Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

ZUS i Fundusz pod jednym dachem [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-27 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-28 11:20
ZUS i Fundusz pod jednym dachem
Od 2 listopada mieszkańcy prawobrzeża i ościennych gmin nie będą musieli jechać na Arkońską, żeby załatwić sprawę w Narodowym Funduszu Zdrowia. Fot. Ryszard Pakieser  

Od 2 listopada mieszkańcy szczecińskiego prawobrzeża i ościennych gmin nie będą musieli jechać na Arkońską, żeby załatwić sprawę w Narodowym Funduszu Zdrowia. Będą mogli to zrobić w Punkcie Obsługi Klienta blisko miejsca zamieszkania

Punkt ten znajduje się w Zdrojach, w siedzibie ZUS-u, przy ul. Citroena. Czynny będzie właśnie od 2 listopada, w godzinach 8-15 (biletomat wydaje ostatni bilet o godz. 14.50).

Klienci będą mieli dostęp do usług świadczonych przez ZUS i NFZ w jednym miejscu. W Punkcie Obsługi Klienta NFZ będzie można: otrzymać kartę EKUZ, ubezpieczyć się dobrowolnie, złożyć skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, zarejestrować wniosek na wyroby medyczne, złożyć formularz UE/EFTA, wyjaśnić swój status ubezpieczeniowy, potwierdzić Profil Zaufany
otrzymać informacje dotyczące świadczeń medycznych oraz dotyczące Internetowego Konta Pacjenta i profilaktyki Covid-19, umówić się na wizytę za pośrednictwem Internetu.

Do tego pracownicy Funduszu będą mogli na miejscu uzyskać informacje dotyczące elektronicznego przekazywania danych przez ZUS do NFZ, co powinno usprawnić obsługę interesanta w ZOW NFZ.

W środowym otwarciu POK NFZ udział wzięli m.in.: Agnieszka Pietraszewska-Macheta, p.o. dyrektora ZOW NFZ oraz Dariusz Obiegło - p.o. dyrektora Oddziału ZUS.

Przygotowania do uruchomienia POK NFZ przy ul. Citroena rozpoczęły się już w lutym 2020 r. Realizację przerwano z powodu epidemii. Prace ponownie ruszyły w kwietniu 2021 r.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@gg
2021-10-28 10:06:28
zrobią to co zawsze upchną jednych na drugich już teraz niektóre pokoje wyglądają jak rupieciarnie z walającymi się stosami papierów, a pośrodku tego wszystkiego pani urzędnik z malutkim biurkiem (bo przetarg wygrał któryś z kolesi partii) z ekranem komputera większym niż biurko (bo przetarg wygrał któryś z kolesi partii) a na korytarzu łazienka w której nie ma podstawowych środków higieny (bo przetarg wygrał któryś z kolesi partii). Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym tak pracować.
gg
2021-10-27 19:53:05
ZUS miał wolną przestrzeń, co oni zrobią teraz biedacy na tej ograniczonej przestrzeni? Nie będzie gdzie przewalać wniosków z biurka na biurko.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ