnie tego nieświadome, że giną pod zalewem dewiantów. Ale my, czyści jak łza i jedyni sprawiedliwi w Sodomie i Gomorze, uratujemy ich przed potępieniem!
2018-09-04 22:57:29
echo
@Piotr Wójcicki Proszę się zastanowić, co jest normą w społeczeństwie, a co nie, to nie będzie miał pan problemu ze zdiagnozowaniem dewiacji. I nie jest to żadna obraza. No chyba, że obraża się pan na fakty. Przykładem spustoszenia na Zachodzie, którego się pan domaga jest pomieszanie i zrównanie normy z dewiacją, co skutkuje rozpadem społeczeństwa, bo norma cementuje, a dewiacja rozsadza. Pozdrawiam.
2018-09-04 21:06:12
TZ.
Wczoraj w szczecińskim porcie na Łasztowni, pod pomnikiem upamiętniającym strajk z 1988 roku odbyła się uroczystość złożenia kwiatów w 30. rocznicę zakończenia tego strajku. Na zakończenie organizatorka uroczystości wezwała obecnych do udziału w "marszu równości". Jaka piękna zbieżność celów. A to by się zdziwili portowcy, gdyby wiedzieli z kim im po drodze.
2018-09-04 13:50:28
Piotr Wójcicki
Ciąg dalszy następuje... "(...) tzw. edukacji seksualnej dzieci, która już od ponad dwudziestu lat sieje spustoszenie w krajach Zachodu." - Po pierwsze owa edukacja nie jest "tak zwana", bo to oficjalny termin naukowy(tak!), a po drugie proszę o jakieś przykłady owego "spustoszenia". "Sprzeciw wobec zabijania dzieci nienarodzonych, czy propagowania seksualnych dewiacji(...)" - Dyskusja na temat aborcji jest dyskusją akademicką i nieprzekonany nieprzekonanego nie przekona. Natomiast pisanie o "dewiacji" jest zwyczajnym obrażaniem ludzi, którzy mają odmienną od dominującej orientację seksualną. Robi to Pan na tych łamach po raz kolejny, aż wstyd, że ktoś to puszcza do druku. Pomijam już fakt, że ie można "propagować" orientacji seksualnej. Albo ktoś jest homo, albo hetero - to nie towar w sklepie, by wybierać. "Prawdziwym celem inspiratorów ruchów takich jak genderyzm jest zakłócenie normalnego rozwoju młodego pokolenia i doprowadzenie do depopulacji. Wszak z praktyk gejowskich i lesbijskich nie rodzą się dzieci!" - Ten argument niezmiennie mnie bawi i rozbraja. Dla porządku tylko powiem, że (uwaga!) ze związków heteroseksulanych również nie zawsze biorą się dzieci, ponieważ jakiś czas temu wynaleziono antykoncepcję. Ponadto nie mniejszym "zakłóceniem normalnego rozwoju młodego pokolenia" jest - głównie ze względu na celibat - stan duchowny w kościele katolickim. Gdyby wszyscy byli księżmi katolickimi i zakonnicami, to też mielibyśmy "depopulację". Wiadomo jednak, że ani księżmi wszyscy nie będą, ani homoseksualistami Proszę więc nie bawić się w demagogię. Jeszcze ludzkość nie zginęła! Smutno, że "KS" publikuje takie pełne pogardy dla mniejszości teksty...
2018-09-04 13:25:52
Piotr Wójcicki
"(...)których Biblia nazywa sodomitami i gomorytami." - Proszę nie być tak wybiórczym. Biblia zawiera też dużo ciekawego na temat kamieniowania niewiernych(?) żon, wyłupywania oczu i ogólnie mordowania za błahe przewiny. "(...) publicznego demonstrowania intymności zastrzeżonej dla sfery prywatnej, czyli obrażania wrażliwości tych, którzy takich ekspozycji nie akceptują." - A dlaczego nie zastosuje Pan podobnego kryterium do różnego rodzaju procesji i przemarszów religijnych? Wiara to sprawa prywatna i nie widzę powodu, by np. grupa ludzi szła przez Szczecin głosząc, że należy on do Jezusa. Mnie taki pochód śmieszy, ale jak ludzie ci mają taką potrzebę , to niech sobie idą. Podobnie jak osoby związane z LGBT bądź z nimi sympatyzujące. Mnóstwo jeszcze "kwiatków" w tym tekście, ale o nich może przy okazji...
2018-09-04 10:53:58
Antek
Przecież genderystki mają dzieci, wnuki , chwalą się nimi gdzie tylko mogą -jak wszystkie celebrytki.
2018-09-04 08:45:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum