środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Znów oddzielne bilety. Kto straci?

Znów oddzielne bilety. Kto straci?

Znów oddzielne bilety. Kto straci?
Data publikacji: 2018-06-28 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 4039 335896

Lakoniczny komunikat na internetowej stronie szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że od 2 lipca nie będzie można jeździć pociągami REGIO za okazaniem okresowego biletu szczecińskiej komunikacji miejskiej.

Stracą na tym pracujący w Szczecinie mieszkańcy Goleniowa, Gryfina i Stargardu, którzy mogli kupować bilety kolejowe do pierwszej stacji kolejowej w obrębie Szczecina – do Załomia, Zdunowa czy Podjuch, a dalej jechali na podstawie posiadanego biletu okresowego komunikacji miejskiej. Teraz będą musieli kupować bilety do stacji docelowej.

Rzeczniczka prasowa ZDiTM wyjaśnia, że umowa z firmą Przewozy Regionalne przewiduje honorowanie biletów okresowych jedynie wówczas, kiedy z powodu prac na drogach występują znaczne utrudnienia w ruchu kołowym, a także wtedy, kiedy w Szczecinie odbywają się duże imprezy masowe; taką będzie pokaz fajerwerków Pyromagic zaplanowany na 10 i 11 sierpnia. Zdaniem pani rzecznik obecnie nie ma istotnych trudności z wjazdem samochodem do Szczecina, nie ma więc uzasadnienia honorowania przez kolejarzy biletów okresowych komunikacji miejskiej.

Osoby dotąd korzystające z tej możliwości oczywiście są niezadowolone, bo od 2 lipca ich koszty dojazdu do Szczecina wzrosną. Postulują, by rozważono przywrócenie możliwości przejazdu na podstawie biletów okresowych przynajmniej dla osób niepełnosprawnych zmuszonych do dojazdów do Szczecina.

Problem ostatecznie rozwiąże dopiero wprowadzenie wspólnego biletu na wszystkie środki komunikacji publicznej w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Podobne rozwiązanie funkcjonuje np. w Paryżu, gdzie na podstawie jednego biletu można przemieszczać się metrem, tramwajem, szybkim metrem RER, autobusami i koleją podmiejską. ©℗

Cezary Martyniuk

Fot. Archiwum

Komentarze

pasażerka
Przecież są utrudnienia na trasie zamkowej i tworzą się przez to korki na gdańskiej!
2018-06-29 14:50:47
Jak na razie wielki zamęt
Po co przykład Paryża. Podobne rozwiązania istnieją np. w Warszawie, gdzie z wykupioną Warszawską Kartą Miejską (lub biletem okresowym) mogę się przemieszczać dowolnym środkiem transportu w Stolicy i okolicznych miejscowościach. Ponad to od 2 lipca (teoretycznie) w Szczecinie dzieci i młodzież szkolna mogą się przemieszczać środkami komunikacji miejskiej darmo, pod warunkiem, że będą mieć wyrobioną bezpłatną Szczecińską Kartę Aglomeracyjną. I mamy kolejny absurd, ponieważ pomimo, że jestem mieszkańcem Szczecina to nie mogę wyrobić takiej karty dla swojego dziecka (dzisiaj próbowałem i dowiedziałem się, że w moim przypadku jest to niemożliwe) - nie będę tłumaczyć dlaczego, ale w podobnej sytuacji może być kilka tysięcy dzieci w Szczecinie) a od 2 lipca bilet sieciowy dziecka z 50% zniżką traci ważność.
2018-06-29 10:36:27
...
coz kasa na stadion dla kilku tys osob musi zie znalezc a koszty rosna i dobija do 300 mln pewnie
2018-06-28 17:59:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie