Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

ZNP za likwidacją szkoły!

Data publikacji: 26 lutego 2016 r. 09:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
ZNP za likwidacją szkoły!
Rodzice mówili bez ogródek: zostaliśmy oszukani!  

Słyszał kto, żeby szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego namawiała ludzi do likwidacji wiejskiej szkoły i miejsc pracy dla nauczycieli? Tak właśnie postąpiła Stanisława Jakubczak, szefowa nowogardzkiego ZNP w sprawie szkoły w Żabowie (gm. Nowogard).

W środę (24 bm.) Rada Miejska Nowogardu zajmowała się wnioskiem o likwidację szkoły podstawowej w Żabowie i przekształceniu jej w filię jednej z miejskich szkół w Nowogardzie. Wniosek jest kuriozalny, bo złożony przez rodziców, rzekomo pragnących likwidacji swojej szkoły.

Pod wnioskiem, niewątpliwie przygotowanym przez osobę dobrze zorientowaną w sprawach oświatowych, widnieje ponad setka podpisów mieszkańców Żabowa. Wystąpili oni do burmistrza Roberta Czapli, by zlikwidować nauczanie w klasach IV-VI, a pozostawić jedynie trzy pierwsze klasy podstawówki. Już nie jako samodzielną szkołę, ale filię nowogardzkiej Szkoły Podstawowej nr 4.

Nikt przytomnie myślący nie uwierzy, że rodzice dzieci z Żabowa mogli wpaść na taki pomysł, doświadczenie uczy, że rodzice zawsze bronią szkół przed likwidacją, a nie domagają się ich rozwiązywania. Na środowej sesji mówili bez ogródek: – Zostaliśmy oszukani!

Tekst i fot. C. Martyniuk


Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 26 lutego 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ewa
2016-03-21 19:32:52
do sądu z panią jakubczak ,wszędzie namiesza,niech pilnuje swoich spraw a nie mąci
gość
2016-03-03 15:48:05
A ja jestem ciekawa dlaczego na ten temat nic się nie wypowiada Pani dyrektor szkoły Żabowie. Czyżby jej by był obojętny los szkoły i dzieci ? Moim zdaniem Pani dyrektor jakby się przeciw stawiła likwidacji zaczęła działać w jakkolwiek sposób to by zapewne pomogło jak i dzieciom tak i rodzicom.
ndzianka
2016-03-03 08:26:14
Panie Martyniuk, sprawa szkoły w Żabowie to jedno wielkie nieporozumienie. Ja się pytam co z wynagrodzeniem pań które sprzątają w szkołach? Pan burmistrz je obniżył, a Pan się zajmuje sprawą która i tak bedzie przesądzona. Kwestia czasu. Po co się oszukiwać. A niech Pan Martyniuk zajmuje się Goleniowiem a nie miesza się do spraw o których Pan nic nie wie. Pan tylko zna wersję radnych i burmistrza. A to niestety za mało.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA