Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

„Błękitna Brygada” wspiera kombatantów

Data publikacji: 21 kwietnia 2020 r. 11:04
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2020 r. 21:34
„Błękitna Brygada” wspiera kombatantów
 

12 Brygada Zmechanizowana pomaga kombatantom, którzy walczyli w II wojnie światowej o naszą wolność, w trudnych czasach pandemii koronawirusa. Osoby starsze - oprócz personelu medycznego - są najbardziej narażone na zarażenie się COVID-19. „Błękitna” Brygada zaangażowała się więc w dystrybucję posiłków dla kombatantów, aby mogli pozostać oni w swoich domach.

- Codzienne posiłki dostarczają żołnierze batalionu dowodzenia do Honorowego Prezesa Szczecińskiego Oddziału Związku Żołnierzy Armii Krajowej pułkownika Bolesława Zbigniewa Pawłowskiego, ps. „Lanca”, natomiast żołnierze 2 batalionu piechoty zmotoryzowanej odwiedzają kombatantów w Stargardzie i Kluczewie. Dodatkowo żołnierze sprawdzają i dopytują się czy kombatanci nie potrzebują opieki, leków, pomocy medycznej lub załatwienia jakiś ważnych spraw, bo chcą zapewnić im wieloaspektowe wsparcie - mówi kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12BZ.

- Działania te pomagają minimalizować ryzyko zarażenia się przez kombatantów koronawirusem, więc będą realizowane tak długo jak będzie to potrzebne – podsumował Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej generał brygady Sławomir Dudczak.

***

Od połowy marca br. żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Odra Niemen – Oddział Mazowiecki, Nie Zapomnij o Nas Powstańcach Warszawskich i Stowarzyszeniem Zachowania Pamięci o Armii Krajowej dostarczają kombatantom ciepłe posiłki (w Szczecinie przygotowuje obiady bar „Turysta”, a w Stargardzie „Filipinka”), aby pozostali w domu i nie narażali się na zarażenie koronawirusem.

(ip)

Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

córka żołnierza Sił Zbrojnych na Zachodzie
2020-05-21 21:27:42
Wielkie brawa i wielki szacunek Panie Generale za Waszą szlachetną postawę. Abstrahując jakie były koleje i losy żołnierzy II Wojny Światowej, to Wasza postawa jest godna największej pochwały.
Zgred
2020-04-21 12:39:27
Przykro, że wspierają tylko kombatantów "jedynie słusznych". Po '56 roku zaprzestano takich praktyk a teraz powróciły. Szkoda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA