Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Znakowanie na raty ul. 26 Kwietnia

Data publikacji: 15 lipca 2016 r. 10:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Znakowanie na raty ul. 26 Kwietnia
 

Zdjęte zostały już prawie wszystkie znaki pozwalające kierowcom na jazdę z prędkością 70 km/h na ulicy 26 Kwietnia. Poprawi się dzięki temu bezpieczeństwo pieszych, ale duże zmiany czekają kierowców. Docelowo na całej długości ulicy 26 kwietnia dopuszczalną prędkością będzie 50 km/h, chyba że znaki będą wskazywały dodatkowe ograniczenia.  Tak brzmiał komunikat ZDiTM z czwartku. Tymczasem - jak ustaliliśmy w piątek rano podczas redakcyjnego obchodu - tablice z obniżoną dopuszczalną do 50 km/h prędkością zamocowane były jedynie na podjeździe nitki w kierunku osiedla Przyjaźń. Na pozostałych odcinkach dwujezdniówki od Turzyna aż po ul Derdowskiego wisiały na słupach wciąż znaki starej treści.

- Ulica 26 Kwietnia to droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, na której kierowcy często rozpędzają się. Nie zwracają także uwagi na ograniczenia prędkości przy przejściach dla pieszych. W tym rejonie niejednokrotnie dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. W kilku miejscach ustawione zostaną specjalne słupki, które zlikwidują  parkowanie ograniczające widoczność przy przejściach dla pieszych. Pojawią się także dodatkowe ogrodzenia segmentowe, które uniemożliwią nierozsądnym pieszym przebieganie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Chodzi o odcinek około 60-metrowy, na wysokości wiaduktu kolejowego. Zmianą jest także zakaz zawracania, który ustawiony jest przed skrzyżowaniem z al. Bohaterów Warszawy - informowała Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM w czwartek. 

Jak jest, pokazują poniższe zdjęcia. ©

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kierowca
2016-07-15 12:35:54
W Szwecji, w 1976 roku, w dniu H czyli zmiany ruchu z lewostronnego na prawostronny zmieniono wszystkie znaki w ciągu jednej nocy. A tu jakieś raty.
Gregor
2016-07-15 12:04:06
A kiedy te tymczasowe płyty łączące obie nitki 26 kwietnia zostaną normalnie wyasfaltowane bo to trochę wstyd ... zresztą na tych foto to widać jak prowizorka trwa
Krzysztof Zbigniew
2016-07-15 11:25:48
Sz.P. Redaktorze! Na obszarze zabudowanym maksymalną dopuszczalna prędkością jest, z mocy ustawy, 50km/h (w godz. 5-23). Przepisy pozwalają zarządcy drogi, w uzasadnionych przypadkach, na podniesienie tej prędkości. Na obszarze zabudowanym znak ograniczający prędkość do 50 km/h ma zastosowanie tam, gdzie wcześniej prędkość została podniesiona-jak w przypadku ul. 26. Kwietnia. Ergo-jeśli zostaną usunięte znaki podnoszące prędkość do 70 km/h, to usunięte zostaną również znaki określające maksymalną prędkość na 50 km/h, ponieważ staną się w tej sytuacji zbędne. Po prostu nie usunięto jeszcze wszystkich znaków ustalających prędkość maksymalną w ciągu ul. 26. Kwietnia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA