Marka „Zrobione w Szczecinie" powiększyła się o kolejnych dwudziestu laureatów. Są wśród nich przedstawiciele szczecińskich firm usługowych i producenci lokalnych wyrobów. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów marki odbyła się w 5 grudnia w Willi Lentza.
W zacnym gronie marki „Zrobione w Szczecinie", która jest obecna w stolicy Zachodniopomorskiego od 2018 roku, jest już 140 podmiotów. To lokalni przedsiębiorcy z mikro firm, nawet tych o jednoosobowej działalności, jak i tych średnich a nawet dużych. Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością wytwarzanych produktów lub usług. Najważniejsze są jednak ich cechy: kreują pozytywny obraz Szczecina i wzmacniają lokalną tożsamość. Od początku działania lokalnych wytwórców i usługodawców wspiera Miasto Szczecin i Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.
Tym razem do długiej listy laureatów, na której „Kurier Szczeciński" - jako jedyny dziennik w mieście! - ma także swoje miejsce, dołączyli: Fundacja „Liga Superbohaterów" – za odwiedzanie dzieci onkologicznych w szpitalach na terenie całego kraju przez superbohaterów, Wasted Couture Wioleta Warych – za wykonywanie wyjątkowych projektów spersonalizowanych, takich jak kurtki czy kamizelki, Stowarzyszenie Szczeciński Bazar Smakoszy – właśnie za... Szczeciński Bazar Smakoszy, Fanaberia Republika Rozmaitości Barbary Milewskiej – za autorską herbaciarnię z kompozycjami inspirowanymi Szczecinem. Laureatami w sferze usług zostali również: Elektryka Morska Bartłomieja Stępnia – za kompleksowe i innowacyjne usługi elektryczne na jednostkach pływających, spółka TC3 – za projektowanie i wytwarzanie nowoczesnych, unikatowych materiałów na bazie rozwiązań kompozytowych, Mozaika - KREFTWORK Monika Kreft – za pełną kreatywnych działań kawiarnię „Mozaika". Wyróżniono także Polsteam Shipping Agency sp. z o.o. – za świadczenie usługi agenta morskiego, REmakeit Magdaleny Krzywickiej – za usługę upcyklingu dla firm i instytucji polegającej na analizie niepotrzebnych materiałów i projektowaniu oraz tworzeniu z nich produktów użytkowych oraz Zespół IGA'cki Band - za autorski repertuar odnoszący się bezpośrednio do portowego, morskiego i żeglarskiego charakteru Szczecina.
W grupie laureatów z sektora produkcji znaleźli się: 4M Adama Sołtysiaka - To Kawa - Palarnia kawy Szczecin – za kawę ziarnistą jakości speciality, Mały Kogut Monika Amade Cássimo – za naturalne nalewki z warzyw, Miody Boduszka – za naturalne gatunkowe miody pszczele z roślin kwitnących w Szczecinie, Piekarnia cukiernia Precelek K.E.M. TYRKO S.C – za jagodzianki pieczone od 39 lat oraz Gospodarstwo Rolne Paula & Snails Ślimak Szczeciński – za przystawki ze ślimakami jadalnymi. Doceniono SM-ART Sylwii Majdan – za odzież projektowaną i odszywaną w atelier w Szczecinie od 21 lat, a także Lelen Lniany Sklep - za odzież lnianą i tekstylia inspirowane naturą. Certyfikatem marki mogą się już posługiwać: Impresariat Dragoneria - Tomasza Wieczorka – za cykl wydawniczy „Zwiedzamy z Gryfitkiem" oraz zwiedzanie tematyczne z bohaterem narracyjnym – Gryfitkiem, Escape Room Supplier Marcina Pleskacza – za ekosystem sterowników efektów specjalnych dla branży eventowej - Universal Puzzle Controler oraz spółka MPower Technologie – za system napędu bezemisyjnego do łodzi MotionPower11.
Tegorocznych laureatów, a także tych z poprzednich edycji, będzie można spotkać już 5 stycznia na kolejnym festiwalu marki „Zrobione w Szczecinie", który odbędzie się w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18.
(kel)