Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Dopóki możemy wyrazić własną wolę...

Data publikacji: 2023-08-21 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2023-08-21 12:50

Wiele wskazuje na to, że władza w obliczu pogarszających się notowań rusza po rozum do głowy. Widać zagrożeni utratą wygodnych posad politycy uznali, że po serii fatalnych błędów warto skorzystać z najbardziej niezawodnego kryterium prawdy – koronnego narzędzia ludowej demokracji – referendum.

Może przeceniam przezorność obecnej władzy, ale trudno nie docenić faktu, że koteria dotąd tak zaparta w swych szańcach, zaczyna jakby myśleć o losie państwa… Tryumf wyborczy partii Tuska, dziś już jawnego stronnictwa niemieckiego, oznaczałby utratę resztek polskiej niezależności w Unii Europejskiej pędzącej coraz szybciej ku cywilizacyjnej katastrofie. Tymczasem stworzona przez całą elitkę okrągłostołową (PO-PiS-ową) atmosfera sporu o wszystko i wzajemnych (najczęściej słusznych) oskarżeń wcale nie obiecuje zwycięstwa wyborczego obecnej ekipy.

Wygląda na to, że prezes PiS, pomny, że tym razem jego partia może przegrać, postanowił uniemożliwić germanofilom zaoranie Polski na pruską modłę. Otóż na razie w bardzo nieżyczliwej Słowianom Unii Europejskiej – to właśnie referendum ogólnokrajowe, a nie uchwały czy dyrektywy władz unijnych stanowią najwyższe prawo dla krajów członkowskich! Wszak o zgodzie na dołączenie do Unii, jak i na jej opuszczenie decydują większością głosów obywatele każdego kraju. Rozsądny publicysta red. Łukasz Warzecha uznał, że zapowiadane referendum jest „dla idiotów”, myślę jednak, że zawarte w nim pytania wystarczy przetłumaczyć z politycznego żargonu na język normalnych ludzi.

Mogłyby one, jak sądzę, brzmieć np. tak:

1. Czy godzisz się na sprzedaż strategicznych (energetycznych) spółek z kapitałem Skarbu Państwa w prywatne ręce?

(czyha na nie zarówno niemiecki, jak i globalny kapitał)

2. Czy zgadzasz się na podwyższenie obecnego wieku emerytalnego?

(to sprytne pogłaskanie najszybciej rosnącej grupy społecznej)

3. Czy chcesz mieć w Polsce nielegalnych imigrantów?

Dotyczyć powinno wszystkich nielegalnych – bez wyszczególniania krajów czy procedur. Tu warto zauważyć, że uznawane powszechnie za demokratyczne i postępowe rządy zachodniej Europy dotychczas o to swych obywateli nie zapytały!

Natomiast ostatnie pytanie – o płot na granicy z Białorusią – mieści się w punkcie nr 3. Widać w liceach nie ma już od lat lekcji logiki. Notabene, skoro ta graniczna instalacja służy bezpieczeństwu Polski, musi stać, o jej przyszłości niech decydują fachowcy.

Pytań dotyczących ważnych spraw Polaków ciśnie się wiele! Nade wszystko należałoby zapytać, czy Polacy życzą sobie globalnie zaplanowanej destrukcji gospodarki w ramach Zielonego Ładu, a zwłaszcza „Fit for 55”!

Tymczasem najrozsądniejsi rodacy szykują już wielki protest przeciw seksualizacji dzieci od przedszkola i tolerowania bezsensownej i destrukcyjnej ideologii gender! Jak łatwo skrzywdzić dzieci nienormalnymi działaniami, poznaliśmy po skutkach „pandemii” (depresje, samobójstwa). Nie prześpijmy tej jesieni!

PS Niestety, brak nam dobrych doświadczeń w organizacji referendów, ustawa z czasów prezydenta Kwaśniewskiego jest „dziurawa”, daje władzy mnóstwo pretekstów do odrzucenia nawet bardzo mocno wyrażonej woli ludu (przykład – ustawa reprywatyzacyjna). Czas najwyższy to poprawić! ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

Oj tam, oj tam
2023-08-22 22:24:30
- wielkie "mecyje"! Są odpowiedzi; tak lub nie. Jeśli się głosuje to się rozstrzyga, opozycja jak i "kczcyści" mają szansę "fifty-fifty". Należy przekonać swych wyborców . Problem zaważyli już "nowi czerwoni"; – Tu się dobrze żyje. Rządzi ten PiS już 8 lat, ale tu się cały czas nieźle żyje. Drogi są, światło jest, można lecieć za granicę, nikt cię nie pobije na ulicy, do więzień nie wsadzają, nie rozstrzeliwują, więc zmobilizować ludzi, żeby poszli głosować na opozycję, to wcale nie jest prosta
Nie panie redaktorze
2023-08-21 22:57:31
PiS wcale nie poszedł po rozum do głowy - pytanie o prywatyzację powinno dotyczyć nie tylko spółek (energetycznych) ale też zasobów naturalnych kraju - wody, lasów, zasobów geologicznych (znowelizowane prawo geologiczne pozwalające wywłaszczyć Polaków bez odszkodowania). PiS zmienia strukturę narodowościową Polski bez pytania się Polaków o zgodę - za chwilę ukrainizacja Polski stanie się faktem prawnym (interpelacja poselska w sprawie egzaminu prawa jazdy po ukraińsku - już jest niem i ang!)
Tak się pyta!
2023-08-21 20:51:47
1. Czy popiera Pan/Pani wypłacanie świadczeń socjalnych imigrantom? 2. Czy popiera Pan/Pani waloryzację świadczenia 500+ do 800+? 3. Czy popiera Pan/Pani ograniczanie możliwości korzystania z gotówki? 4. Czy popiera Pan/Pani zakaz rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku? Lepsze pytania? Bardziej na nurtujące Polaków tematy? W tych sprawach PiS wypowiedział się za Polaków nie pytając ich o zdanie. A te pytania zadała Konfederacja. Na nią zagłosuję!
Im bliżej wyborów
2023-08-21 11:57:20
tym coś bardziej złego dzieje się z Panem Redaktorem (choroba Gadowskiego?). Coraz bardziej zdrajcy patriotów się podobają. To PiS podpisał wszystkie kamienie młyńskie przy polskiej szyi w Brukseli. Polacy JUŻ TERAZ nie otrzymują zgody na zamieszkanie w nowo wybudowanych budynkach, bo te nie spełniają unijnych z d*py wziętych norm! To się już dzieje. Przez nich! Zamiast o białoruski płot, który już stoi, niech się zapytają czy na granicy z jawnie banderowską Ukrainą takiego nie postawić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500