piątek, 04 grudnia 2020r.

Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ćwiczą na Defender Europe 20 Plus [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2020-06-02 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-03 10:23
Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ćwiczą na Defender Europe 20 Plus
 

Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej dotarli na drawski poligon i od razu rozpoczęli intensywne ćwiczenia w ramach międzynarodowych manewrów Defender Europe 20 Plus.

Sprzęt jednostki dojechał na miejsce ćwiczeń transportem kolejowym. Po jego rozładowaniu i wstępnych przygotowaniach, żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej wkroczyli do pierwszej akcji. 

- Ledwo przyjechali na poligon, a już rozpoczęli manewry - relacjonuje kapitan Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej. - Zarówno w dzień, jak i w nocy prowadzą m.in. rozpoznanie potencjalnego rejonu działania, patrolują teren, a także współpracują z sojusznikami. Poligon drawski staje się zatem znów areną międzynarodowej współpracy żołnierzy polskich oraz amerykańskich.

Ze względu na pandemię program międzynarodowych ćwiczeń Defender Europe 20 Plus został znacząco zmodyfikowany. Nie przekreśliła ona jednak wszystkich planów ćwiczeniowych 12. Brygady Zmechanizowanej. 

Mobilność, czyli szybkość przemieszczania oraz pokonywania różnych przeszkód, jest niezwykle istotna na współczesnym polu walki. Wielokrotnie może nawet mieć kluczowe znaczenie podczas działań w trudnym terenie.

Ze względu na liczne jeziora i rzeki w Europie Środkowo - Wschodniej, a szczególnie w Polsce, pokonywanie przeszkód wodnych jest jednym z najważniejszych zagadnień podczas międzynarodowego ćwiczenia pk. DEFENDER-Europe 20 Plus. Żołnierze z 12 BZ od kilku dni doskonalą więc swoje kwalifikacje w pływaniu transporterami opancerzonymi rosomak pod okiem żołnierzy amerykańskich z kierownictwa Defender.

(ip)

Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

Komentarze

Szarik
2020-06-03 10:19:08
Nie każdy się tam "pcha" Amerykanie kolejny raz okroili liczebność do niezbędnego minimum.Tak donoszą "informatorzy" z frontu ;-)
Rudy 102
2020-06-02 14:39:09
No tak flagowa reprezentacyjna jednostka w Szczecinie bo kto inny by się tam pchał.Rozkaz jest rozkaz,płacz i protesty tu nic nie pomogą bo dowódca na kolejne gwiazdki by nie zarobił.Tu mientkiej gry nie ma-tu też jest polityka.Każdy chce się pokazać zaistnieć i podlizać.Tak było jest i będzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ