niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > ZNP za likwidacją szkoły!

ZNP za likwidacją szkoły!

ZNP za likwidacją szkoły!
Data publikacji: 2016-02-26 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2341 121348

Słyszał kto, żeby szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego namawiała ludzi do likwidacji wiejskiej szkoły i miejsc pracy dla nauczycieli? Tak właśnie postąpiła Stanisława Jakubczak, szefowa nowogardzkiego ZNP w sprawie szkoły w Żabowie (gm. Nowogard).

W środę (24 bm.) Rada Miejska Nowogardu zajmowała się wnioskiem o likwidację szkoły podstawowej w Żabowie i przekształceniu jej w filię jednej z miejskich szkół w Nowogardzie. Wniosek jest kuriozalny, bo złożony przez rodziców, rzekomo pragnących likwidacji swojej szkoły.

Pod wnioskiem, niewątpliwie przygotowanym przez osobę dobrze zorientowaną w sprawach oświatowych, widnieje ponad setka podpisów mieszkańców Żabowa. Wystąpili oni do burmistrza Roberta Czapli, by zlikwidować nauczanie w klasach IV-VI, a pozostawić jedynie trzy pierwsze klasy podstawówki. Już nie jako samodzielną szkołę, ale filię nowogardzkiej Szkoły Podstawowej nr 4.

Nikt przytomnie myślący nie uwierzy, że rodzice dzieci z Żabowa mogli wpaść na taki pomysł, doświadczenie uczy, że rodzice zawsze bronią szkół przed likwidacją, a nie domagają się ich rozwiązywania. Na środowej sesji mówili bez ogródek: – Zostaliśmy oszukani!

Tekst i fot. C. Martyniuk


Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 26 lutego 2016 roku

Komentarze

ewa
do sądu z panią jakubczak ,wszędzie namiesza,niech pilnuje swoich spraw a nie mąci
2016-03-21 19:32:52
gość
A ja jestem ciekawa dlaczego na ten temat nic się nie wypowiada Pani dyrektor szkoły Żabowie. Czyżby jej by był obojętny los szkoły i dzieci ? Moim zdaniem Pani dyrektor jakby się przeciw stawiła likwidacji zaczęła działać w jakkolwiek sposób to by zapewne pomogło jak i dzieciom tak i rodzicom.
2016-03-03 15:48:05
ndzianka
Panie Martyniuk, sprawa szkoły w Żabowie to jedno wielkie nieporozumienie. Ja się pytam co z wynagrodzeniem pań które sprzątają w szkołach? Pan burmistrz je obniżył, a Pan się zajmuje sprawą która i tak bedzie przesądzona. Kwestia czasu. Po co się oszukiwać. A niech Pan Martyniuk zajmuje się Goleniowiem a nie miesza się do spraw o których Pan nic nie wie. Pan tylko zna wersję radnych i burmistrza. A to niestety za mało.
2016-03-03 08:26:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie