Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Moraliści niepomni historii

Trwa dramatyczny exodus tysięcy ludzi z islamskich krajów Afryki i Azji Mniejszej na odwieczne giaurów posady - wybrzeża Europy. Niegdyś najeżone fortyfikacjami, dziś bezsilnie otwarte...

Sprawcy tej gremialnej ucieczki ludów Orientu - Amerykanie, którzy wzniecili i zbrojnie wsparli rebelie w krajach arabskich przeciw dyktatorskim, lecz przewidywalnym rządom, teraz umywają ręce. Waszyngton - czołowy podżegacz do „walki o demokrację" - wręcz uszczelnia granice, pozostawiając problem humanitarny Europejczykom. 

Polski rząd - wbrew oporowi opinii publicznej - wstępnie zgodził się przyjąć 2 tys. islamskich uchodźców, w pełni świadom, że ich celem bynajmniej nie jest nasz ubogi kraj, lecz bogate metropolie Zachodu, społeczności z wysokim socjalem. Imigranci trafiający do Polski nie mogą jednak przemieścić się w wymarzonym kierunku, nie posiadając obywatelstwa kraju unijnego. 

Zdecydowany sprzeciw wobec niechcianej fali uciekinierów, grup obcych kulturowo, wśród których mogą być terroryści specjalnie przemyceni do Europy, wyraziły Węgry, Czechy i Słowacja, kraje mające od lat kłopoty z własnymi mniejszościami etnicznymi. 

Tymczasem Niemcy - nieformalny lider UE - chcą wymóc na swych mniejszych sąsiadach przyjęcie większej liczby niechcianych przybyszów. Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel, deklarując, że RFN gotowa jest przyjąć 800 tys. islamskich uciekinierów - dwa razy więcej niż przed rokiem, uznał odmowę wpuszczenia tychże afroazjatyckich emigrantów przez inne kraje UE za... hańbę. I zagrożenie dla układu Schengen. 

Mam nadzieję, że groźba zamknięcia granic wypowiedziana w newralgicznym okresie przedwyborczym nie złamie ponadpartyjnej zgody na ograniczenie przyjmowania obcych kulturowo przybyszów do Polski. 

Nasz korespondent wojenny w Syrii, red. Gadowski, sugeruje, abyśmy przyjęli syryjskich i irackich chrześcijan - społeczność najbardziej zagrożoną przez terror ISIS, szczególnie Asyryjczyków - bliskich nam wiarą i kulturą, ale nie zwarte grupy mahometan.* 

Pozostaje jednak faktem, że Polska się wyludnia i to głównie z powodu emigracji za pracą ludzi młodych. Chętnie przyjadą do nas rodacy z ogarniętej wojną Ukrainy. Przede wszystkim jednak od 20 lat w dalekim Kazachstanie czeka na przyobiecaną przez polski rząd szansę powrotu do Macierzy 40 tys. Polaków - potomków zesłańców sprzed 76 lat! Ciekaw jestem, czy nasz rząd zna ogólną liczbę osób ze Wschodu pragnących przyjechać do kraju przodków.

Niemcy już dawno sprowadzili z obszaru byłego ZSRR wszystkich swych rodaków, którzy tego chcieli (ponad 2 miliony!). Podobnie uczynił Izrael. Polska od 25 lat nie umie znaleźć środków na podobną repatriację. I to jest nasz domowy wstyd. 

Natomiast inną kwestią jest to, że my, Polacy, nie lubimy być moralizowani przez obcych, a zwłaszcza Niemców, którzy zbyt łatwo zapominają, że to III Rzesza Niemiecka wywołała II wojnę światową, zabijając nam 6 mln obywateli, ograbiając i dewastując kraj. 

Wicekanclerz RFN należy do pokolenia, które nie ma nic wspólnego z nazistowską przeszłością, jego kraj jednak dziedziczy bolesny ciężar wojennych zbrodni. Czy nie za wcześnie na zmianę pokutnej włosiennicy na togę moralizatora?

Janusz Ławrynowicz 

* Zamieszkali w jednym z polskich ośrodków dla azylantów (Linin) Czeczeni zadeklarowali „tu jest państwo islamskie" i próbują narzucić współlokatorom innych wyznań standardy muzułmańskie.

Komentarze

viktoria
2015-09-11 08:07:54
uwaga,manifestacja,pl.Grunwaldzki,godz.17.00
k....k
2015-09-10 21:23:19
Na filmiku w yt widać, że uchodżców w Lininie pilnuje jakiś wąsaty ochroniarz i bąka, że kierownik będzie w poniedziałek i z nim załatwiajcie swoje sprawy. To jest jego reakcja na skargę / powiedzmy/ chrześcijan z byłego sojuza - Ukrainki i Gruzina, że Czeczeńcy nakazują mieszkańcom obozu noszenie ubioru zgodnego z islamem. Ale to szczegół, a ochroniarz tyle nawojuje, że wyleją go z roboty, jak będzie podskakiwał. To wszystko, co się dzieje, to ten odcinek spisku światowego,który akurat zbiegł się z naszym życiem.Na Bliskim Wschodzie można by zrobić wszystko, nawet wyeliminować tę totalitarną ideologię i zaprowadzić wiarę w Chrystusa, skoro jeden naród niemiecki mając tylu wrogów mógł prowadzić działania wojenne na trzech kontynentach. Mnie martwią działania spisku z innej flanki, a mianowicie zbieranie danych biometrycznych przez banki na zasadzie albo dajesz się zeskanować, a jak nie, to zabieraj kasę i won, a wkrótce już eliminacja środków płatniczych materialnych - w Danii wprowadzanie od 2016 r .Wszystkie media mają zalecenie oswajania nas z muzułmańską ideologią, muzyką, filmami i mówię to znajomym paniom, to wywalają na mnie gały i dalej oglądają turecki serial. Mówię to znajomemu głupkowatemu A, który wpadł na chwilę do Polski z pewnego / jeszcze / bogatego kraju i on to pojmuje w mig, co by potwierdzało po raz en-ty, że należy kobietom odebrać prawa wyborcze, bo nie mają instynktu samozachowawczego i zawiesić demokrację już teraz, bo to demokracją w przyszłości najeżdżcy nas pokonają. Restytucja władzy monarszej , jak mówi G Braun
Zdenek Smetana
2015-09-10 09:48:07
W prorządowych polskich telewizjach od rana do nocy propaganda na rzecz przyjęcia tej rzeki islamu. Medialni funkcjonariusze straszą Polaków rzekomymi konsekwencjami ze strony Berlina i Brukseli. Propaganda jest bardziej natarczywa niż za PRL-u. Telewizji nie da się oglądać, bo szantażują obrazkami małych dziećmi, których w tym tłumie wyrośniętych zdrowych młodzieńców jest promil. Tymczasem Polakom zabrania się manifestować swoich poglądów - zakazując w Warszawie manifestacji. Czyżbyśmy już mieli szariat.
zuzia
2015-09-10 06:58:56
kiedy odbędzie się protest przeciwko obecnej fali a raczej tsunami emigrantów z afryki
Stanisława.
2015-09-09 13:05:51
Wytyka się nam Polakom, że my też po wyemigrowaniu z kraju otrzymywaliśmy pomoc na Zachodzie. OK. Tak było i nie było. Nigdy nas setki tysięcy nie szturmowało żadnego kraju tylko pojedyńczo lub po kilka osób. Każdy Polak emigrował płacąc za przejazdy, zamieszkanie oraz podejmował pracę nie korzystając raczej z zasiłków w kraju docelowym. I nie do pomyślenia było aby nie pozwolił się wylegitymować. Pomagać uchodżcom i owszem, ale zbierać potrzebną żywność czy inne ubiory i sprzęty i dostarczać im w obozach tureckich czy na Lampeduzie itd.
m mm
2015-09-09 06:42:56
W kraju ważniejsze jest wskrzeszanie zmarłej teściowej dla takich jak Lis i Żakowski. Pani Kopacz powinna wiedzieć, że potomkowie naszych bohaterów co najwyżej będą zaciągać lekko po wschodniemu - natomiast mahometanie mogą poderżnąć gardło jej córce i nam wszystkim.
5th_element
2015-09-08 16:35:51
coraz częściej się z Panem zgadzam. Wreszcie się miło Pana czyta. Narasta we mnie nieopisany bunt przed euroidiotami mówiącymi mi, jakiego pasożyta mam hodować na własnym garbie.
Maarek
2015-09-06 22:32:33
Groźba zamknięcia granic?! Ależ to żadna groźba! To my ze wschodu Europy powinniśmy wręcz żądać zamknięcia granic i zawieszeniu układu z Schengen w obronie pozostałej jeszcze na wschodzie cząstki Europy i mieszkających tam Europejczyków przed multikulturalizmem, który oznacza podmianę rdzennej ludności i naszych niedawnych sąsiadów na ludność wrogą i zaborczą jak na przedmieściach Paryża. Korona mi z głowy nie spadnie jeśli na granicy będę musiał okazać paszport jeśli wraz z tą niedogodnością wzrośnie bezpieczeństwo moje i moich współrodaków. Już i tak po ostatnim wyczynie w pociągu na pograniczu Belgii i Francji wyznawcy "pokojowej religii" wprowadza się legitymowanie pasażerów pociągów, na lotniskach zawsze tak było... Schengen samo się wygasza. Polska się wyludnia? To odblokujcie w końcu ludziom możliwości działania! "Cofnijcie się" z wolnością gospodarczą do 1988 roku i ustawy Wilczka, a nikt nie wyjedzie, a nieobecni wrócą. Takie trudne, bo biurokratycznych koryt zabraknie?! I jeszcze a propos (*) Autor zapomniał dodać, że przejmowanie władzy nad częścią terytorium Polski (obóz uchodźców) przez islamistów i prawo szariatu odbywa się przy bezkarnej bierności polskiej administracji obozu! Skandal i dekompozycja państwa!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ