Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Drogowe nowinki na Turzynie

Data publikacji: 08 lipca 2016 r. 10:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Drogowe nowinki na Turzynie
 

W najbliższych dniach duże zmiany czekają mieszkańców i kierowców w rejonie szczecińskiego Turzyna. Dziś (piątek), 8 lipca, ma się rozpocząć remont nawierzchni ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Pułaskiego oraz ulicy Pułaskiego do alei Bohaterów Warszawy. Wedle zapowiedzi ZDiTM, to dopiero początek nowości w tej okolicy.

Prace drogowe polegające na wymianie nawierzchni bitumicznej będą prowadzone przy sprzyjającej pogodzie czwartku, 14 lipca. Następnie pojawi się oznakowanie poziome z wyznaczonym na ulicy Pułaskiego jednokierunkowym kontrapasem rowerowym. Będzie on skomunikowany z istniejącymi już rozwiązaniami dla cyklistów. Dodatkową zmianą będzie małe rondo o średnicy 3 m na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Bolesława Śmiałego.

Służby komunalne zamierzają równocześnie uporządkować parkowanie w rejonie ulic objętych zmianą organizacji ruchu. Po oby stronach jezdni oznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe. W kwartale ulic Bema, Pułaskiego i Bolesława Śmiałego wprowadzona zostanie strefa ruchu uspokojonego, z dopuszczalną maksymalną prędkością do 30km/h. 

W alei Bohaterów Warszawy, od ronda Siwka do ul. Krzywoustego, uzupełnione  zostanie oznakowanie poziome. Przesunięte i skrócone będzie miejsce postoju dla taksówek, krótsze z lepiej zabezpieczonymi przejściami dla pieszych. Na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Krzywoustego wyznaczone zostaną miejsca do parkowania równoległego, częściowo na jezdni i chodniku, nie utrudniając jednocześnie komunikacji pieszym.

(sz)

Fot. (ZDiTM)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

henryka szczecin
2016-07-08 20:25:34
A ja się pytam kiedy zostaną naprawione chodniki? Mieszkam w tej okolicy i stan chodników woła o pomstę do nieba. Dobrze ,że w tej chwili pada deszcz przy okazji zmyje ten kurz oraz spowoduje ,iż będzie czyściej.Pozdrawiam.
Andrzej Krasnicki jónior
2016-07-08 18:42:02
Ale bruk to ty szanuj smyku, ok?
Bruk
2016-07-08 10:50:28
Może w końcu zniknie ten paskudny bruk, bo aż wstyd patrzeć. A kiedy Krasińskiego??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA