Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Zrzutka na spaloną kamienicę

Data publikacji: 2019-01-30 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Zrzutka na spaloną kamienicę
 

Ponad trzy miesiące po pożarze ciągle nie wiadomo, czy zniszczona kamienica w Mieszkowicach zostanie odbudowana, czy też powstanie na jej miejscu nowy budynek.

Ekspertyza budowlana ma być gotowa jeszcze w tym tygodniu. Pierwszym jej adresatem ma być konserwator, budynek był bowiem pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Tymczasem na konto odbudowy kamienicy wpływają kolejne kwoty. Kilka dni temu województwo zachodniopomorskie przekazało na ten cel 200 tys. zł. Wstępne szacunki mówią jednak, że prace pochłoną 2,5–3 mln zł.

Przypomnijmy, że w wyniku wybuchu gazu i pożaru dach nad głową straciło w sumie 10 rodzin. Osiem rodzin straciło swoje mieszkania w budynku, w którym doszło do tragedii, dwie inne w budynku sąsiednim, który również ucierpiał w trakcie pożaru. Obecnie wszystkie rodziny mieszkają w wynajętych przez gminę mieszkaniach. Jedna z rodzin natomiast uzyskała mieszkanie zastępcze dzięki wsparciu gminy Boleszkowice.

– Od zdarzenia otrzymaliśmy także pomoc od samorządów powiatu myśliborskiego, gryfińskiego i pyrzyckiego. Jest to w sumie około 60 tys. złotych. Na wpłaty od osób prywatnych i firm przypada kolejne 40 tys. złotych – powiedział Andrzej Salwa, burmistrz Mieszkowic. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 30 stycznia 2019 r.

R.K. Ciepliński

Fot. Remigiusz Rzepczak

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tollo
2019-01-31 10:10:02
Skoro mowa o odbudowie to chciałem przypomnieć o Pomorskim Centrum Solidarności w dawnej stołówce Stoczni Szczecińskiej.No nie moźe być tak źe wszystko dla Gdańska co usłyszałem dzisiaj w radio Tok i słyszał to poseł Nitras ale nie zareagował.Uważam źe sprawiedliwie jest pół na pół z dotacji na taką dziłalność.Czemu nikt nie reaguje.Czy Szczecin jest gorszy? Region

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA