środa, 30 września 2020.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Druga fala już wzbiera...

Druga fala już wzbiera...

Wywietleń: 496
Już byliśmy w ogródku, witaliśmy się z gąską… Zaczęliśmy jeździć na weekendy, pluskamy się w jeziorach i morzu, a z dwumetrowego przymusowy dystans międzyludzki zmniejszył się do półtora metra. Pary mogą się oglądać z bliska! Skoro odejmują pół metra miesięcznie, za rok, dwa pojawi się szansa na potomstwo, tak potrzebne wyludniającej się Polsce. Nasz pełen optymizmu, zapracowany premier zaczął już ludzi krzepić, że żaden drugi „lockdown” w grę nie wchodzi. My, Polacy, wolni ptacy!

Niestety, w klimacie nadziei na powrót normalności niewielu zwróciło uwagę na (mało u nas nagłośnioną) zapowiedź Billa Gatesa podczas wizyty u Angeli Merkel w czerwcu br., że niebawem przyjdzie „druga fala pandemii”, a wtedy Europejczycy – jak reszta świata
– mają się „wyszczepić”, bo on przygotowuje 7 miliardów szczepionek…

I teraz nasz szef resortu zdrowia mówi (łagodząc komunikat WHO), że wprawdzie Polska ma się lepiej niż inne kraje, a budzący panikę „wirusik” to coś w rodzaju grypy, ale do maseczek trzeba się przyzwyczaić na dłużej, bo jesienią fala „pandemii” prawdopodobnie powróci… „jako koincydencja grypy, paragryp i COVID-19”, wspomniał też o „wyszczepieniu”. W ślad za tym najbardziej postępowa z gazet bije w nas tytułem „Koronawirus reaktywacja”, wieszcząc powrót do kompletu obostrzeń, burząc nam nastrój kanikuły.

Tymczasem koronawirus (głównie w formie „bezobjawowej”) znów się rozhulał w Europie, Azji i obu Amerykach.

Kwartał temu z wrodzonej przekory postawiłem na Łukaszenkę. W sielskim kraju nad Niemnem, Prypecią i Berezyną nie ma masek ani kwarantann, ani szpitali jednoimiennych, trwa burzliwa kampania wyborcza. Na czoło rywali prezydenta wysunęła się żona opozycjonisty. Niedawno dowiedziałem się, że 19 czerwca prezydent Białorusi ujawnił, że oparł się próbom przekupstwa ze strony globalnych organizacji naciskających, by wprowadził rygory pandemii „jak we Włoszech”. Tak to białoruski kołchoźnik, z którego kpi cała polska elitka odrzucił intratną ofertę globalistów, którym uległa większość krajów świata. Warto zauważyć – z Rosją Putina włącznie. Próbował stawiać się brytyjski premier Johnson i na... widok respiratora zmiękł… Po paru miesiącach buntu prezydent USA potulnie założył maseczkę. Baćka wytrwał, „bezobjawowo przechorował” koronawirusa. Jego odporność na naciski Moskwy i globalistów może go kosztować przegraną w wyborach lub… życie.

Inne rządy ulegają, ale lud tu i ówdzie otwiera oczy.

Burzliwie przeciw restrykcjom „pandemicznym” protestowali Bułgarzy, Niemcy powołali społeczny komitet kontroli legalności ograniczenia swobód obywatelskich. We Włoszech Sąd Administracyjny w Lacjum stwierdził fałszerstwa w statystyce medycznej („przetwarzanie danych z braku danych”).

Świat powoli budzi się z koronaparaliżu. Może jest jeszcze szansa na uniknięcie zapowiadanej przez rządy posłuszne WHO „nowej normalności”. I jakby tego było mało, niepokojącą niewiadomą jest dla świata jesień wyborcza w Ameryce. Zwłaszcza po atakującej Iran mowie sekretarza stanu USA Pompeo.

PS Wedle statystyk w tym roku (do końca czerwca) zmarło w Polsce 1100 osób zakażonych COVID -19 z chorobami współistniejącymi, natomiast na samego koronawirusa – 200 osób. ©℗

Janusz Ławrynowicz

Komentarze

będzie także trzecia fala,
kolejne nastąpią do czasu gdy "demokracja liberalna" nie weźmie całego społeczeństwa "za ryj"! Ludzkość ma się bać i "klękać" przed tymi, którzy mają "antyszczepionki z czipem, którego nie widać" i "drukarnią wirtualnych pieniędzy" (gdy zniknie tzw. gotówka). Taki jest cel i środki do tego celu widzimy.
2020-08-07 09:24:53
druga fala
W ciągu ostatniej doby w Brazylii stwierdzono 57 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i kolejne 1437 zgonów - przekazało w środę (5 sierpnia) wieczorem czasu lokalnego tamtejsze ministerstwo zdrowia.
2020-08-06 07:13:01
TZ.
W internecie jest mnóstwo poważnych publikacji na ten temat, że jako do zgonów z powodu koronawirusa zalicza się przypadki śmierci z różnych innych powodów osób, które tylko miały objawy koronawirusa. Albo i nie miały!!! Tajemnica tkwi w tym, że szpitale otrzymują dodatkowe, duże pieniądze za hospitalizowanie pacjentów "z koronawirusem". I jeszcze większe za używanie respiratorów! W Polsce też! Za chwilę zaserwują nam szczepionkę, na której miliardy zarobią koncerny farmaceutyczne. No to co się dziwić, że idzie druga, a potem trzecia, czwarta i dziesiąta fala koronawirusa. To jest kasa, kasa, kasa... Ciekawe jak ten strumień pieniędzy meandruje, że lekarze i politycy tak jednogłośnie oddają się propagowaniu koronaszaleństwa. Dziwi mnie, że media, których społecznym zadaniem jest patrzenie władzy na ręce, nie próbują prześledzić biegu tego strumienia, lecz gorliwie wspierają władzę i... donoszą na społeczeństwo. Wypisz, wymaluj, jak za komuny.
2020-08-05 18:18:57
druga fala
W ciągu ubiegłej doby zarejestrowano w USA 1302 zgony z powodu COVID-19 i 53 847 kolejnych infekcji - poinformował we wtorek 4 sierpnia Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Oznacza to znaczny wzrost w porównaniu z poprzednią, dobą kiedy zarejstrowano 532 zgony.
2020-08-05 08:09:50
atomek
Wirus zniknol z mediow w USA jak tylko zaczęły sie zadymy[new shiny thing] ale jak sie okazalo ze nie zaszkodziło to Trumpowi wrecz przeciwnie ,to nastąpiła druga fala, a o zadymach ani b ani kukuryku teraz to sa tak zwane protesty almost peaceful
2020-08-04 23:26:13
TZ.
Ha, ha, ha... Chodzę i zarażam, chodzę i zarażam, chodzę i zarażam... Zmieram prosto do kostnicy. Mam koronawirusa bezobjawowego. Bój się!
2020-08-04 12:38:10
@ TZ.
Z Twoim podejściem w ciągu miesiąca skończysz w kostnicy, ale to Twój wybór. Gorzej jeżeli po drodze przez swoją niewyobrażalną głupotę zabijesz jeszcze kilka innych osób.
2020-08-04 11:59:11
Terens
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać po przeczytaniu tego felietonu. "Publicysta" Ławrynowicz ma nowego bohatera - Baćkę Łukaszenkę, ostoję demokracji na Białorusi. No zaiste wzorzec godny do naśladowania. Trzeba było jeszcze podać przykład Kim Dzong Una, on też podobno sobie świetnie radzi. Zgodnie z filozofią szanownego "redaktora" można by zrobić z Polski taką drugą Koreę Północną, to byśmy wszyscy żyli jak w raju, bez tych wszystkich wstrętnych globalistów. No i nikt by wtedy "felietoniście" nie burzył kanikuły.
2020-08-04 08:42:27
TZ.
Znalezione w internecie: Kroczą dumnie w maseczkach panowie i panie Tłumnie i nierozumnie – oto covidianie Noszą swe namordniki w kościele i w sklepie Chociaż się czasem duszą, ale wiedzą lepiej I są pewni, że muszą . Nawet po ulicy Łażą zamaskowani, dziwni osobnicy Bardzo się biedni szczycą swoim posłuszeństwem I wszystkich chcą zarazić koronaszaleństwem Na wszelkie argumenty, które ja podnoszę Mówią : „chcesz, żeby u nas było jak we Włoszech ?”
2020-08-03 14:25:49
Paragraf
Tajemnicą "sukcesu" globalistów w zakresie rzekomej pandemii są testy typu RT-PCR. Ich autor, Kary Mullis (USA) powiedział jednoznacznie, iż nie powinny one być stosowane do diagnozowania chorób zakaźnych, gdyż za ich pomocą nie można ani zaprzeczyć, ani potwierdzić obecności wirusa; służą one do diagnozowania chorób nowotworowych płuc. Pozytywny test może być efektem kilkuset różnych czynników. Jeśli ktokolwiek jest rzeczywiście zainteresowany wykryciem koronawirusa, to kłaniają się cztery (4) postulaty Kocha, a nie 15-o minutowe testy. Domyślamy się również, co oznacza przekazanie szpitalom dodatkowych środków finansowych przez rządy na rzekomą walkę z pandemią... NWO nadchodzi szybkimi krokami, a z nim totalny zamordyzm, depopulacja i podobne atrakcje - to tak w skrócie.
2020-08-03 13:48:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Janusz Ławrynowicz

Janusz Ławrynowicz, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego". Autor bloga patrzy na rzeczywistość "pod prąd" i nie poddaje się poprawności politycznej. Komentuje wynaturzenia w polityce i gospodarce. 

Ostatnie wpisy

Archiwum