Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Czas na polskie eko

Dobrze jest raz na jakiś czas ominąć media głównego nurtu uwikłane w partyjną rywalizację, by w tych bardziej niezależnych trafić na wieść istotną i ciekawą. Np. zaglądając do TV Trwam…

Trafiłem tam właśnie na prezentację dzieła „trzech muszkieterów rolnictwa”: Andrzeja Bortnińskiego – eksperta od ekoupraw, Mieszka Ogończyka-Miękowskiego – rolnika ekonomisty oraz Sławomira Świerzyńskiego – hodowcy koni (lidera grupy Bayer Full).

Otóż w dobie drastycznej podwyżki cen na nawozy mineralne i związanego z tym niepokoju rolników o dalszy los gospodarstw, proponują oni własny, sprawdzony przez naukowców oraz rolników, rdzennie polski preparat do nawożenia pól. Jak zapewniają jego twórcy, wielokrotnie tańszy od nawozów sztucznych i ponaddwukrotnie zwiększa plony. Zamiast kilku ton nawozu na hektar pola, wystarczy 5 litrów preparatu!

Co więcej, jest to środek w pełni naturalny, ekologiczny, wzbogacający glebę, regenerujący obszary wyjałowione środkami chemicznymi i aktywizujący w ziemi pozostałości nawozów mineralnych. Do tego polski w każdym calu!

Jedną z (niewielu) korzyści naszej akcesji do Unii Europejskiej był zrodzony w Brukseli program powrotu do natury w gospodarce rolnej, w tym walki z ekspansją lansowanych globalnie upraw GMO. Przez wiele lat aktywiści „Zielonych” szczególnie ostro atakowali koncern Monsanto, nazywając go trafnie trucicielem świata… Tymczasem już dziś mamy w kraju wręcz inwazję tego rodzaju upraw. Co gorsza, już w 2013 roku placówki naszej Centrali Nasiennej przejęła firma Cargill, należąca do osławionego Monsanto, o którym natychmiast zrobiło się u nas cicho… Ostatnio zaś złowieszczą firmę zakupił niemiecki potentat Bayer*. Czyżby przewodzący Unii Niemcy, lansujący Nowy Zielony Ład, zamierzali rozwijać ekorolnictwo poprzez manipulacje genetyczne?

Na szczęście, już 20 lat temu znaleźli się Polacy, którzy nie czekając na wątpliwe propozycje z Zachodu, wynaleźli własny środek regenerujący wyjałowioną chemikaliami ziemię. Nie dajmy sobie wyrwać tego atutu, pamiętając, że po II wojnie światowej polscy wynalazcy mają pod górkę, a od 1989 roku – pod górkę bardzo stromą.

Jak zapowiedziała trójka rolniczych aktywistów promujących niezwykły polski nawóz, ma on trafić (pod nieznaną jeszcze nazwą) na polski rynek akurat na wiosnę. Czy sprosta oczekiwaniom naszych rolników tak dziś zaniepokojonych wzrostem kosztów produkcji? Czy powstrzyma – przynajmniej w Polsce – zaplanowany przez globalistów upadek gospodarki rolnej?

W atmosferze antynaukowej, ideologicznej histerii „ratowania klimatu” każdy rozsądny, praktyczny pomysł może być przez fanatyków zielonej rewolucji potępiony jako konkurencja dla „postępowego”, a więc słusznego ideologicznie rozwiązania… Tak jak amantadyna, skutecznie lecząca COVID-19, została w tej terapii zakazana, gdyż podważa kłamstwo, że „jedynym ratunkiem jest szczepionka”.

Rolnictwo to podstawa egzystencji narodu. Nie dajcie się, eko-muszkieterowie! Wygrajcie dla Polski tę sprawę!

Janusz Ławrynowicz

* Za skutki (pozostającego wciąż w sprzedaży) toksycznego środka Roundup nowy właściciel marki Monsanto musi płacić odszkodowania, co sprawiło, że w latach 2018-21 aktywa Bayera spadły o 50 proc. ©℗

Komentarze

@@bebła
2021-12-09 14:16:36
Po drodze jeszcze się na tym polu trzy razy upije.
@bebła
2021-12-03 19:57:36
I wzajemnie TŁUMOKU, co można zaobserwowac, czytając twój, jakże interesujący,błyskotliwy wpis.Bo ty zapewne jeszcze nie wiesz, że,jak chłop zawiezie na pole fure gnoju, zaorze, zabronuje, posadzi kartofle,poredli na czas i przypilnuje, aby nie zarosły chwastami, to bedzie miał grule prima sort.I tak jest z każdą uprawą.Ale wy arbuzy specjalizujecie sie w wywarzaniu otwartych drzwi,a chłopstwa i wsi nie cierpicie programowo.A jak chcesz mocnych wrażeń, to jedz do Berlina na sylwestra pod chmurką
bebła
2021-12-02 22:53:11
Widać po was tłumoki, że naprawdę nic ciekawego nie macie do powiedzenia...zwłaszcza k..k12, no i ten tchórzliwy odpowiadacz@.
ubawiony
2021-12-02 08:17:07
tv trwam - niezależna ...... Buaaahahahahahahahaaaaaa
k.....k12
2021-12-02 03:37:14
Widze, że domorosłe mądrale swoje rodziny już poddały pacyfikacji,a teraz wypływają na szersze wody, na forum kuriera, z myślą, że i tu da sie komuś pogonic kota. Ich babska wyobrażnia nie ogarnia tego,że dzieje sie światowa rewolucja i gdaczą niczym te tłumoki o mentalności podkuchennych. Michalkiewicz przytacza czasem zapytanie pasażerki pociągu (jadącego do obozu zagłady) w czasie postoju-kiedy ten pociąg wreszcie ruszy. Niestety, ale teraz to można już tylko uprawiac nomen omen mały sabotaż
Jarun
2021-12-01 21:25:34
Taki 5 litrowy nawóz na 1 ha. -to ściema. Efekt będzie zapewne jak przy leczeniu homeopatią.
ehh
2021-12-01 11:27:47
Już pierwszym akapitem felietonu redaktor się skompromitował.
Kto kupił i za ile?
2021-11-30 13:21:38
- ten chałupniczo produkowany grafen? O ile mi wiadomo teraz nie można nawet "chałupniczo". Wyścig w elektronice (nie tylko) został uwalony w zamianie "demokracji socjalistycznej" na "demokrację liberalną" (czytaj- kapitalizm), to co było do opchnięcia poszło psi grosz. Decyzje w zidentyfikowaniu krytycznych obszarów które mogą i powinny być motorem rozwoju Polski są podległe (niestety) także zdobywaniu "punktów procentowych" dla rządzących, obecnych i byłych.
@Do tego dochodzą ..
2021-11-30 10:54:41
Ujmijmy to najprościej jak się da, grafen to jedynie półprodukt a i tak chałupniczo produkowany, wcześniej mieliśmy technologie błękitnego lasera ale znów, jedno czy dwa osiągnięcia nie przełożą się u nas na produkt rynkowy bo nie mamy kadry i doświadczenia. Dlatego wyścigu w elektronice nie wygramy choć.moglibysmy mieć kilka nisz bardzo profesjonalnych w których można byłoby zużyć technologie i grafenu i błękitnego lasera.
Do tego dochodzą ...
2021-11-30 09:25:27
Cyt. "Do tego dochodzą technologie informatyczne..." Wcz, Szcz zapomniał o grafenie, jakoś "tiszyna" w tym temacie. Kto kupił i za ile? Zarobił czy musiał "dokładać" do interesu.
Kontynuując
2021-11-30 09:04:43
Państwo już dawno powinno zidentyfikować krytyczne obszary które mogą i powinny być motorem rozwoju Polski. Naszymi przebojami eksportowymi powinny być biotechnologię oraz nowoczesne metody medyczne być może także leki. Dodalbym do tego nanotechnologie. To są obszary krytyczne i moim zdaniem nie zaopiekowanie w wystarczającym stopniu przez państwo. Do tego dochodzą technologie informatyczne...
@Nie wiedziałem
2021-11-30 09:01:16
Skoro rząd PO PSL mógł sprzedać za 8mln zł prawa do całego dorobku polskiej muzyki, do naszej historii i kultury to jednak nie byłbym taki zdziwiony tym że sprzedano coś czego sprzedawać się nie powinno. Ci którzy robią takie deale powinni zostać wygnani z Polski a ich potomstwo przeklęte do 777 pokolenia. I zgadzam się z panem redaktorem, podstawą rozwoju Polski powinno stać medycyna i biotoechnologie. W elektronice czy podobnym przemyśle sukcesu nie odniesiemy ale biotechnologię i medycyna...
Nie wiedziałem
2021-11-29 20:15:52
Sprzedano Centralę Nasienną?! Polską bazę genetyczną roślin? Przyszłość polskich upraw?! Niewiarygodne! Trzeba zmienić kodeks karny, bo w istniejącym nie ma kary adekwatnej za taki czyn!
Abc
2021-11-29 17:41:33
Jakie to ma znaczenie, skoro nowy zielony wał i tak uczyni rolnictwo w UE nieopłacalnym?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500