wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Koronawirus > „Błękitna Brygada” wspiera kombatantów

„Błękitna Brygada” wspiera kombatantów

„Błękitna Brygada” wspiera kombatantów
Data publikacji: 2020-04-21 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-21 21:34
Wywietleń: 528 451972

12 Brygada Zmechanizowana pomaga kombatantom, którzy walczyli w II wojnie światowej o naszą wolność, w trudnych czasach pandemii koronawirusa. Osoby starsze - oprócz personelu medycznego - są najbardziej narażone na zarażenie się COVID-19. „Błękitna” Brygada zaangażowała się więc w dystrybucję posiłków dla kombatantów, aby mogli pozostać oni w swoich domach.

- Codzienne posiłki dostarczają żołnierze batalionu dowodzenia do Honorowego Prezesa Szczecińskiego Oddziału Związku Żołnierzy Armii Krajowej pułkownika Bolesława Zbigniewa Pawłowskiego, ps. „Lanca”, natomiast żołnierze 2 batalionu piechoty zmotoryzowanej odwiedzają kombatantów w Stargardzie i Kluczewie. Dodatkowo żołnierze sprawdzają i dopytują się czy kombatanci nie potrzebują opieki, leków, pomocy medycznej lub załatwienia jakiś ważnych spraw, bo chcą zapewnić im wieloaspektowe wsparcie - mówi kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12BZ.

- Działania te pomagają minimalizować ryzyko zarażenia się przez kombatantów koronawirusem, więc będą realizowane tak długo jak będzie to potrzebne – podsumował Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej generał brygady Sławomir Dudczak.

***

Od połowy marca br. żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Odra Niemen – Oddział Mazowiecki, Nie Zapomnij o Nas Powstańcach Warszawskich i Stowarzyszeniem Zachowania Pamięci o Armii Krajowej dostarczają kombatantom ciepłe posiłki (w Szczecinie przygotowuje obiady bar „Turysta”, a w Stargardzie „Filipinka”), aby pozostali w domu i nie narażali się na zarażenie koronawirusem.

(ip)

Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

„Błękitna Brygada” wspiera kombatantów „Błękitna Brygada” wspiera kombatantów „Błękitna Brygada” wspiera kombatantów „Błękitna Brygada” wspiera kombatantów

Komentarze

córka żołnierza Sił Zbrojnych na Zachodzie
Wielkie brawa i wielki szacunek Panie Generale za Waszą szlachetną postawę. Abstrahując jakie były koleje i losy żołnierzy II Wojny Światowej, to Wasza postawa jest godna największej pochwały.
2020-05-21 21:27:42
Zgred
Przykro, że wspierają tylko kombatantów "jedynie słusznych". Po '56 roku zaprzestano takich praktyk a teraz powróciły. Szkoda.
2020-04-21 12:39:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie