Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Może to mistyfikacja...

Okazuje się, że tzw. Polski Ład – przynajmniej w świetle sondaży – przekonuje do grupy trzymającej władzę blisko 40 proc. Polaków. Po ponadrocznym administrowaniu „pandemią”, jest to wynik wręcz rewelacyjny… Lud zdołał zapamiętać, że obecny rząd, choć utracił wiele z pierwotnego poparcia, jako pierwszy postawił na walkę z biedą i politykę prorodzinną.

Nowy program wysuwa na plan pierwszy redystrybucję podatków, która daje ulgi mniej zarabiającym, ale kosztem biznesu, nawet tego mniej niż średniego. To zapewnia w kraju spokój, choć zapowiadanych wielkich sukcesów gospodarczych i budowy silnej klasy średniej nie rokuje. Ot, socjalistyczna stabilizacja.

Niestety, w owym pakiecie prorodzinnym i socjalnym (podwyżka najniższych zarobków i świadczeń oraz budowa wielkiej infrastruktury komunikacyjnej) mieści się również totalna transformacja energetyczna, na którą nasi przywódcy zgodzili się ostatecznie półtora roku temu pod presją unijnych biurokratów. Oznacza to w najbliższych 20 latach likwidację kopalń węgla i energetyki opartej na węglu, dostarczającej nam ponad 60 proc. prądu. To zarazem koniec naszego przemysłu ciężkiego.

Niestety, Zielony Ład już do nas wkracza. Po wyburzeniu dwóch bloków nowoczesnej (niskoemisyjnej!) elektrowni w Ostrołęce, właśnie rozpoczyna się kilkuletni proces wygaszania kombinatu – giganta w Bełchatowie, który dostarcza 22 proc. krajowej produkcji prądu, podczas gdy planowane w zamian farmy wiatraków i ogniw fotowoltaicznych mogą dać zaledwie jedną piątą obecnej mocy.

Tak wielki deficyt energii oznacza dla Polaków kres jakichkolwiek marzeń o własnej armii, bez której nie może być mowy o samodzielnej polityce. Słowem czeka nas pacyfizm, skrajny ekologizm, marksizm kulturowy i gender. Kapitulacja przed inwazją tego, co niesie dziś ginąca cywilizacja Zachodu.

Czy nasi przywódcy są świadomi konsekwencji obecnych przedsięwzięć? J. Kaczyński uchodzi za sprytnego polityka, wybitnego taktyka… Czy ma również zmysł stratega, widzącego daleko?… Tli się we mnie irracjonalna nadzieja, że nasza efektownie rozpoczęta dekarbonizacja, to jednak kamuflaż, mistyfikacja – próba przeczekania dominacji w Unii ideologicznych fanatyków.

Zgodę na Zielony Ład deklarowało werbalnie wiele krajów świata, tylko maleńka Europa, ściślej Unia Europejska, naprawdę wprowadza go w życie. Plan samobójczy i bezsensowny, chyba że jego celem jest pauperyzacja Europy Wschodniej z Polską na czele.

Także parlament i rząd Szwajcarii ochoczo Zielony Ład zaakceptowały. Tu jednak zbuntował się znany z praktyczności naród. – Szwajcarzy zażądali referendum i 13 czerwca br. odrzucili zdecydowanie cały pakiet restrykcji przyklepanych przez władze!

Można? Można, ale tylko w Szwajcarii, praktykującej prawdziwe ludowładztwo. Niedawno do grupy dzierżącej u nas władzę dołączył Paweł Kukiz, głośny entuzjasta referendów… Gdyby tak potrafił przekonać władze do idei polskiego plebiscytu w tej samej sprawie… Potomni stawialiby mu pomniki jako zbawcy ojczyzny!

Cóż, w naszym modelu demokracji możemy sobie – w odróżnieniu od dzielnych Helwetów – jeno ponarzekać.

PS Szwajcarzy chcą w najbliższym czasie zorganizować plebiscyt dotyczący prawa rządu do narzucania narodowi lockdownów i innych restrykcji sanitarnych. ©℗

Janusz Ławrynowicz

Komentarze

k....k12
2021-07-01 22:11:22
To się samo komentuje, jak mawia G. Płaczek. Światowy ład zaleca wyrżnąć klasę średnią, to robią to podatkami, plus dodruk pustego pieniądza i są fundusze na rozdawnictwo. Łobuzerka-przebierańcy mają spokój mas i mogą składać w ofierze molochowi nieswoje narody, ich marzenia, przyszłość w tym jakąś tam elektrownię w Ostrołęce. Ciekawe, czy Polactwo rozsiane po świecie widzi ten mechanizm globalny, skoro nie widzi go we własnej ojczyżnie. 40% poparcia dla pisiorków wynika z pospolitej naiwności
To sabotaż!
2021-06-29 20:43:30
Rozumiem kraje,które były i chcą pozostać bogate,że wysmarowały rozwiązanie,które ma pogrążyć w biedzie i zależności kraje uboższe.Ale nie rozumiem dlaczego władze Polski się na to zgodziły?! Dlaczego kraj, który chce dogonić w bogactwie zachodnie kraje Europy, który jako jedyny w UE dysponuje istotnymi zasobami węgla zgodził się na rozwalenie własnej energetyki i przemysłu wydobywczego bez użycia choćby jednej bomby?Odbudowa energetyki i kopalń będzie tak samo niewykonalna jak odbudowa stoczni.
Paragraf
2021-06-28 23:42:15
Polecam lekturę raportu na temat realnego stanu polskiej energetyki, którego autorem jest pan inż. Marek Zadrożniak (zmarły nagle w dniu 15.03.2021 r.)
Paragraf
2021-06-28 23:35:29
Tzw. Polski Ład to jedynie mały element tzw. Nowego Porządku Świata - który zapowiedział Polakom w Sejmie RP sam PM Morawiecki, a zielony ideologizm to tylko jedno z narzędzi, które ma ułatwić dojście do ww. "porządku". Jaką część społeczeństwa stać na chwilę zastanowienia nad sensem walki z CO2, NOx i globalnym ociepleniem/zmianami klimatycznymi? Psychopaci zaplanowali "Wielki Reset", tj. globalny i potężny kryzys, a przy jego okazji kilka innych "atrakcji" dla ludzkości, To tak w skrócie...
Pisałem
2021-06-28 18:46:43
o tym panie redaktorze lata temu - PiSPO jedno zło. Każdy zainteresowany tą problematyką powinien zapoznać się z przystępnym raportem "Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych źródeł energii w Polsce" autor: Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ . Dla Polaków szaleństwo UE oznacza wzrost kosztów energii miedzy 600 a 1500% - chcę zobaczyć kogo będzie stać na to by zapłacić np 7 razy więcej za energię elektryczną. O to należy pytać polityków, zwłaszcza tych "eko"...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500