Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Brawo, TV Republika!

Data publikacji: 2024-05-27 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-01 13:12

Tylko krowa nie zmienia poglądów…Ta deprecjonująca poczciwe krasule ludowa maksyma ma wspierać naszą wiarę w ludzkość… W zdolność człowieka do zmiany opinii, która nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Współbrzmi z nią inna ludowa mądrość – prawda, jak oliwa na wierzch wypływa…

Właśnie mamy do czynienia z sytuacją, gdy ktoś od lat propagujący katastroficzną teorię o rychłej zagładzie świata, odkrywa, że jest ona fałszywa, a wiec szkodliwa, choć jest lansowana przez władzę i niestety podzielana przez „telewidzów głównego nurtu”. Odrzucenie takiego poglądu jest w naszych czasach decyzją wymagającą więc pewnej odwagi. Dlatego cieszy, że ludzie kierujący liczącą się polską firmą medialną postanowili dopuścić do głosu tych, których opinie dotąd pomijali, przemilczali, ba, nawet odrzucali jako „płaskoziemstwo”… Dlatego, że prawda jest… niewygodna akurat dla elit Zachodu.

Telewizja Republika – medium rzec można ortodoksyjne, strzegące jak oka w głowie czystości doktryny „kaczyzmu” (wspierającego nie tylko dążność do zachowania pewnej dozy suwerenności Polski w ramach Unii, ale niestety także terror covidowy (przymus szczepień) oraz… ślepą miłość do Ameryki, a nawet Ukrainy… I do niedawna jeszcze – zgodnie z wolą rządzącej w USA ekipy Bidena piętnujące krytyków „klimatyzmu” jako… „ruski onucyzm”…

I oto – pozytywne zaskoczenie… W obliczu buntu rolników przeciw „Zielonemu Ładowi” (programowi, który narzuca nam realizację bzdurnych postulatów „klimatystów”, grożącym upadkiem europejskiej gospodarki) – ta sama Republika w czasie największej oglądalności – w sobotę wieczorem – pokazuje słynny, zakazany przez mainstream film „Zimna Prawda”… Jest to – reportaż ujawniający wielką mistyfikację klimatyczną, a mówiąc wprost cyniczne oszustwo światowych elit, dążących do ograbienia i zniewolenia świata pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem, którego sprawcą ma być dwutlenek węgla – gaz niezbędny do życia na Ziemi…

W filmie występują wybitni uczeni – niezależni badacze, ze słynnym amerykańskim geologiem, noblistą sprzed 2 lat, Johnem Clauserem* na czele, usunięci z mainstreamowych mediów w cień za „niepoprawne” poglądy, czyli wierność prawdzie.

Myślę, że każde szanujące się medium publiczne powinno ten film – pokazać. Oczywoście nie rezygnując z dyskusji. Wszak debata oparta na faktach i argumentach jest motorem rozwoju nauki.

Odważny gest Republiki, zagrzewający Polaków do walki przeciw grozie „Zielonego Ładu” (zaplanowany przez uniokratów upadek każdej dziedziny gospodarki!), to dobry sygnał dla konkurencji.

Myślę, że jest to nie tylko chwalebny odruch sumienia, ale także efekt rozważnej politycznej kalkulacji. Może to efekt wyborczej rozgrywki w USA miedzy Bidenem i Trumpem? Tak czy owak – brawo, TV Republika!

Każde zwycięstwo prawdy mad fałszem, światła nad ciemnością, wolności nad zamordyzmem to impuls odradzający wiarę w ludzi, w naszą przyszłość.

Przypomnę, że do tryumfu zła wystarczy bezczynność (milczenie) ludzi dobrych, uczciwych.

* To John Clauser zmobilizował w roku ubiegłym ponad tysiąc niezależnych badaczy, którzy w swym apelu stwierdzili, że wbrew kłamstwu klimatystów naszej planecie nie grozi globalna katastrofa, dwutlenek węgla niczego nie ociepla, a temperaturę na Ziemi od miliardów lat reguluje światło Słońca. ©℗ 

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

Panie redaktorze
2024-06-01 13:04:15
A moze skubnie Pan felieton o Funduszu Sprawiedliwosci i Suwerennej Rasiji.
@@Stary
2024-05-29 10:14:04
Ten pijany Konfederata co siedział na chodniku i wyzywał policjantów to się Ryszard Wilk nazywał. To ich poseł.
@Stary
2024-05-29 09:41:35
Polskie zasoby pod ziemią są z grubsza rozpoznane. Mamy Polski Instytut Geologiczny, który ma tę wiedzę. Dlaczego to nie jest eksploatowame? Bez użycia teorii spiskowej nie da się tego wyjaśnić poza węglem, który został wykasowany, żeby polska tania energia nie była konkurencją dla oczadziałego CO2 Zachodu, który chce popełnić sepuku, a my z politykami klęcznikami razem z nimi.
Stary
2024-05-28 20:01:37
Ja mogę głosować na kogo chcę. Mogę założyć biznes w który będę gęsie gówna prostował, suszył i układał w sągi na Placu Lenina. To moja sprawa. Pisząc komentarze zwracam uwagę na piśmiennictwo redaktora Ławrynowicza wpisujące się w mainstreamowy nurt STRASZENIA. Powołuje się na odważnego profesora który zapewnia że mamy nieograniczone zasoby surowców pod polską ziemią. Ale oni nie pozwalają! Profesor ma tytuł prof. nauk humanistycznych. Jest teologiem. Ławrynowicz może w to nawet wierzy. Ja nie!
Myśl
2024-05-28 19:55:08
Jaki amerykański geolog? John Clauser to fizyk kwantowy i w tej dziedzinie dostal Nobla. Prawdopodobnie wie o klimacie i jego badaniu tyle, co np. wirusolog o operacjach kręgosłupa. Pan autor albo podpuszcza ludzi, albo znając się na rzeczy stosuje sztuczki socjologiczne, albo wierzy tylko w prawdę takich mediów jak TV Republika.
@Stary
2024-05-28 18:05:05
Głosuj na tego od nawalonego mikrofonu... kto ci zabroni? nikt ci nie zabroni - na złość tacie zesr*j się we własne gacie - powodzenia.
Stary
2024-05-28 12:34:30
Trzeba głosować na Konfederatów. Jeden z nich ostatnio narąbany jak szpadel siedział na środku jezdni. Senatorska głowa! A najmocniejszy jest Harubanda! Musi redaktor o tym pamiętać, szczególnie pisząc o zakazach mainstreamu. Redaktorowi nikt niczego nie zakazuje, ani nie nakazuje (mam nadzieję). Na Mysiej zupełnie inna atmosfera. Tylko niejaki Świrski próbuje sterować radiem i telewizją...
GDSG
2024-05-28 08:02:39
A Ziemia jest oczywiście płaska, a światem rządzą żydzi i masoni, plus Soros, GMO I ZIELONY SPISEK!
Boję się
2024-05-27 15:04:52
o Pana Redaktora... taka naiwność 2 tygodnie przed wyborami... TV Republika, to partyjne medium PiS, a PiS to partia, która jak była u władzy, to na wszystkie debilizmy klimatyczne się zgadzali. Morawiecki akceptował, nie wetował. To oni wysłali m.in. harmonogram niszczenia polskich kopalń i elektrowni. Dziś jak są w opozycji, to udają razem ze swoją TV, że są przeciw. Gwarantuję, że tylko do 10 czerwca. Jeśli chcemy zmian, a nie kontynuacji, to głosujemy na KONFEDERACJĘ!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500